Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak чрез redsn0w от 4.0 до 4.3.3


o3Mo

Recommended Posts

Здравейте искам да питам имам един проблем след jallbreak на един 3G Os4.1 всичко мина на 6 ,

но сега съобщение "Edit Home Screen" и от долу Dismiss но не мога да го махна?

Пробвах пак да направя Jallbreak но пак същото съобщение и не мога да го махна,какво да правя сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 520
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    62

  • Grievous

    37

  • The Shaman

    33

  • mupo

    22

Този надпис излиза след рестор, не съм го виждал след джейл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресторваш наново и не връщаш бекъп чрез айтюнс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да качваш оригинален FW на телефон с обновен baseband до 06.15.00. Това с iREB е пълен та*ак. Не от 3, ами от 333 няма да стане (тествано). Все още няма инструмент за грешка 1015 при 4.2.1 така, че не пишете глупости базирани на чуждо мнение. Когато го тестваш лично, съм съгласен.

Edit: Сега с този подвеждащ пост омаза един телефон (3GS New Boot) и кой знае още колко. Заспа в recovery и няма мърдане.

Всъщност може да се ресторне до оригинален FW ако вашия 3G/3GS е с обновен baseband-а до 06.15.00 ;)

Ето как може да ресторнете 3G/3GS който е вече с baseband 06.15.00:

  • A ) Ако сте използвали PwnageTool за инсталиране на baseband 06.15.00, трябва да направите НОВ custom 4.1/4.2.1 и да отговорите с НЕ когато ви предлага да инсталира baseband 06.15.00, тъй като вие вече сте с него. След това ресторвате с направения custom FW.
    B ) Ако сте използвали redsn0w за инсталиране на baseband 06.15.00 и ако:
    • B-1 ) В момента сте с 4.1, тогава можете да ресторнете до оригинален 4.1, след като видите грешка 1015 изкарвате телефона от recovery mode чрез TinyUmbrella и използвате redsn0w, за да направите jailbreak, като не слагате отметка на Install iPad Baseband, тъй като сте с него.
      B-2 ) В момента сте с 4.2.1, тогава трябва да ресторнете до 4.1 (нужни са ви запазени SHSH за 4.1), тъй като при 4.2.1 не можете да изкарате телефона от recovery mode след грешка 1015 заради добавената проверка в 4.2.1 за несъответстващ baseband. След това правите стъпките от B-1. Ако искате да сте с 4.2.1 единствения начин е да направите custom 4.2.1 чрез PwnageTool по начина описан в точка А

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря mupo, заспа. :)

Хората с омазаните 3GS New boot, изпълнявате стъпка B-2 ) и сте нови. След това, както е казал mupo може да качите, но само с custom 4.2.1. Този, който даваме е без активация, но след джейл телефона ви ще бъде активиран и готов за работа. Ако имате оригинална карта към оператора, може да активирате преди да престъпите към redsn0w 0.9.6b6.

Ето го и него, благодарение на Kaloyan.

iPhone2,1_4.2.1_8C148a_NoActivate_NoBBupdate

Важно: Правите нормален джейлбреак без да слагате отметка на Install iPad baseband (предполагам вече сте с него), тоест само Install Cydia.

Съвет: Останете си с 4.1 за да избегнете tethered jail и да не ви се налага палене с redsn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи следното, дадоха ми телефон ъпдейтнат до 4.2.1 с 06.15.00(на който му нямаше зелената икона с слушалката и съответно не можеше да набере номер, но можеше, ако някой звънне да вдигнеш), доунгрейднах до 3.1.3 без да имам shsh файлове, след това излезнах от рековъри с тини умбрела и с редсноу 0.9.4 сложих cydia, от там ултрасноу и сега телефона работи с 3.1.3 и 06.15.00, как ми позволи да даунгрейдна не ми стана ясно. Иначе и аз бях зациклил в роковери мод с 4.2.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даунгрейднал си 3G, да? Ако беше прочел повечко, нямаше да имаш чувството на "откривател на топлата вода" и нямаше да зацикляш на 4.2.1, а щеше да си го ползваш.

Неоля, въпросът ти е като за "Бисери...".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При jailbreak с redsnow 0.9.6b4 както е и описано от началото на темата cydia беше бяла и крашваше после пуснах б6 стана си с нормалния облик , но така или иначе сега пак крашва и не мога да я позлзвам на IPhone 4 4.2.1 ф3 опитах да направя стъпката 2 от първия пост с боот ,но при пускането му дава done излиза си ананаса и до там.

Съжалявам ако питам нещо което е говорено вече , но прочетох цялата тема и не намерих отговор затова пиша.

Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал си бета6, да? И не пали? Сигурен ли си, че .net framework-a ти е последна версия, защото снега го изисква?

П.П. Ето това направи ли накрая: http://bgiphone.com/topic/8361-jailbreak-%d1%87%d1%80%d0%b5%d0%b7-redsn0w-096b6-%d0%be%d1%82-40-%d0%b4%d0%be-421/page__view__findpost__p__79748 ?

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4.0.30319 version , незнам но мисля ,че това е последния

тази стъпка я опитах няколко пъти вече и именно след нея става това което съм описал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, възможностите остават две:

Редсноу - run in compatibility XP

Или рестор и всичко наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Moчета един тъп въпрос и от мен , но искам да съм сигурен. Мога ли да сложа кастъм 3.1.3 на 3гс нов бут след като е качен на 4.2.1 джейлнат и после даунгрейднат до 4.1. Проблема е че като дам на редсноу да го вкара в pwn dfu mode готов за кастъми и после като му флашна кастъм 3.1.3 телефона след рестора умира в постоянен dfu mode. Кастъм 4.1 слагам без проблем но при 3.1.3 ми прави този проблем.

Моля подвърдете , че неможе да не го мъча повече.

Иначе съм му сложил новия бейзбанд на айпад за да го отключа , също има запазени сигнатури за 3.1.3 , но нямам оригинална карта за да го активирам и немога да го джейлбрейкна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но май редсноу 0.94 можеше да хактивира 3гс/3.1.3 - пробвай.

Иначе, това с дфу-то беше известно като Comma mode и никой не намери обяснение и лечение защо се получава така. Ефектът се проявява при 3.1.2/3.1.3, нов буут, след джейл.

Доколкото знам, за 3.1.2/3.1.3 няма надежден инструмент за качване на кастъм в/у новия буут, т.е. не опитвай.

Не знам за какво ти е 3.1.3, но ако е заради бързината и лекотата - можеш да спреш всички "новости" от 4.х.х след джейла.

Тогава няма да има почти никаква разлика, спрямо 3.1.3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като си с baseband 06.15.00 (този на iPad), можеш да си с 4.1 или с 4.2.1!

http://bgiphone.com/topic/8361-jailbreak-%d1%87%d1%80%d0%b5%d0%b7-redsn0w-096b6-%d0%be%d1%82-40-%d0%b4%d0%be-421/page__view__findpost__p__81420

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли проблем с батерията след jailbreak i unlock на 3гс 4.2.1. с 6.15.00 бейзбанд. При мен пада ужасно бързо. Провах и актвацията със сам и пак пада много бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мина доста време от последния ъпгрейд , та затова ми се иска да попитам това-онова преди да започна с процедурата :

Сега съм на това ниво

aecaf4d1612d5dd4.PNG

С 3G ФО съм и искам да стигна до 4.2.1.

1.Мога ли дирекно да кача до 4.2.1. или трябва да мина през друга версия ?

2.iTunes ми е 9.1.1.12. , трябва ли да кача ?

3.След 6 страници четене не можах да разбера имам ли шанс просто да ъпгрейдна , да джейлна , да остана със сегашния ББ и да не се налага след всеки ребуут да минавам пез червената зима и от горе на това ако може телефона да работи нормално ?

п.п. Ех като се сетя колко просто беше като минавах на 2.2.1. иии ако може да ме извините , но ми е малко объркана темата , та не ми се сърдете ако нещо е написано , а питам за него =)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OK , мерси . Скачам дирекно на 4.2.1 и това го правя с iTunes 10 , ясно .

п.п. Само ако може някой да ме прати към темата с нещата , които беше хубаво да си запазиш , че търсачката не откликва иии ако може някой да каже има ли начин да си запазя сейф от игра ??? Нахален съм , но няма да се обаждам повече =)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде пишеш в момента,? това е темата, прочети!

И си оправи профила!!

П.П на кирилица!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително,всичко правя както е описано стъпка по стъпка но стигам до "waiting for reboot" и до там моля някой да помага

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли последна версия .NET Framework? Без нея - греда.

Оправи си профила, така ли се пише името на града ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Профила промених,сега понеже не съм наясно 05.15.04 мисля че е

Редактирано от alxx
Цитати, цитати...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПиУенце...нет фреймуърк е софтуер за уиндоус, не за телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Redsn0w 0.9.6b7 Бета версия За сега само за MAC.

Инфо

Автори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...