Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak чрез redsn0w от 4.0 до 4.3.3


o3Mo

Recommended Posts

Пичове, моля за бърз отговор, ако е възможно. Както вчера писах, но ми изтриха поста, взех една мтелска 4-ка, FW 4.2.1, BB 03.10.01. Ако направя сега tethered джейл нали не трябва да вдигам бейзбанда и де факто не би трябвало да има проблем с рестор след това? Това е в случай, че излезе читав жейл в скоро време и реша да ресторна, за да се джейлна с него.

П.П. Профила не съм го ъпдейтнал,защото още си ползвам 3GS-а :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 520
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    62

  • Grievous

    37

  • The Shaman

    33

  • mupo

    22

Това за флашването на бейзбенд 6.15.00 и отключването му после е САМО за 3G/3GS, т.е. не можеш да го направиш на i4 дори и да искаш. Колкото до джейлбрейк-а, няма да имаш никакъв проблем , само при всеки рестарт на телефона ще трябва да го стартирваш с редсноу.

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси :) А в такъв случай мога ли все пак да инстална някое приложение от Сидиа, което иска рестарт, след това да дам пак Just boot tethered right now и приложението все пак да работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви вече съм с 4.2.1, но този Jailbreak е много глупав, след всеки рестарт забива и трябва да го активирате с Just boot tethered right now.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупав е за тези които не четят! Нищо ново не си казал.

Много пъти е писано по тази тема!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно нищо не съм прочел, а сигурно и вече няма начин как да се върна към 4.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш запазени SHSHs за 4.1 може да се върнеш. Пускаш Umbrella натискаш бутона Start TSS Server и Shift+restore от iTunes .След грешка 1004 натискаш Exit Recovery. Пробвано лично. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 3G 8GB Black ФЗ

1. Ресторнах телефона с официалния iPhone1,2_4.1_8B117_Restore от Apple.

2. Изтеглих и инсталнах redsn0w_win_0.9.6b5

3. Инсталнах ultrasn0w през Cydia

Телефончето тръгна без забележки! Браво на батенцето, дето постна темата!

Много ми е интересно дали си вдигнал бейзбанда с отметка на Install iPad baseband, защото ако си, а не си уточнил, информацията ти е подвеждаща.

Да, тикнах отметката "Install iPad baseband", както е описано в темата.

Редактирано от trackbuster
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко мина като по вода при iPhone 3G 16 GB ФЗ със официален рестор 4.1

после redsn0w_win_0.9.6b5 ,отметка install iPad Baseband

и ultrasn0w 1.2 от Cydia!

Телефона се държи за сега нормално!

Успех на останалите които ще пробват да си оправят бейзбенда! :goodpost:

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези,които нямат възможност да си активират телефоните със СИМ карта към който е заключен телефонa,ще им пада по бързо батерията.

В момента от DevTeam приготвят фикс за това и за ГПС-а също. Когато бъде готов ще може да се изтегли от Cydia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега а кво става със iPod Touch 3 джейлнат с

redsn0w, тъй като няма къде да се слага СИМ? Май батерията пак няма да държи както трябва! Эа сега него пипам iPoda,само го качих от 4.0 на 4.1 със кустума на sn0wbreeze! Мога да уточня че се държи мнго добре със този кустум!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да рапортувам за омазване:

1. Мтел-ска 4-ка с фирмуер 4.2 (чисто нова) ... упдейтнах до 4.2.1 от iTunes , отбелязах го като нов телефон и синхронизирах контактите.

2. Джейлнах с redsn0w 0.9.6b5 ( по инструкциите) , активирах Cydia ( just boot tethered right now) и инсталирах Appsync 4.2 (или нещо друго .. няма значение)

3. Рестартирах и се появи ябълката ... и така си остана :angry: ... след 2-3 мин изчезва появява се пак и така - loop ,това е така след всеки рестарт

Единствения начин да го оправя е да го пусна redsn0w с "just boot tethered right now" с малко борба ...

Някакви идеи ?

Редактирано от copyman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви идеи, не четеш ли, че засега само това е начина за джейл на iPhone 4. Тоест, нищо ново не си израпортувал.

Надявам се го ползваш с Мтел-ска карта и не си направил тази глупост с вдигане на бейзбанда, или си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами според нещат, които съм чел още от 3.х на ОС точно това е tethered jailbreak. Така че аз го приех за нормално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как би било най-добре да ъпдейтна 4.0 ФЗ 3Гс с бб 05.11.07 до 4.2.1 без да се вдига бб-а и ще имам ли възможност след това за ънлок? В момента мисля, че съм с къстъм за ФО телефони (просто не помня, доста отдавна ъпдейтнах за последно). Доколкото си спомням, при качването на нова версия телефона трябва да се сложи като нов в iTunes, нали така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се питам, 3GS-a е с 05.13.04 обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PwnageTool_4.1.3 с неофициален бъндъл само за Old Bootrom.

Или чакате официален ъпдейт от DevTeam.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже всеки чете последния пост, Препоръчвам след ъпдейт на бейсбенда до 06.15.00, да се ресторва само с custom firmware!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може. Това с iREB е пълен та*ак. Не от 3, ами от 333 няма да стане (тествано). Все още няма инструмент за грешка 1015 при 4.2.1 така, че не пишете глупости базирани на чуждо мнение. Когато го тестваш лично, съм съгласен.

Edit: Сега с този подвеждащ пост омаза един телефон (3GS New Boot) и кой знае още колко. Заспа в recovery и няма мърдане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно колегата legaliziran нарочно ни е подвел,знам ли?????

Чист рестор до 4.1 не помага ли?

Remember, if you restore to anything above 4.1 and you have 06.15BB, you can only restore to custom IPSWs, not stock
Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шшшшш, линковете...

Кольо, пробвай същата функция в ъмбрелата. Има доста спасени, не е само тоя. Просто не става от сефте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

100% съгласен с Grievous. Нищо не помага, тествано ,т.е прецаках се лично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...