Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

Той говори за 4.1. Линкингпарк, начини в темата бол. Миро, даже си е писал предпочитанието;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Няма ли някой с 06.15 пробвал да свали на 4.1 , да каже дали пък случайно няма да върне ББ назад , не че има някъв смисъл особен засега, ама знае ли човек ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом подписва 4.1, би трябвало да няма проблеми и с 4.3.3 или съм скаран с логиката в Apple :biggrin:

@kawabiker

Малко вероятно,но си струва да се опита.

Редактирано от BulgarianSS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 3г/с бб не се връща! Възможно е на 4-ка, но само ако се подписва ББ(има нещо подобно на shsh за ББ, различно от тези за ОС).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Педи няколко дни пробвах да върна едно 3G от 4.2.1 до 4.1 с BB 6.15. Без никакви проблеми, стана, но BB не се промени.

Сега имам един въпрос. Днес си джеилнах iPad2 WiFi-4.3.3. Всичко мина без проблем обаче не запазих SHSH преди това. Гледам че в Cydia ми пише със зелено най-отгоре SHSH: iOS 4.3.5 Все още мога ли да запазя SHSH за 4.3.3 чрез TinyUmbrella или вече е късно?

Редактирано от ruil4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ами добре де,кат са ми запазени защо неможах да ресторна на 4.3.3?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'во значи "не можах"? Все не даваш детайли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами,доколкото си спомням,отворих айтюнса,натиснах шифт+рестор и му посочих 4.3.3,и ми изписа някаква грешка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами,доколкото си спомням,отворих айтюнса,натиснах шифт+рестор и му посочих 4.3.3,и ми изписа някаква грешка!

Прочети темата как се прави downgrade!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да споделя, че на версия 1.0.11 на iSHSHit пътя до мястото където съхрани SHSH е /var/mobile/Media/SHSH. Поне на телефона от провилът ми. Предоставям тази информация ако колегите решат да променят пътя в инструкциите за работа с това приложение.

Приятен ден на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

Някой може ли да даде съвет или да помогне относно работата с tiny umbrella последната версия, имам следния проблем преди месец някъде си я изтеглих и си свързах телефона и си свалих всички налични shsh файлове, и сега като пробвам да го свържа отново не иска да се свърже изобщо, от какво може да се получава това?

Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За един месец са излезнали поне 4-5 ъпдейта на TinyUmbrella. Изтегли последната 5.00.12a и пробвай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да с последната версия съм, от компютъра е нещо, защото на друг компютър се връзва на моя не иска със една и съща версия.

Някакви предположения какво може да му пречи на моя компютър.

Редактирано от kitaicheto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай от services да рестартираш AppleMobileDevice service и ако не върже, вероятно ще трябва да реинсталнеш тюнса.

П.П. Това е, при условие че и тюнсът не го вижда. Ако там всичко е ок, тогава търси проблема в Java-та. Виж дали си с последния ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички.От два дена съм собственик на Iphone 4 16ГБ с FW 4.3 закупен от М-Тел.Днес направих jailbreak от сайта jailbreakme.com.Всичко мина точно, cydia-та си ми работи както трябва.Преди около час попаднах на тази тема и започнах да следвам всичко описано в първия пост, но и по трите начина не ми дава да си запазя ECID и SHSH.TinyUmbrella ми казва - 10/25/2011 00:29:55.610 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPhone4 4.3 (8F190) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE.

четох във външен форум, да се пробва да се махнат отметките на Cydia в Advanced, но отново без успех при мен ->10/25/2011 00:27:18.167 APPLE is NOT signing iPhone4 4.3.5 (8L1) SHSH requests anymore. All you can do now is select CYDIA and hope that CYDIA has your SHSH saved. If not, there is nothing you can do.

Пробвах и с iSHSHit.Там ми дава следната грешка след като натисна "запази" - The requested firmware is no longer available for signing.Отново удрям на камък.

След това прочетох темата за iFaith, но там видях, че има проблеми с къстамите и реших да не пипам нищо, тъй като съм още новобранец и не съм много наясно.Искам да поясня, че не съм ъпгрейдвал FW.Как мога да си запазя SHSH на компютъра или в Cydia ?Надявам се на Вашата помощ.Благодаря предварително!

Редактирано от bkolev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да запазиш никакви SHSH, освен тези с печат от Apple. С две думи само от 5 нагоре. Така, че седи мирно с 4.3 и се радвай на новата придобивка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.Току-що промених FW в iSHSHit на 5 и дадох "запази" при което ми запази SHSH и си го пратих на e-mail-а.Надявам се това не е проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А като съм с 4.3 има ли начин да запазя SHSH на тази версия, с TinyUmbrella не става, запазва само 5. С ishshit не става и там само 5. С ifaith, запази някакви, но те сав различен формат от тези примерно, които запазва TinyUmbrella. Като запазя с Ifaith, само къстъми ли ще мога да качвам, правени с тая програма?

Т.е., ще мога ли някак да запазя SHSH за 4.3(с който в момента е телефона) и в даден момент, да ресторна с оригинален 4.3 през Тюнса?

Не, само такъв, за който имаш запазени shsh, независимо дали е кастъм или оригинален.

това също го прочетох, но ако може рестор с оригинален, защо се коментира толкова тоя къстъм? И ако да, има ли проблем че shsh са различни от тези, които запазва tinyumbrellata?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, опциите ти са две:

1. Правиш кастъм с iFaith(който всъщност е псевдо - кастъм - ако погледнеш реално е оригинален отгоре до долу, просто shsh са вградени вътре и нямаш нужда от ъмбрели, чадъри, даже и нет не ти трябва). Има мъничък бъг в iFaith - в темата съм посочил какво и как.

2. Запазваш shsh в обичайния формат, чрез redsn0w 0.99b8 и си ги изпращаш в сидиа(пак чрез него). После, процедурата е ясна, вярвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да, благодаря. здрав бъди :smile:.

обяснението за "псевдо къстъма" ми беше нужно :smile:

По втория вариант - разрових се, ето обяснение как става в детайли - http://www.idownload...grade-firmware/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не позна, четеш и пропускаш:

Note: Right off the bat, let me just say that this doesn’t work with the iPhone just yet. On their blog, the iPhone Dev Team states: “Need to work out the baseband part of the restore process…” Since iPhones use basebands, stitching isn’t compatible just yet.

Да ти преведа или?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един тъп въпрос:защо не мога да сейфам сигнатури за ИОС 5.0? Бутонът:Make my live easier в Cydia го няма, а в Tiny Umbrela бутонът Save SHSH е замаглен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...