Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

След 5.0, играта със старите фърмуери отива на кино. Въпросът ти не е тъп и ето отговора:

От 5.0 надолу - може, ако имаш shsh, но от 5.0.1(примерно) към 5.0 - забрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Alxx, може ли да разясниш какво са направили... ?

От 5.0.1 да забравим за даунгрейд към 4.x.x, така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не.

От 5.0.1 няма да може да се сваля на 5.0, само на 4.x.x и то ако има SHSH за съответната iOS.

Сега разбра ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 4.3.5, само ББ имаше baseband ticket за версията, който не позволява слизане надолу. От 5.0 - нагоре, има вграден API ticket за iOS, който не позволява връщане от 5> към 5<.

Може би ще му намерят цаката и на него, но засега...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем със запазването на сигнатурите от 5 нагоре. Регулярно пускам сидията, за да си запази сигнатурите, за да ги имам, Вчера около 8 часа пак я пуснах. (беше случайно - не знаех, че скоро ще излиза 5.0.1). Днес влизам във форума и виждам, че подписването на 5.0 е било до около 12 часа вечерта и си викам "Супер - имам ги". Връзвам телефона за компютъра и пускам последната версия на tinyumbrella, но там пише, че ги нямам. Викам си "Здраве да е - сега ще запазя за 5.0.1 - поне тях да имам", но и тях не ми запази. Нито в сидия, нито с ъмбрелата нещо е запазено. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iSHSHit от Сидия ще ти ги запази, а дали ще могат да се ползват ............ не е ясно .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, не бързай...

Има основания да се чуди и търси инфо. При мен положението е същото от 4.3.5 насам, въпреки, че многократно съм влизала в Cydia, и би трябвало отдавна да се изпише, че имам всичко до 5.0.

Обяснете му с думи прости,

baseband ticket за версията, който не позволява слизане надолу. От 5.0 - нагоре, има вграден API ticket за iOS, който не позволява връщане от 5> към 5<.

че и още такива постове ще има

Мързел ме гони нещо, и не съм пробвала да запазя ръчно, но kartichko – пробвай каквото kawabiker ти казва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свалих програмката, но след като я стартирах ми дава да запазя SHSH само до 5.0 и както сами се досещате - тя не се подписва повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали това е идеята, да ги имаш когато не се подписва въпросния фърм !?!?!?!??!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, де, обаче ги сваля само докато все още се подписва... :tooth:

Сега вече – "сбогом, Маро" ;)

Явно в случая не става дума за забавено изписване поради много заявки, а че въобще ги няма запазени.

При мен обаче е странно, защото съм влизала в Cydia многократно още преди да излезе 5.0.1, а и аз нямам запазени за 5.0...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, няма сваляне вече , ами може да се пробва с хашовете за 5.0GM , които мисля всеки е запазил, ако е закачвал тела си на Ъмбрелата !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе и да имате SHSH за 5.x едва ли ще ви вършат работа. За момента са безполезни, кой знае дали някога ще могат да бъдат ползвани изобщо.

Downgrade до 5.х в момента е невъзможен заради допълнителните проверките добавени от Apple.

По-подробна информация може да намерите в блога на Dev Team

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ДребноЧадърче нещо не иска да ми разпознае телефона. Джейлнат и неджейлнат (преди), вързвам го и никаква емоция? Cydia ми показва pending TSS и викам с чадъра да подхващам ама нъцки :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

До вчера вечерта сигнатури за iOS 5.x.x във Cydia нямах, днес цъфнаха такива за iOS 5.0.1 ?! Странно.. Да не са оправили проблема и сега без iFaith да може да се направи рестор на 5.0.1 с официален фирм. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи. Явно про всеки е така. По-късно ще разберем какво е станало

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пишете наизуст пак. Кога не е могло да се ресторне до последен фирм, без дори да имаш запазени SHSH за него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous, рестор с офиц. фирм. който е спян да бъде подписван от Apple при iOS 5.x.x бях останал с впечатлението че беше проблемен + това наличието на сигнатури за iOS 5.x.x в Cydia ми дава надежда че е възможно да се прескача iFaith в бъдеще при downgrade от iOS 5.x.x към iOS 5.x.x

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой казва, че 5.0.1 не се подписва? Както каза Колето, до подледен фирм не ти трябва каквото и да било. Сидиа запазва всичко по принцип. Така беше и до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие май не разбрахте какво пита :)

Грег, има два варианта - или Саурик е намерил начин да запази и АПИ тикета, или ти си ползвал новия редсноу/ъмбрела(които го запазват) и си го пратил към сървърите на сидиа. Питането ти беше "к'во пра'йм в бъдеще", да? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни пуснах Tinyumbrella 5.10.01 (мисля беше версията) да проверя дали няма да запазя сигнатури за iOS 5.x.x , всички отметки без тази за бейсбанда бяха маркирани като във лога който вади в процеса на търсенето на записани сигнатури ми изписа 4.2.1 / 4.3.3 / 4.3.4 / 4.3.5 (Това бяха и тези които ми изкара като файлове на декстопа на компютъра). Опита бе да запазя тези за iOS 5.x.x и затова прочетох подробния лог които също вади чадъра и там при всички версий на iOS 5.x.x (защото имаше проверки и за бета версийте на iOS 5) пишеше че няма начин да бъдат запазени , защото било твърде късно. 2 дни няма нищо и днес цъфнаха някакви за iOS 5.0.1 (Аз съм на 4.3.3). От там си вадя извод че вероятно Саурик е намерил начин тези сигнатури да вървят заедно с този АПИ тикет. И изразих надежда че при излизането на iOS 5.0.2 или 5.1 и при запазени ест. на тези сигнатури ще има шанс човек да се върне от 5.0.2 ( 5.1 ) на 5.01. Защото като гледам как мудно се движи Джеийла даже сега да излезе то следващия може да е направо за 5.1 или когато излезе iPhone 5 (Лятото)

Едит (24.12.2011) : Явно не съм се заблуждавал, тук намерих информация за това което подозирах, но не бях сигурен (Все пак при поява на по нова фърм. това ще се види реално дали е така)

http://cydiahelp.com...ered-jailbreak/

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Ами прочетох я и нищо не ми помогна. Не са запазени на компютъра на приятеля ми, чийто е iPad-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рейтинг ли трупаш, не мога да те разбера?

Телефона не е джейлбрейкван когато актуален е бил 4.3.3. Това е станало след това, но този фирмуеър е бил историята. Точно поради тази причина няма запазени SHSH за него.

Сега разбра ли, или да го кажа по-иначе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах като го е джейлнал, сега когато е актуален 5.1.1 са се сейфали за всичко друго. Прав ли съм или отново греша?

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах. Благодаря! А значи няма как ако кача на 5.1.1 да върна пак на 4.3.3 като няма сигнатури?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...