Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да спрем мобилния интернет


FuckDaShit

Recommended Posts

Как не ви писна само да пишете едно и също тук, вместо да пишете до компетентните институции...

B_A_D , махай тая реклама от подписа си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Anthony. Преди време имах първото поколение iPhone и го ползвах без интернет, ходих насам натам и гледах къде има свободна мрежа . От известно време съм с пакет мегабайти и не мога да си представя как съм могъл да изкарам 1 година без да се наслаждавам на многото приложениея които искат интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!!;)

Един смислен пост в тази тема от потребител оценил предимството да имаш интернет на телефона, а не само мрънканици и оплаквания. Аз предлагам всички, които не желаят да имат интернет на телефона след Рестор и Джейл да не качват нищо друго, а да си останат само със Cydia и базовите приложения. По-този начин няма да има програми, които да дъпрпат интернет без тяхно знание.

Изобщо за какво ви е този телефон, когато няма да го използвате пълноценно.:question::blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, стига вече....

Въпросът с наглостта и некоректните търговски практики на операторите е принципен, и няма нищо общо с това кой, какво и защо може, иска или не да ползва!

Това е все едно да влезеш в магазина, да искаш да си купиш кило сирене и хляб, а да ти се каже, че за да го купиш със собствените си пари, задължително трябва да вземеш и кутия хавански пури в комплект с бутилка уиски...

Стига сте нападали тези, които по една или друга причина държат да имат контрол над вещите и бюджета си, а не да бъдат изнудвани.

А пък те от своя страна – стига с хленча и оплакванията, особено под формата на спам, а се научете да действате, като ползвате законовите възможности за упражняване и защита на правата си, като се обръщате към когото и където трябва! Тук освен съчувствие (което след това количество сълзи и с....ли, което се изля в темата, вече е на изчерпване) няма да получите друго!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 1 ден имах 8лв телефон без да съм звънял на никой и да съм писал смси..Звъннах на *88 и им казах да спрат всички настройки и всеки достъп до интернет.Да не ми спират само разговорите и смсите.И те "Ок" и наистина сега е Ок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- @Shomev, тогава какъв ти е проблема? То и сам можеше, но..има сумати теми, а вие като не ги следите, звънете на операторите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И същия юнак се жали в друга тема, че Weather icon не му показва градусите навън, а само ?

Явно смята, че iPhone сам си знае какво е времето в Каспичан, например, щото е много умен тоз телефон :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lucas,когато си спрях услугата ЕДЖ още не знаех за форума.И мислех,че това е работа само на операторите.

Антъни,писах в другата тема,че не ми показва вече и ? по не знам какви причини.Уи-Фи ми е постоянно пуснат и съм винаги в нета.Не съм се и замислял за това,че ще стане без интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много се чепкате, защо някой не е изчел целия форум преди да пита, как може изобщо да не знае нещо си там споменато на някоя си страница, защо не искал да си плаща като има скъп телефон. Модераторите спамят повече от потребителите и се държат арогантно и като комплексари. Средата на месеца е, а сметката ми е почти на лимита, който никога не бях дори близко да достигна, влязох тук преди няколко дни и питах понеже си нямах никаква представа за нищо и обясних че не знам за какво да търся даже, и вместо някакво разбиране ми е изтрита темата, че и наказание ми е сложено. Не ме кефите и няма да влизам повече тука.

Ето как на м-тел да си деактивирате услугата сами: Регистрирате се на сайта им с номера си (пращат смс за валидация), от менюто 'Частни Клиенти', влизате в 'Моят М-Тел', и после в дясно в под-менютата има 'Моите бързи услуги'. Поевяват се услугите и ако има тикче значи е активирана, махате това на GPRS (Снимка) и до няколко часа нямате мобилен интернет. Може и след време пак да проверявате дали си седи изключено, че знае ли ги човек операторите, какво не правят за пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За първи път се включвам тук а от много много време чета и бих искал да споделя че намерих начин да се спре този мобилен нет без sbs, bosspref, или http://iphonenodata.com..

сваляте един plist editor и от Iphone файла /Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist.

Отваряте те го и намирате

<key>UserDefinedName</key>
<string>com.apple.CommCenter (ip1)</string>
<key>com.apple.CommCenter</key>
<dict>
<key>AllowNetworkAccess</key>
[COLOR=Black] <integer>[COLOR=Red][B]1[/B][/COLOR]</integer>[B] - правите го 0[/B][/COLOR]
<key>Available</key>
<integer>[COLOR=Red][B]1[/B][/COLOR]</integer>[B] - правите го 0[/B]
<key>Setup</key>
<dict>
<key>apn</key>
<string>globul</string>
<key>password</key>
<string></string>
<key>type-mask</key>
<integer>49</integer>
<key>username</key>
<string>globul</string>
</dict>
<key>Version</key>
<integer>2</integer>
</dict>

рестарт и нито Сафари нито едно друго приложение има достъп до нет

аз съм на Глобул, предполагам и за Мтел така

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен този метод не сработи. (VIVACOM)

П.П. Михаела ли си или Михаил?

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това да не ти е артистичен псевдоним? Нещо като Елза Парини? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли не пробвах и не спира и не спира! Точи си ми и това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Data Toggle за SBSettings от Cydia инсталира ли си? Ако да, трябва да е в положение "off", за да действа.

Имай предвид, че след рестарт на тел. се включва автоматично. Не трябва да забравяш да го спираш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай от сидиа data blocker, така въпросният тогъл в сбсетингс ще си остава изключен. Проблемът е, че ако си на ментел - ще се "промъкват" килобайти през gprs линията, докато на глобул и вива работи безотказно.

За ментел, единственото 100% решение е тотално спиране, от оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx аз съм с ментел и няма трафик с data toggle. Понякога след рестарт се промъкват по 1-2 кб, ако забравя да го изключа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид. С инсталирането на data blocker, тогълчето в сбсетингс си остава изключено при рестарт на тел-а, но проблемът с промъкването на по 1-2-5кб си остава, при пускане на някоя програма през уай-фай също. А, както се сещаш - минималната сесия за таксуване е 100кб.

П.П. Понеже смисълът на този телефон е в нет-а, платете си пакет и проблемът изчезва. И аз не съм съгласен с липсата на възможност за контрол от фабричното меню, ама никой не ме е бил през ръцете да си купувам айфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Променях APN настройките, слагах най-различни профили за спиране на edge и мобилен интернет, изпробвах почти свички възможни приложения. При мен единственото решение до преди няколко седмици беше "Data Blocker", но пък той ми стапяше батерията за отрицателно време! Реших да се обадя на мобилния ми оператор(Виваком), за да ми спрат мобилния интернет. С цената на доста празни приказки и караници успях... Финално това, което ми казаха беше, че ако картата, която използвам бъде деактивирана, интернет настройките ще се върнат и наново ще трябва да се свързам с ТЯХ.

Доста време ще ви бавят, но смятам, че това е най-сигурният начин за перманентно спиране на мобилния интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

здравейте,

За спиране на мобилния Интернет използвам програмата fakeAPN която може да намерите лесно от Cydia. Работи повече от отлично с iPhone 3G

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

fakeAPN не върши никаква работа на ментел. За техния gprs не е нужен apn, независимо дали е фейк или не е.

vveselinn, оправи си профила моментално!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OFF: Нали се сещате че мога и да не пиша във Форума. Заповедните думи като "Моментално!", подигравателното отношение на някой съфорумци и адското нарушение което направих, че чак да се наказваме -> мисля, че е недопустимо! Опитал съм да помогна, но съжалявам за което! Това ми е втория пост и ще си остане последен, независимо дали ще ме нападнете сега или не!

С най-добри пожелания!

C Ya!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да си. Тук има правила и щом не искаш да ги спазваш - прав ти път. Великата новина, която си пуснал, е дискутирана в същата тази тема доста пъти. Поне да си беше направил трудът да прочетеш преди да пишеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За съжаление вече fakeAPN не върши работа и при глобул явно са се подучили от ментел .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...