Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Мдам, Господари на ефира ако мислиш, че ще се занимават с този проблем... Купил си си телефон за 1200лв, а пари за план с МБ няма.. Без лоши чувства :rolleyes:.

И аз имах проблеми с този интернет, но направих това, което е описал колегата @alxx на някоя от предните страници в тази тема и вече всичко е наред. Обаче ми направи впечатление, че ако се извади СИМ-картата и се вкара отново, пак си ги прави настройките за едге и трябва наново навсякъде в полетата в настройките да напишеш "noedge"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR тела ми е подарък, пък и аз си преценявам с какъв план да съм и как да го ползвам.Искам помощ по проблем , а не коментар.

Доколкото се отнася до господарите , това го написах , защото не получих никакъв отговор на три имейла и след допълнението и споменаването на господарите , веднага получих отговор въпреки и незадоволителен.

Нямам "cellular data" за да напиша:

APN:noedge

user:noedge

pass:noedge

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами редактирай си carrier.plist файл-а и ще се покаже. Многократно е писано как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писах лс на алхх, но понеже все още не ми е отговорил ще си задам и въпроса тук:

Намирам този файл, но не мога да го отворя.Неговата иконка е с на куйк тайм плеър.Какво да направя?

Sladichuk: Да четеш! Аман от мързели... Отвори го през iFile на тела и редактирай, или свали на харда на компа, конвертирай през напр. ТОВА, редактирай, и върни обратно.

А за нечетенето и искане за персонално обслужване по проблем, по който има томове – командировка знaеш къде, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

EDIT: действах по съветите на колегата @alxx. Нямах точния ред в plist файла и затова го добавих с копи-пейст от друг (unknown bundle). Излязоха ми настройките за APN и зададох "no edge" на първите 3 полета. Засега се държи и не прави трафик, ако има промени ще пиша.

Здравейте, по какъв начин го направихте този метод, защото всичко което е описано от alxx в страница 5 не става. Никъде не намирам <key>AllowEDGEEditing</key>

<false/>

с 3GS/3.1.2 Globul

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако телефона, ако ще 10 000лв да бъде и от сметката ви да бъде изтеглена и 1 стотинка без вашето знаение/позволение е нарушение, което трябва да се санкционира и да си се търсят правата!

Въобще нямат място космическите теории, щом сте си купили телефон за ХХХ сума, ще плащате!

По тази логика, хората с коли над ХХХ сума да плащат тройно бензина, защото карат скъпи возила?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че ако телефона, ако ще 10 000лв да бъде и от сметката ви да бъде изтеглена и 1 стотинка без вашето знаение/позволение е нарушение, което трябва да се санкционира и да си се търсят правата!

Въобще нямат място космическите теории, щом сте си купили телефон за ХХХ сума, ще плащате!

По тази логика, хората с коли над ХХХ сума да плащат тройно бензина, защото карат скъпи возила?!

Питам за 947698568958975 път - как така ви взима пари без да знаете? Операторът дистанционно ви отваря Сафари и го пуска да точи трафик ли? Как може да не знаеш, че ще плащаш, след като ползваш интернет? Дори и бавноразвиващ се би трябвало да го съобрази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно като сам си актуализира времето и все се просмуква накои килобайт за нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не го актуализира сам. Трябва да отвориш приложението за да го направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава от къде дърпа , оставям телефона , отивам да тренирам , връщам се , не го и докосвам и никои не го е пипал , проверявам сметката и 20 ст отгоре за не повече от час, как става?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали имаш програми на бакграунд, които ползват интернет - поща, сафари. Забелязвам, че в момента, в който спра Wi-Fi, незабавно получавам IP от Мтел ако в момента има работещи програми, ползващи интернет. Това се случва независимо от факта, че съм спрял EDGE и съм въвел невалидни данни в секция EDGE/3G. До тук нищо особено, но всяка комуникация с оператора, с цел раздавене на IP адрес е за ваша сметка - това са 1-2-3к, може би и доста повече, а това е доста често.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето при мен как стоят нещата:говорих с Глобул и ми казаха,че всеки път когато се вържеш с айтюнс връща настройките на мобилния интернет и нямало как да се оправи:bravo:Това важи за софтуер от 3.0 нагоре,така ми казаха де!!!Имало една програма, която спасявала положението-iphone configuration utility,apple!!! Иначе моя тел не отчита никакъв трафик и всеки месец 30лв GPRS!!!Ако има някой който е пробвал тази програма,моля да сподели!Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.iphonenodata.com/ Инсталираш приложението , спира ти всякакъв мобилен интернет :) ако искаш да го махнеш отиваш в settings general proifle и даваш remove , при мен работи !

Sladichuk: :naughty: Корекция след отговор... :spank:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво за линка, ако пишеше и по-грамотно щеше всичко да е супер. :lettersrofl:

Засега нямам оплаквания от това, което предлага sa6omh. Няма генерирано Data IP и опитах всякакви приложения, използващи интернет, и те не зареждат без намесата на wi-fi. Ако изникне нещо ще ви кажа, но както казах - проблеми няма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А методите noedge/noedge или iphonenodata.com пак ли стапят батерията заради опитите на телефона или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се може и да е глупав въпросът ми, но как да го инсталирам приложението от горния линк. Дава ми го като непознат файл.

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще го тествам и аз, дано да има резултат, че е зле работата, то семестъра ли да си плати човек тъпата сметка за нета ли :evil:

Едит: При мен не работи, в началото от сбсетингс си оставям едге и 3г на ON и в менюто ми е включено 3г-то, влизам в сайта инсталирам го и пак си върти килобайтите. :eek: :eek:

И единствения сигурен начин да се провери дали дърпа някакъв трафик е в settings-usage така ли, ако си седят на 0 значи всичко е наред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка като най-сетне операторите заработиха и сметката ми стана 37лв, се обадих да ме отрежат пък, ако ми потрябва толкова много ще званим да го пускат :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди малко един приятел ми каза, че е ходил да пуска жалба в mtel, че има 23лв мобилен интернет. Той е с Nokia 5800 (тия с tuch-a). Каза ми обаче, че не е влизал в нета, само през wi-fi и също е ползвал GPS. Сега само е променил настройките и ще видим след няколко дни дали ще има някой пропуснат kb. Явно проблема не е само в iPhone, но и в други производители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...