Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неприятен бъг в iPhone 4 или iOS 4.0?


Severus

Recommended Posts

Интересно, че проблема го има дори и при конкуренцията - Google Nexus One

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с 3GS с fw 4.0 не се наблюдават подобни аномалии, само че ми се струва че поради някаква причина GPS и WiFi чувствителноста е по-слаба от стария ми old iboot 3GS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:mad: Интересно, че GPS-а ме позиционира по-прецизно от предишните версии.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 3 дни съм с ios 4. 3G-то ми е постоянно включено не ми е ставало подобно нещо, направих и теста нямаше разлика. Оператор:Виваком

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И според моите наблюдения като че ли триангулацията е по-точна, не знам как са го постигнали или само на мен така ми се струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Ето и официалното изявление от Apple - Стив Джобс

Gripping any mobile phone will result in some attenuation of its antenna performance, with certain places being worse than others depending on the placement of the antennas. This is a fact of life for every wireless phone. If you ever experience this on your iPhone 4, avoid gripping it in the lower left corner in a way that covers both sides of the black strip in the metal band, or simply use one of many available cases.

Когато се държи в ръка, всеки един мобилен телефон променя ефективността на антената си и е нормално същата да се влоши при определени захвати. Това е валидно за абсолютно всички мобилни телефони. Ако имате подобен проблем с вашия iPhone 4, избягвайте да използвате захват при който се покрива лявата и долната част на антената или просто ползвайте предпазно калъфче.

Нямам думи!

източник: http://www.engadget.com/

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"avoid gripping it in the lower left corner" - УЖАС! тва ако не е подигравка с хората! Сега какво всеки непрекъснато трябва да внимава как го пипа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това е гавра от най-висок клас!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споко. Излезе решение за проблема!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270598470453

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази издънка беше направена от друга компания, например Майкрософт, щяха да ги изядат с парцалите. Богоизбраните собственици на Епъл продукти щяха да подхилкват ехидно и да пръскат жлъч наляво-надясно. Сега обаче са се покрили и тихичко си поръчват гумени ръкавици за преглед на простатата, щото Стив Джобс им е казал, че с тях телефона работи безупречно. После пак ще си пъхнат нослетата на топло в отверстието на бащицата и ще чакат поредния му шедьовър. Направо чувам сатанинския му смях. Да допуснеш технологична грешка е най-нормалното нещо за всяка хай-тек компания, включително и Епъл. Но да откажеш да я признаеш и да не овъзмездиш клиентите си - това не знам как да го нарека. Кафявите нослета, които живяха в палатки цяла седмица, акаха в буркани за да не ги прередят други идиоти, ядяха съдържанието на същите буркани пак по тази причина, само и само да се сдобият с "безценния" ти продукт и на същите тези хора накрая да им пробуташ и по един бъмпър за едва 30 долара за да могат да ползват нормално шедьовъра ти - на това и Гьобелс би завидял. Надявам се най-после фанатиците да прогледнат и да натрият еврейския нос, защото от това полза ще имат всички потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, винаги казваш истината! Но, колко души според теб, освен че имат глава на раменете, я ползват по предназначение?

...най - вкусният среден пръст...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано този път са повече. Аз лично се чувствам зверски излъган от еврея, защото с огромен мерак щях да си купя iPhone 4. Сега имам само мерак да се изакам в един бъмпър и да го пратя на Стиви по пощата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих го нарекъл грешка. Спомняте ли си на представянето какво каза Джобс. Цитирам по памет.

"Сигурно се питате какви са тези канали, които разделят изящния метален кант отстрани?" "Не загрозяват ли перфектния дизайн?!" "Всъщност, този метален кант представлява трите антени.... Това решение е едно инженерно чудо..."

И тук идва следният логичен въпрос. Е, щом има канали, за да бъдат галванично разделени трите антени, тогава какво ще се случи след като ги закъсим с ръката си докато ползваме телефона?!

Не се съмнявайте, че всичко това е известно на Apple. Просто няма как да не е. Джобс се е наложил над инженерите, защото за него външния вид и дизайна са най-важни.

Казал си е - какво толкова?! Важното е телефонът да е красив! На тези потребители, които държат телефона по начин, който закъсява лява и долна антена ще им продам и по един изолатор за 30$.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам комплот между медицинското съсловие и мистър Джобс...

Сигурно някой някъде е намерил начин чрез операция да размени ръцете на хората, и така всички леваци да станат десняци (офф, или обратното, обърках се вече кой беше правилния за iPhone 4 захват.. :sarcasm:), и сега, за да може да популяризира и осребри откритието си, се е съюзил със Стиви, че да привлече клиенти... :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се вижда супер елементарно за да не го знаят Епъл, и следователно ако да, то това го превръща от супер елементарно нещо в супер нагло! Не ми го побира главицата ако е масов проблема и 4 пак се купува като топъл хляб?! Ама да се купува ок, ама Джобс да каже "държите го грешно" и всички да кажат "верно бе грешно го пипаме" и т.н. неам думи :(

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че се купуват въпреки очевадния дефект - говори само едно: епъл нямат потребители, а, зомбита. И, това с бъмпърите е много точно премерена наглост. Много им здраве - ако нещо може да ме накара да си купя HTC - вероятно ще е алчността на Стив Джобс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъга е наличен и приме, но бъмбъра помага.

За съжаление има и друг проблем (поне при мен) - интернета от оператора не работи! Засега не мога да твърдя дали е от Айфон 4 или от настройките на оператора, но с 3ГС проблема го нямаше. Да не забравя да споделя, че рязах картата, но надали това може да е пречина.

Още един наличен бъг/дефект!

Закупелите iPhone 4 да сетват телефона си, като нов. В противен случай няма да имат интернет от оператора.

Внимание!!! Недейте да ресторвате iPhone 4.

Вече един телефон заминава обратно...

За повече инфо:

http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=11771121

http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=11719104

Редактирано от alxx
Бутон "Промени" да си виждал отдолу???
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е, защото глупитата се опитват да качат бекъп от по-стар модел телефон, не малко вероятно - джейлнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ли да кажа на клиента :-)

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, аз от търговия не разбирам :D Казвам откъде духа вятъра. Ако пак цитираш последен пост - ще съскам(и не само) :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интервю с "Стив Джобс" и "Джони Аив" относно проблемите с iPhone 4

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е естествено да регистрираш новия си телефон от бекъп с логиката да можеш да си ползваш приложенията който вече си платил и не мисля че съм цитирам "глупи".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...