Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Фабрично отключване на iPhone към английски оператори


Recommended Posts

Здравейте мога да потвърдя, че метода наитина работи! Притежавам iPhone 4 който бе закупен от Англия но никога не е бил използван или активиран там. Мои приятели ми изпратиха предплатена Pay & Go сим карта на О2 със заредни 20 паунда. Просто направих 2-3 бързи разговора с нея и попълних онлайн молба. За услугата има еднократна такса от 15 паунда. Опитаха се да ми откажат отключване понеже никога не съм използвал телефона в картата на територията на Англия. Естествено аз реших, че няма да се примиря и разговарях с тях няколко пъти на чат и по телефона. Стигнах и до цветен мейл до мениджър и продължаваха да твърдят, че уж физически било невъзможно да се отключи ако не си провел поне няколко разговора с картата сложена в Айфона от Англия. Междувременно обаче ми взеха таксата и тази сутрин воала! Получих SMS че телефона ми е отключен и просто трябва да го синкна с Айтюнс. Включих го с глобулската ми карта, синкна се и се появи обхвата !!! rotfl.png Даже успях после да ъпгрейдна на iOS 5 без никакви проблеми. Пробвах и с вивателска и с мтелска карта работи като пушка без никакъв синк и рестарт. Докато пиша поста даже получих извинителен мейл за недоразуменията! Ако някой иска помощ за фабрично отключване на телефон от О2 Англия просто да ми пише!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам 4-ка към ат&т на 5.0.1, дайте идея как да я ънлок към глобул и колко пара ще струва.

Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купих си iPhone 4s от Англия от 3 (Three). За празниците ще се връщам към България и оператора ми отключи телефона срещу 15 паунда. Доста по-малко от това, което виждам тук. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Скоро някой отключвал ли е чрез IMEI ? Сега ми се отключи един с 5.0 и не се появи съобщението в iTunes, а се отключи от само от телефона. Така ли е вече или нещо не е наред ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наред си е и без това тунчо почти не е нужен вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз отключвах 2, единия стана, другия ми отказаха. Вероятно не е плащан лизинга (така мисля, не ми дадоха обяснение). Иначе Да, с Туньо го активирах и ми даде съобщението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Скоро някой отключвал ли е чрез IMEI ? Сега ми се отключи един с 5.0 и не се появи съобщението в iTunes, а се отключи от само от телефона. Така ли е вече или нещо не е наред ?
Само да питам как го отключи и на телефона какво ти изписа?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали процедурата може да се направи с джейлнат телефон или трябва да е чист. Става дума за 3GS, iOS 4.2.1, Firmware 04.28.06

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение с джейл или без джейл , закачваш към тюнса като му дойде времето и си готов .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако може някой вече успял да си отключи 4-ката с английска карта от България да помогне с напътствия и карта :) Или поне откъде да си взема карта ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Можете ли да ми помогнете да си отключа Iphone 4ката от Vodafone UK .. прочетох горе долу ... ама за Ибей нямам регистрация .. и става малко сложно ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Коригирай си профила. Отключването става с префлашване на бейсбенда, но губиш ГПС.

Ползвай търсачката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми помогнете да си отключа Iphone 4ката от Vodafone UK .. прочетох горе долу ... ама за Ибей нямам регистрация .. и става малко сложно ..

Не ти трябва никакъв ибей. Попълни формата от линка по-доло и не вярвам да ти откажат отключване. Моя го отключиха за 5 работни дни ине ми взеха една стотинка. Абонат съм от 4 месеца с две годишен договор. Има мисля изискавене че трябва да си в УК и с включена оригинална карта. Успех.

http://campaigns.vodafone.co.uk/UnlockCodeRequestForm/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети в сайта им. Даже и тема имаше по въпроса, но не е тази ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монката мисля че ето тука https://selfsolve.ap.../GetWarranty.do

Също можете да си ги проверите и без пари

Здравейте!

Както е написано тук в този коментар аз реших да проверя за собственият си телефон и открих, че телефонът ми е "заключен" към следните щатски мрежи:

AT&T

C Spire

Sprint

Verizon

След което реших да сменя държавата и да видя дали няма да е отключен и към някои мрежи в Англия и ми излязоха следните:

3 UK

O2

Orange

T-Mobile

Tesco

След което по идеята от първият пост в темата реших да потърся в ebay.co.uk дали може да се разкодира моят модел(като например тук).

Та въпросът ми е след като съм разбрал(от тея съвместимите държави), че телефонът ми е кодиран към O2(UK), а това е отключването за О2(UK)???

Някой пробвал ли е?

Моля само сигурни отговори!

EDIT:

Току-що видях, че има и пълен лист с държави и там присъства и България. Цъкнах там и ми излязоха само:

Globul

MobiTel

Та според вас дали ще мога да сложа карта на Globul и телефонът ми да си работи без проблеми и без софтуерно отключване?

П.С. Използвам iPhone 3GSGB, ver. 4.1, fw 05.12.01.

Редактирано от FoxDie
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш понятията. Телефонът ти може да е заключен само към един оператор. Освен това O2 и Orange са различни мобилни оператори в Англия и такова понятие като "заключен към O2 на Orange (UK)" не съществува. Или е заключен към O2 или към Orange. Трябва да установиш към кой точно оператор е заключен телефона, за целта погледни тази тема.

За 2те години и нещо, през които си бил член на форума не се ли научи на основните понятия и на това къде да пишеш и търсиш? :smile:

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си имам грешка,.,., бях написал "на Orange" в повече ==> трябваше да е само О2(UK). Сега съм го поправил.

Та аз и от преди си знам, че телефонът ми е заключен към АТ&Т в щатите, все пак от там съм си го купил лично.

Но явно не си ми разбрал въпроса правилно... или по-възможно е аз да не съм го задал правилно.

След като решиш да провериш телефонът си в даденият линк(към сайта на Apple) и там можеш да избираш разлини страни. Първоначално избрах щатите и видях, че мога да потърся четерите оператора за поддръжка на телефона си -> което от своя страна ме наведе на мисълта, че никой не би поддържал телефона на конкурента си и предположих, че е заключен и към тези мрежи.

След това реших да проверя какви са поддръжниците на моят телефон в Англия(UK) и ми изкара долните 4 който бях описал(из между тях и въпросният О2 (UK) ) и помислих, че тези продукти от ebay може и да успеят да ми помогнат да си отключа телефона.

А сега някой да каже ако е пробвал или е сигурен?!?

А за двете години който съм потребител в този форум съм участвал активно само първите 2 месеца и после от време на време влизам и питам ако имам някаква нужда, така че НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!!!

П.С. @Orbitalen дори предполагам тези аналогови поддръжници в различните страни биха можле да ми отключат телефона ако отида при тях, ако се замислиш. Все пак и от АТ&Т мога да отида да си отключа телефона ако е бил на договор и съм плащал на време всичко (купих го без договор) .

Редактирано от FoxDie
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го закупил от АТ&Т => е заключен към АТ&Т. Само към АТ&Т. А това, че телефонът се продава заключен към различни мрежи из целия свят не означава, че твоят е заключен към всички тези мрежи! И все още бъркаш понятията. Отговор на въпроса ти - няма да стане с тези от eBay. Ако искаш да разбереш защо вникни в този и предходния ми пост, и по-конкретно удебелените думи. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колеги моляви помогнете ми да отключа iPhone 4s купен от о2 UK новак съм и неразбирам много! в ebay гледам има някъкъв начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Седни и чети!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...