Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Фабрично отключване на iPhone към английски оператори


Recommended Posts

здравейте колеги за съм нов притежател на iphone 4 . Та въпроса ми е проверих телефона в checkMend и ми изписа това:

Checks Performed Explanation

Ever blocked CheckMEND has a record of this item having been blocked by a cell phone network

Currently blocked CheckMEND has a record that this item is currently blocked by one or more cell phone networks

всичко останало е зелено само това дава като проблем но не мога да разбера това означава че телефона просто е заключен към оператор или че е блокиран от оператора поради някаква причина и няма да може да се ползва в Англия.мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи че телефонът ти вероятно е краден или застрахователна измама(широко разпространена в Англия). Забрави за фабрично отключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Мой приятел в Англия е заявил отключване при оператора след изтичане на договор. Изпратили са му код за активация и така, а какво да прави с този код и къде да го въведе за да стане врътката. Телефона е 3G.

Редактирано от turieca
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

здравейте колеги, имам 4-ка, която е заключена към UK Vodafone. Към момента съм от щастливците, които упяха да си е отключат със SAM, както и да запазят ключът. Все пак искам да пробвал да го отключа фабрично, чрез молба/запитване към оператора. За целта намерих в сайта им това: [url="http://campaigns.vodafone.co.uk/UnlockCodeRequestForm/"]http://campaigns.vodafone.co.uk/UnlockCodeRequestForm/[/url] , което е направено точно за тази цел. За съжеление нямам тяхна сим карта, моля някой за помощ - да ми продиктува на ЛС, мобилен номер на UK Vodafone, за да мога да допопълня формата за ънлок.
Ако няма добри самаряни, които да си предоставят номера, моля насочете ме от къде да изровя техен номер. Обърнах гугъл, и вече се отчайвам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купи си от ибей предплатена 02, с поне 15 паунда в нея - толкова ще те "ощипят" за ънлока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид с "предплатена 02". Да прочетох на няколко места че трябва да е с поне 15.50£, и да мога да направя поне 1-2 разговора с нея. Тоест трябва да е поръчам с активиран роуминг, иначе горя нали? А сега като дадох номера на един търговец на коли в Англия, дали ще го ощипят, или няма тъй като не е говорил от този апарат с нея, и системата им не е регестрирала обаждане?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kолегата имаше предвид, че ще те ощипят, понеже ще си купиш карта от тях :) Не че след това ще ти взимат някакви пари допълнително. Предплатена - все едно ваучер.
Аз имам един въпрос, който е горе-долу по темата. Става въпрос за една ФЗ френска 4-ка. Мисля, че е към О2, трябва да проверя. Някой да е отключвал такава по официален начин? Може и на ЛС да ми пишете..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.o2.co.uk/apps/help/help?qid=1&q1=2&route=unlocking&case=Handset%20Unlocking%20Form

02-Казват,че отключват iPhone безплатно.Аз подадох молба и не ми поискаха пари,ще видим какво ще се случи до 14 работни дни.

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/unlock-your-o2-iphone-for-free-from-today-49304213/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pay monthly customers can unlock their handsets at any time, completely gratis. Once unlocked, you can stick any SIM card in your iPhone and off you go. Sadly, you'll have to continue to pay O2 for the duration of your contract.

Pay as you go (бел. Аз. предплатена карта без договори и пр.) customers have to pay £14.70 to unlock. If your PAYG iPhone is less than a year old, you can unlock and the fee will be deducted from your airtime balance.

Ти на договор ли го използваш към O2? Защото ако не, пускаш линк, а даже не четеш какво пише в него явно. :) Иначе и аз мога да потвърдя, един приятел има заключен към О2 телефон и си го ползва към тях (живее в Англия, съответно) с предплатена карта, и когато попита в О2 каква е процедурата за отключването му казаха точно това - плащаш 15 паунда и ще го отключат. Единственият препъни камък е, че ако не се лъжа, за да ти го отключат, трябва телефонът да е бил активен с тази сим карта, т.е. да има проведени поне няколко разговора с тази карта, но за това не съм 100% сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона не се ползва с карта на О2,върнаха ми отговор,че до 24часа,ако телефона не е обявен за откраднат или в черния списък ще бъде отключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой може ли да ми Услужи с номер на О2 uk.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте интересува ме някой знае ли къде мога да отключа iphone 4 Spain Orange понеже пробвах във един сайт и май стана така че само парите ми взеха и няма разкодиране,ще съм ви благодарен ако кажите някой който разкодира такъв оператор?

Благодаря предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Колеги до 6дни мога да имам предплатена карта на о2.Проверих че е заключен към тях и е изтекъл договора.Мисля да я взема с 20паунда вътре.Притеснява ме да ли не е откраднат и да изгоря с 20паунда.Може ли да се провери?Друго нещо по-специално трябва ли да се направи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре от оператора никой не може да ти каже, а този пук служи за прехвърляне на номера към друг оператор в UK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

здр имам телефон 4 заключен към O2 uk Великобритания оператор искам да попитам как мога да го отключа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Iphone 4 заключен към O2 uk.Искам да попитам как мога да го отключа? И ако има хора които са към същия оператор и са го отключили ако могат да ми помогнат. Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се е ТЕО от форума,тои ще ти помогне!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Във франция в Apple Store, айфоните отключени ли са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички!

Наскоро се сдобих с Айфон 4 , модел MC603B . Проверих в една друга тема тук във форума и разбрах ,че е ФО. Обаче като сложа картата (М тел) и ми изписва "No service" .

Изчетох доста неща по форумите и доколкото разбрах , трябва чрез Ибей да го отключа,но дали мога и по друг начин? Благодаря ви предварително. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...