Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5 и други хипотези.


LUBECA

Recommended Posts

Да де, то и сега има повод за размисъл - дали да си купя или не новия айфон ако размерите му са като на андроидските. А тогава ще бъде дали да си взема този или онзи айфон. Но всичко е въпрос на стратегии и маркетинг, прав си. А това, че е най-скъпата компание е повече от преходно, догодина акциите могат да струват 5 долара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ayl, сега искаш 2 телефона, ако ти ги пуснат, пак нещо няма да си доволен и ще искаш 3, после 4 и така докато се превърнат в HTC или Samsung и почнат да пускат iPhone 5S HD+ MAXX, iPhone 5S HD+ MINN, iPhone 5Y HD- MAXX++ и т.н. ;) Ако ти харесва това, което ти предлагат си го купуваш, ако ли не - има хиляди Android алтернативи, все някоя ще ти допадне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво лошо има потребителя да иска разнообразие? А така поставен въпроса от тебе - ако не ти харесва, минавай на андроид, не е много коректно. Аз, и не само аз, съм инвестирал много пари в програми за айфон и преместването към андроид с последващите разходи за програми, не е толкова лесен. Задавал ли си си този въпрос? В този случай това ще бъдат пари, хвърлени на вятъра. Та редно е да искам.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама ти имаш едни предпочитания, аз други, трети.... Сещаш се, нали ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че Apple казват на потребителите какво да харесват и какво е хубаво, а не обратното.

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И засега успяват. Обаче, без магнетизма на Стив Джобс ще им бъде все по-трудно. Той винаги е казвал - как може потребителят да иска нещо, което никога не е виждал?! И не разчиташе на никакви пазарни проучвания, а на собствения си уникален търговски нюх. Но да видим неговите наследници как ще се справят с този пазарен ребус, защото конкуренцията става все по-сериозна.Когато излезе първият iPhone, той напрактика нямаше пазарен аналог. Докато сега нещата стоят малко по-различно. Не случайно Apple толкова яростно защитава интелектуалната си собственост. Трудно е да си непрекъснато водещ иноватор.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не кажем невъзможно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но инерцията от Стив ще я имат още поне няколко години. Само трябва да спазват всичко до сега и няма да сбъркат ;). Един телефон, един таблет, един бук, може би телевизор и толкова за тази година. Догодина нови но пак по 1 от вид. Почнат ли да пускат по 2-3-4-5 модела от вид ще развалят нещата. Ще станат като другите, а както се забелязва по-добре да не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук проблема е, че когато си водещ не полагаш същите усилия и средства ако догонваш. В този ред на мисли ее хубаво да кажем, че за тия години от както излезе първия айфон конкуренцията напредна доста. За човек, който следи еазвитието на апъл от както излезе първия айфон бих казал дори и, че след представянето на 5цата няма да е водещ иноватор както се изразиха в по-горния пост. Апъл наблягат на сигурното и не обичат много много промените

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче през 2013 е сигурно че новият тогава айфон /7 или 5S/ ще е 99% еднакъв с утрешния. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво лошо има потребителя да иска разнообразие? А така поставен въпроса от тебе - ако не ти харесва, минавай на андроид, не е много коректно. Аз, и не само аз, съм инвестирал много пари в програми за айфон и преместването към андроид с последващите разходи за програми, не е толкова лесен. Задавал ли си си този въпрос? В този случай това ще бъдат пари, хвърлени на вятъра. Та редно е да искам.

Ок, редно е да искаш. Ама е редно и аз да искам, и Пешо да иска, и Гошо, и още 100 милиона човека, които са инвестирали някакви пари в програми. И какво, Apple ще почнат по поръчка ли да ги правят iPhone-ите? И 2, и 5, и 100 модела да пускат на година, няма как да отговорят на изискванията на всички, така че ти предлагат това, което са преценили, че е най-добро. Аз лично съм съгласен със стратегията да се предлага малък брой изпипани продукти, вместо да размиваш имиджа на марката си, опитвайки се да удовлетвориш претенциите на всеки.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте първо да излезе тоя през 2012-та, пък тогава ще мислим за модела през 2013-та. Никъде никой от ейпъл не е излязъл да каже на 12-ти септември 2012 на нашето представяне ще представим новия iPhone :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка колегата е прав, на който не му харесва, да не си купува новия телефон. Аз лично, ако изглежда така като на макета, няма да си го купя. Но като гледам тенденциите към уголемяване, еволюцията ще бъде в тази посока. Та ако искаме следващите години да сме в крак с техниката, ще трябва да свикваме с кютуците. Щем, не щем, или такъв телефон, или нокия с бутони. Ще видиме утре. Но рано или късно, ако искат да останат на сцената, ще трябва да представят по повече модели на година. На мен лично ми е все едно, нито съм в еуфория за утре, нито ще съм в еуфория догодина по това време, нито пък ме интересува колко струват акциите на Епъл и дали са най-скъпата фирма в света. Много фирми са били най-скъпите в света, някои от тях сигурно вече не съществуват. И Епъл няма да бъде такава за дълго, ние обаче оставаме, а някои от нас търсят най-доброто и дали тук или другаде винаги ще го намират. А иначе грешно сте ме разбрали - аз не искам индивидуални поръчки, искам да имам телефон, който да ме кефи и си струва парите.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей много размисли, много нещо. Apple до ден днешен си е водещ иноватор и фактите говорят сами за себе си - един телефон, който предлага всичко онова, което другите компании предлагат в 100 модела. Кой телефон към днешна дата предлага нещо повече от 4S-ката като функции или някоя иновация? Никой, дори и новоизлюпения флагман на гнусмаС освен големия му дисплей не е нищо повече от моя, който е модел на 1 година, а 5-цата още не е излязла, смятайте! На мен не ми трябват 2-3 модела, от които да избирам, един перфектен ми стига. Оная вечер двама андроиди спориха на кой телефона му бил по-добър, кой к'ъв процесор имал, кой забивал по-малко.....е не мерси! Да излиза 5-цата и си я взимам, не защото съм пристрастен и фанатизиран фен на Apple, а защото iOS ми дава това, от което имам нужда - интефейс, функционалност и стабилност, нещо което в Андроид не съм открил, а новия телефон със сигурност ще е по-добър и след 4-ката и 4S-ката е време да сменя дизайна, просто всяко нещо колкото е хубаво да е в един момент писва.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един нов вид,по-голям инч и малко шарения! Това иска народът и дано го получи,защото всичко друго ще е регрес,а не прогрес! Apple трябва да се сравнява с Галакси S3! Ясно беше заевено в началото на лятото"Не бързайте с Галаксито! Есента ще има повече от изненада!Да му мислят Самсунг!" Тези които разчитат на стари лаври никога не оцеляват! В миналото и Нокия бяха богове,недостижими,велики...Още помня главозамаеното Нокия и другите....,Останаха господари,но на клавиатурата и слайдерите....

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и Live stream. Постнах го тук, защото другата тема е заключена. Изтрийте го, ако мислите, че не е за тук.

http://www.jailbreaknation.com/watch-the-apple-september-12th-event-live-stream-tomorrow-starting-at-930-am-pacific

Редактирано от asen4o0
  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-голям инч... СтоиловЛюбомир е най-големият.

Брей....:) Това го приемам като комплимент,макар че ние не се познаваме и оценката ти е малко...висяща:) Както и да е...поздрави и от мен малък инч:):):)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WOW...В нета днес излезе инфо,че представянето на Apple може да прекове пред екрана повече от милиард потребители:) Тежка вечер ще бъде,дано сърварите издържат,че иначе не ми се мисли:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

може да прекове

Извинявай, с какво ще ги прЕкове? Със ситни гредарски или с кабари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...