Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Фабрично отключване на iPhone към английски оператори


Recommended Posts

Ми да, и аз така мисля, понеже в противен случай или ще печелят тия с турбошитнята, или на хората "iPod-вете" ще стоят по чекмеджетата... а така Apple си взима някой лев отгоре бонусче...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте и от мен.

Направих грешката да си ъпдайтна телефона и сега съм с 6.15.00. Телефона ми е 3гс заключен към 02.

Доста рових из нета и стигнах до следната информация. За да се отключи телефон на о2 трябва да имаш тяхна карта(без значение дали е на договор или предплатена), да си провел няколко разговора, и да имаш налични 15 паунда. След това вече може да попълваш ънлок формата на сайта на о2. Доста евтин начин за отключване.

Аз обаче се чудя дали е възможно да си ънлокна телефона, след като съм с 6.15.00 и не мога да ресторна към оригинален фирмуер.

Някакви идеи как може да стане това ?

:)

мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм тръгнал по пътя за отключване на 3GS-а на жената, но този е към О2 Ireland, или поне така се вижда по серийния номер. Мисля да взема една карта такава и да започна да ги боря да го отключат. В момента е с неотключваемия бейзбанд на 4.2.1. Имат онлайн попълване на молба за отключване, но имат и изискване да са минали над 150 евро през картата с която се ползва или е купен.

Допускат, че това понякога не е възможно и дават шанс да се пише на модератор във форума им с данните на телефона.

За да се регистрира човек във форума обаче трябва да е абонат, трябва да има сим карта към тях, мисля да взема една от ebay и да опитам. Намират се за 15-ина долара и според мен си заслужава да се опита, може пък и да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо е цялата тази занимавка? Жена ти ще ползва ли навигация? Качвай му един iPad-ски бейзбанд и хич да не те бърка. С 6.15.00 и 4.3.3 батерията се държи много добре... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползва, там е работата, ако не ми пукаше да съм сложил айпадски бейзбанд. Все пак си е друго да е отключен. През времето, когато ползвах 4-ката си, е няма такова спокойствие, няма чакане няма нищо, ъпдейтваш си колкото и с каквото си искаш.

С 3GS-а, миг невнимание и ето, сега е наказана с една нокия.

С 2 думи в моя случай си мисля, че си струва, пък и усилията, които трябва да положа не ми се виждат чак толкова много, ако имам успех, ще се разделя с някакви си по-малко от $20.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми то разликата между такъв с iPad-ски бейзбанд и такъв с iPhone-ски е точно толкова - 30-40лв. Продавай тоя за 4 стотака и взимай един нормален за 400 и нещо и си пак в играта...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да предупредя, че ако искате да отключвате към О2, ще искат телефона да е вързан към тяхната мрежа поне за 2 разговора. От опит знам, така си отключих 4-ката. Малко... неудобство да пратиш телефона на приятел и да чакаш да ти го върне след като е провел 2 разговора в мрежата на О2, но е вариант който е тестван и работи. Успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога ли да ги направя в роуминг? Няма на кой да го пратя колега, никой не познавам в Ирландия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че трябва да го прати?

В форума на о2 четох за човек, който си закупува телефона и се връща в Бразилия и от там си активира картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо е цялата тази занимавка? Жена ти ще ползва ли навигация? Качвай му един iPad-ски бейзбанд и хич да не те бърка. С 6.15.00 и 4.3.3 батерията се държи много добре... ;)

Я, пак? А когато телефонът се озове със сринат кърнъл и се налага рестор с оригинален фърмуер, защото иначе няма как да го изкараш от DFU loop, к'во пра'йм? Чукаме го в бюрото, пък дано запали?

Аре да не давате такива "съвети", всеки си има тиква на раменете, techo91 още повече.

Вчера се борих 6 часа със ат&т ФЗ със такъв проблем, добре че не беше с 06.15 и имаше запазени shsh за 4.0.1 да запазя ънлока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да предупредя, че ако искате да отключвате към О2, ще искат телефона да е вързан към тяхната мрежа поне за 2 разговора. От опит знам, така си отключих 4-ката. Малко... неудобство да пратиш телефона на приятел и да чакаш да ти го върне след като е провел 2 разговора в мрежата на О2, но е вариант който е тестван и работи. Успех !

Можеш ли да ми дадеш линк къде точно попълваш формуляра за отключване към O2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx чесно да ти кажа, досега съм ползвал няколко 3GS-а с тоя бейзбанд и проблеми не съм имал. Даже с 4.3.3 батерията се държи прилично. Я кажи други варианти за отключване на 3GS. Хардуерно понижаване срещу 200лв при условие, че телефона вече се намира и под 400 ли? Или пък да стои в чекмеджето?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да предупредя, че ако искате да отключвате към О2, ще искат телефона да е вързан към тяхната мрежа поне за 2 разговора. От опит знам, така си отключих 4-ката. Малко... неудобство да пратиш телефона на приятел и да чакаш да ти го върне след като е провел 2 разговора в мрежата на О2, но е вариант който е тестван и работи. Успех !

Няма такова нещо моят тел стоя 6м в бг без да е закачан към никакви мрежи, попълних формата на о2 и след една седмица сложих глобулската карта и ми изписа вашият тел е активиран.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може ли повече инфо? Към О2 Ireland ли е бил заключен телефона? Каква карта си имал, нова си купил или си си имал към този оператор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си имал акаунт в О2 или си бил титуляр по някоя програма или пр. При мен не стана. Копирам мейл-а в който ми обясняват условията които ми поставиха:

Thanks for emailing us to unlock your iPhone4.

I can unlock your iPhone immediately. You'll be charged £15 for it. So,

maintain the £15 balance on your account.

Your iPhone needs to be linked on our network before I can unlock it.

As you're abroad, you can send your iPhone and your O2 SIM card to any

of your friends or family member in the UK. They'll need to use your SIM

card in your iPhone and make a chargeable call to link it.

When they do this, they'll need to wait for 24 hours and you can then

reply to my email with the following security information:

- date, amount and method of your last Top-Up

- any tariff active on the account

- exact IMEI number of your phone (to get this dial *#06#).

I'll look forward to your reply.

Regards

Shabana

O2 Customer Service

Telefónica O2 UK Limited, Registered in England No 1743099. Registered

Office: 260 Bath Road, Slough, Berkshire SL1 4DX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз ударих на камък, оказва се, че не съм бил заключен към O2 Ireland, а по модел това излизаше. Лошото е, че сега не знам кой да нароча. Ето какво ми писаха:

Hello,

O2 have no record of iPhone IMEI ............................ on file. Verify your O2

IMEI by dialling *#06# on the device to be unlocked and, if it is an O2

Ireland device, log a new request.

If your device is locked to another network, you must contact that network

operator to obtain a network unlock code.

If you ever need to network unlock another O2 device then you can submit

the unlock request online.

Just fill in the form at

http://www.o2online.ie/o2/help/article.php?aid=55730# and we'll get in

touch.

Yours sincerely

O2 Customer Care

http://www.o2.ie/help

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Пиша ви, защото искам да споделя, че успешно разкодираx iPhone 3G със 4.2.1 / 5,15, който всички знаем не може да се хакне. Това стана благодарение на т нар фаб отключване.

Необходимо беше само да заредя £20 ваучер, да направя две едноминутни обаждания и да попълня форма за отключване на iPhone, която може да се намери в сайта на О2. След 3 дни телефонът ми беше разкодиран, като от кредита ми бяха взети £15.

Aко някой има нужда от карта на O2, за фабрично отключване, ще се радвам да помогна ;)

Поздрави!

Редактирано от victress
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Мтелски

unlm.th.png

Ама 4ка? ( Може ли малко инфо верно как става точно? )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...