Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

Новата версия на TinyUmbrella (4.1.8) е претърпяла много промени за който бях споменал преди, а именно:

  • Device History: TinyUmbrella ще запомня информацията за устройствата който са били свързани, за да им се запазят SHSH и в бъдеще няма да има нужда да свързвате устройствата, за да им запазите SHSH. Може да махате устройства от списъка (десен бутон -> изтрий от историята)
  • Записване на всички налични SHSH в Cydia: TinyUmbrella ще записва всички SHSH от Cydia за свързаното устройство или устройство от предишно свързани устройства (виж предната точка) с едно натискане на бутон.
  • TinyUmbrella ще ви помага да разберете кое приложение на компютъра ви е заело порт 80. Това ще помогне на много хора които не знаят кое приложение използва порт 80 (най-често това е Skype)
  • При свързване на устройство в Recovery Mode може да го изкарате от този режим с десен бутон -> Kick out of recovery.
  • Нов интерфейс
  • Възможност за промяна мястото където се записват SHSH в компютъра ви
  • Настройка на проксита (Web and Socks)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Нова версия на TinyUmbrella (4.1.9)

Нововъведенията са:

  • Възможност за ръчно добавяне на устройство чрез ECID. Ръчно добавените устройства работят по същия начин както устройствата в историята с тази разлика, че няма информация за тях, като при свързване на устройството с ръчно добавения ECID информацията за него ще се добави.
  • Вече има бутон за излизане от Recovery Mode, освен възможността за излизане от този режим с десен бутон -> Kick out of Recovery.
  • Добавена е лента показваща прогреса когато се записват SHSH
  • Поправени са бъгове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TinyUmbrella 4.1.12

  • Бутоните вече са в горната част на приложението.
  • Възможност за промяна на името на устройство. Просто цъкнете два пъти на едно името на устройството.
  • Добавени са две нови настройки. Едната от които е при свързване на устройство да се показва с промененото от вас име, вместо с истинското му.
  • При натискане на бутона Show All SHSHs, бутона Save SHSH се променя на Save All SHSHs.
  • При натискане на бутона Save All SHSHs два пъти или повече ще се зачете като единично.
  • Лога дава повече детайли при записване на SHSH.
  • Променена е иконата на папката във версията за Windows.
  • ECID вече се вижда в десетична и шестнайсетична бройна система.
  • Ръчното добавяне на устройство е възможно чрез ECID в десетична и шестнайсетична бройна система.
  • Добавена е поддръжка на ppc7400.
  • Поправено е изискването на SHSH от Apple.
  • Поправени са множество бъгове.

Новата версия може да я изтеглите от сайта: http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

TinyUmbrella 4.1.13

  • Възможност за запазване на SHSHs за iOS 4.2b3
  • Отстранени грешки, който се забелязваха в предишните версии.

Новата версия може да я изтеглите от сайта http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах,че в Cydia ми е изписало че имам запазени фаилове за iOS 4.2b3. Без да съм сменял ОС

post-217-038806600 1289403633_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, записва автоматично sHsh за бетата, но САМО за iPhone 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, времената се менят - и при мен "лъсна". :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах,че в Cydia ми е изписало че имам запазени фаилове за iOS 4.2b3. Без да съм сменял ОС

Ох, не разбрахте ли вече, че не трябва да сте на дадена версия, за да запишете SHSH за нея?

П.П. Това е реторичен въпрос. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

TinyUmbrella е обновена до версия 4.21.01 и вече поддържа FW 4.2.1

Новата версия може да я изтеглите от http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Версията е вярно 4.21.01, ама виж на сайта какво пише...

Expect TinyUmbrella to be updated tonight for 4.2.1 support.

4.21.01 оправя бъг, който пречи на някои потребители да си запазят 4.2 SHSH

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз запазих SHSH за FW 4.2.1 на iPhone 3G и iPod Touch 3Gen, точно с тази версия.

Но пак съм в грешка де, FW 4.2.1 се поддържа още от версия 4.1.14, новото в 4.21.01 е:

  • Changed the BoardID detection routine to be more reliable
  • Updated the Non Cydia request to grab 4.2.1 (and 4.2 for AppleTV)

Ето два tweet-а от автора

Don't update to 4.2.1. TU cannot kick you out of the ensuing recovery mode. Apple was cute and put a BB ver requirement on the firmware.

The new BB requirement for firmware is a startling revelation. This has implications reaching beyond just folks that need to unlock... =/

Доколкото разбирам TinyUmbrealla не може да изкара устройствата от recovery mode ако са с 4.2.1 и вече Apple правят проверка на версията на baseband-a при правене на рестор т.е. не може да сложете нов FW и да останете със стария си baseband, както и не може да направите downgrade (дори и да имате запазени SHSH) и да останете с новия baseband??? Това са мои разсъждения, не съм сигурен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност цитатът от заглавната им страница е от вчера и очевидно въпросният ъпдейт е минал снощи, но не са опреснявали заглавната оттогава... само changelog-а. :)

п.п.

Хак да им е на рилийз групите дето тръбяха, че сегашните utilities ще съборят новия фърм без грижи - Apple все пак не спят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Епъл са сложили верификация на ББ/фърмуер във самия 4.2.1. Проверката на ББ онлайн е възможна само при четворката, тъй като подписването на самия ББ е с отделен файл, за който още няма изработен метод за запазване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

iSHSHit е приложение, което ви дава възможност да запазите вашите SHSH файлове директно от телефона. Просто инсталирайте от Cydia, или .deb файла и с няколко кликвания моментално ще бъдат изпратени във вашата поща и телефон. Така може да бъдете сигурни, че освен Cydia може да разчитате и на още едно място. Запазените файлове може да намерите във /var/mobile/Documents/shsh/

iSHSHit 1.1.4

Свали

356b2d95ac945677.jpg aba7cd0b99b130ac.jpg 281b551b2f431e99.jpg ae931b7c19ff491f.jpg 8b0202aed84347d7.jpg

thx to xSellize

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, искам да попитам, някой знае ли как да инсталирам Tiny Umbrella за Mac OSX, защото всеки път когато се опитам ми дава “Error you must have iTunes installed ! “ и не зная какво да направя ? Благодаря много !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, бре, охо - iTunes е дефолт плейър в мак.

rulator, свали друга версия на ъмбрелата и пробвай пак. Ако даде същото - търси грешката в компа ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TinyUmbrella е обновена до версия 4.21.02. В нея е добавена възможност за запазване на SHSH за 4.2.1 за AppleTV 2Gen.

Новата версия може да изтеглите от http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз се опитвам да си запазя тези файлове с TinyUmbrella, но ми дава някаква грешка. Ето 2 снимки:

screenshot20101222at121.th.png

screenshot20101222at121.th.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма грешка. Маркираното с червено е обяснение че няма как да запазиш shsh за по-старите фърмуери, а само за актуалната 4.2.1. Не четеш ли?

П.П. Оправи си профилчето по правилата, бързичко! Важи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мога ли да си сваля ECID SHSH файловете от новия ми телефон, без да съм го активирал през itunes? Пробвах с последната версия на чадъра, показва ми файловете, но запазва само един фаил и някаква директория, която е празна. Телефона е iphone 4 ФЗ от Глобул с 4.2.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и явно си го направил. Разберете веднъж за винаги, че можете да запазите само SHSH за последния излязъл iOS и за никой друг! т.е. сега можеш да запазиш SHSH само за 4.2.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го разбрах, че само за последния фирм мога да имам запезен фаил, а не файлове. Миро мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

1zb5vyx.jpg

Ако нямате такъв надпис, по-надолу на началния екран на Cydia ще видите бутон “make my life easier”, натиснете го. Натискайки го, вашите файлове ще се запишат автоматично на сървъра на saurik (автора на Cydia). За да потвърдите, че са записани затворете и отворете Cydia отново и вижте дали сега ще имате надписа най-горе.

2myahd1.jpg

Аз го нямам този надпис, вместо него ми пише "This device has a pending TSS request." и също така нямам и бутона за да ми улесни живота... какво да правя ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвай гугъл транслейт, да ти преведе надписа. Натиснал си каквото трябва вече - сега чакаш резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...