Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Ето една хитрина за рязане на чери домати:

How to Cut Tomatoes Like a Ninja - Cooking Hack

http://youtu.be/CTK0mpniqPw

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл :)

Козунак "Hands Free"

Решихме да използваме машината за хляб за замесване на великденския козунак. Козунака стана невероятен и на конци без блъскане ;)

Всичко без маслото се слага в машината за хляб. Важен е момента с добавянето на маслото, сипвам две лъжици, чакам да се поеме, отново две лъжици и т.н.

Ето клипче с мързеливата техника :)

http://www.youtube.com/watch?v=j1aUq7QZHhw

e4e8y8az.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да потвърдя същото.

И ние тази година използвахме машината за хляб. Смея да твърдя че станаха по хубави от месените на "ръка". Ето едно фотоerybapy2.jpg.

Весели празници.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Абре Гоце, я я това дали не е по случая с твоята рецепта от 2009-та ?

Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рецептичката е много проста - импровизация, но това са ми едни от любимите спагетки, много са леки за хапване :)

Продукти:

- гъби около 250 гр. или колкото искате, използвал съм прясна печурка и няколко манатарки за по-силен мирис.

- праз в изобилие...... аз съм сложил към 400-500гр може би (не съм го измервал).

- Олио 2 супени лъжици (за запържването на лука. Знаем, че не е хубаво да се пържи със зехтин)

- Зехтин за спагетите

- Оризови спагети произход Тайланд 250гр по спомен е опаковката, в билла има най-често...

Начин на приготвяне:

Нарязваме гъбките на средни жулиени и ги слагаме да се варят в леко подсолена вода докато се сварят.

В уок или друго слагаме нарязания на ситно праз с две лъжици олио и две лъжици вода и малко сол, така докато поомекне лука, към него прибавяме сварените гъби (без водата от гъбите) и пак се бърка да се запържат и гъбите. Добавяме доматен сос или нещо от този сорт или "тайните" на маги спагети или друг, трябва да е воднисто. Изсипвате го в уог-а или тигана при гъбите и праза и оставяте да ври малко всичко заедно. В един момент позасилвате "огъня", за да изври по-бързо водата и съответно да се сгъсти соса, почти към края аз прибавям подправки като чубрица, червен пипер, меланж пипер, лимонена трева и оставям последни минутки да ври и вече соса се е сгъстил и го сваляте от котлона.

Във вряща вода с лъжичка зехтин и много малко сол слагате оризовите спагети за 4-5 мин да врят, проверявайте ги, за да не се преварят.

Ястието е готово и ухае прекрасно от гъбките, а всички чакат със слюнка в устата, за да го опитат :)

И най-хубавото е, че след хапването, не се чувстваш като тюлен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чревоугодничета ето още една вкусотия...

IMG_0069.jpg

IMG_0071.jpg

В нета има рецепти за нея, ако някой иска конкретната ще я пиша...

Ястието се казваше Наси горенг.

:drunk:

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Уникален сладкиш а същевременно много прост за изпълнение. Куркубиня :)

averyty6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е дай рецептичката де, скръндзоо

Sent from my iPhone using Tapatalk

А де...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПРОДУКТИ

5 гр. лимонов сок

1 бр. ванилена захар

300 мл олио

2 ч.ч. вода

2 ч.ч. захар

1 пак. кори за баница

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

1.

Вземат се корите 2 по 2, намазват се с олио, а в самия край с вода, навива се на стегнато руло, реже се еднакви парчета и се пържат в сгорещено олио, но не на силен котлон.

2.

Готовите куркубинки, се потапят в студен сироп, който е приготвен от 2 чаени чаши вода и 2 ч.ч. захар, които са заврели и към тях са добавени ванилената захар и лимоновия сок.

3.

Подреждат се в дълбока чиния или поднос и се заливат с останалия сироп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

.. пазарувам от ViVenda. Скъпо е, но е добро :smile:

Тази седмица ще пробвам един от техните продукти, надявам се да са хубави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко предложения от новото ни меню ;)

Заешко със спанак, прошуто и сладък картоф:

post-8-1406396962,8796_thumb.jpg post-8-1406397133,0265_thumb.jpg

Млечно телешко:

post-8-1406396991,6702_thumb.jpg

Скариди на шиш с подложка от краставици:

post-8-1406397033,8489_thumb.jpg

Гаспачо:

post-8-1406397182,9457_thumb.jpg

Картофена супа със спаначени тортелини, задушени зеленчуци и червен хайвер:

post-8-1406397221,5079_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези са правени по една доста интересна технология. Скаридите се нанизват на шишчета, слагат в една торбичка, в която се слага малко зехтин и подптавки. После торбичката се вакуумира с машина за вакуумиране. Торбичката със скаридите се слага в специален уред за нискотемпературно готвене, който прилича на фритюрник, но е пълен с вода. Температурата се наглася на 49 градуса за 25 минути. След като са готови, скаридите се вадят от торбичката и се запичат съвсем леко, колкото да хванат коричка.

Този метод се нарича Sous Vide. Ефекта при червените меса е поразителен.

edit: Пропуснах подложката на скаридите. Взимате една картофобелачка и правите тънки ленти от краставици, слагате ги в една купа и овкусявате със сол, зехтин лимон и сусам (микс от бял и черен)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@gorgior, ето малко морски гадини :)

Един приятел имаше рожден ден и направихме две плата с раци, черни миди, миди сен жак, калмари, два вида скариди и октопод.

post-8-1406443760,5724_thumb.jpg post-8-1406443774,2442_thumb.jpg post-8-1406443790,1828_thumb.jpg

post-8-1406443993,3584_thumb.jpg

А това е от вчера.

Супа от омари и паеля:

post-8-1406444086,0193_thumb.jpg post-8-1406444130,8994_thumb.jpg post-8-1406444145,9336_thumb.jpg post-8-1406444156,584_thumb.jpg post-8-1406444171,2668_thumb.jpg post-8-1406444200,4954_thumb.jpg post-8-1406444215,7325_thumb.jpg

Паелята:

post-8-1406444233,6705_thumb.jpg post-8-1406444264,7482_thumb.jpg post-8-1406444279,3549_thumb.jpg

И готовата супа:

post-8-1406444303,2365_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зелените тревички са лучени кълнове и ги използваме за украса. Иначе паелята си е малко свободно съченение, няма точна рецепта, важно е да ти е вкусно :)

В един тиган задушаваш стар лук, по-късно добавяш зелена и червена чушка, морков и малко селъри. В друг съд слагаш пилешко месо да направиш бульон. Към бульона се добавят и запържени в зехтин обелки и глави от скариди (дават много приятен аромат на бульона)

В една тава загряваш зехтин и добавяш ориз басмати, след което бъркаш докато стане прозвачен. Добавяш задушените лук и зеленчуци, калмари на шайби, свареното пилешко и октопод. Можеш да добавиш и малко бяло вино, след което следва заливането с бульон и добавянето на шафран. Опитваш как е на вкус и ако е нужно добавяш сол или каквото прецениш, че липсва. След като заври, сваляш от котлона и нареждаш скариди, миди и цели чери домати. Вкарваш в нагорещена фурна на 180-200 и дебнеш :)

Някои хора добавят и грах, но аз лично не съм му фен в тази рецепта.

Рака върху тавата е само за декорация, бях му извадил месото за супата :)

Днешната паеля е малко по-тунингована ;)

post-8-1406550145,6176_thumb.jpg

Агнешки джолан, готвен 72 часа на 56.4 градуса по технология Sous Vide с картофено пюре с лимонена трева и див лук, залят с агнешки демиглас.

post-8-1406569250,4078_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде може да ги опитаме тези твои експерименти, в кои хотели ги предлагате :smiley-face:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хотелът, с който плътно се занимаваме вече 11 години още от отварянето му, се казва "Дюн" и се намира в Слънчев Бряг.

http://www.hoteldune.com/

Иначе зимата в Банско, но тази година ще пропусна.

На 15-ти септември предстои отваряне на един ресторант в центъра на София, с който ще сме пряко ангажирани. Кухнята ще бъде на много високо ниво. Повече подробности, когато наближи датата на отваряне, защото няколко пъти беше отлагана.

По-късно ще споделя снимки на част от менюто, предвидено за София.

Хубавото на това, че цяла зима ще съм си вкъщи е това, че ще мога да се развихря и в моята кухня и да споделям нови рецепти.

Сега си поръчвам вакуум машина и уред за Sous Vide за вкъщи. Резултатите от тази технология са страхотни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Да се върнем в действителноста :)

Пълнен патладжан. Рецептата е индивидуална. Издълбават се, тук специално има моцарела, чоризо, гъби, лук, маслини, чесън и т.н. Отгоре пармезан, домат и печем.

y6a4a5ah.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тая комбинация ме печелиш :), Иначе не си падам много по патладжани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хотелът, с който плътно се занимаваме вече 11 години още от отварянето му, се казва "Дюн" и се намира в Слънчев Бряг.

http://www.hoteldune.com/

Другото лято ще те навестя-писна ми да ми текат лигите по постовете ти...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скромно и набързо:

700гр свински врат(в моя случай), половин глава испански чесън(много пикантен), лъжичка черен пипер, три резена лайм, щипка копър и 100-тина гр зехтин помас. Разбих "екстрите" с чопър(щото съм мързел), месото овалях добре във "Вегета натюр" и полях с разбитото. Остава да поеме за поне 4 часа, после в плик и в предварително загрята до 200ºC фурна се пече 20-тина мин, сваля се на 160 и се пече още час и половина. Резултатът надхвърли очакванията ми. Мммм :smile:

uctIl.jpgUglF.jpgU7cCX.jpglwGd4.jpg

За гарнитура тичкат задушени картофи(ама в жегата е кофти) или салата (айсберг, краставички на жулиени, леко пикантен дресинг от чили + зехтин + соев сос и малки парчета пушена сьомга). Пие много Джак тая манджа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали му е тук мястото ,но тъй като тук сте доста напред с кулинарното изкуство да попитам - няколко дни гледам различни модели барбекюта та се спрях на този първия модел http://www.gwbbq.net/#!bbq-scout-prices/c5p7 ,та ако някой има наблюдения дали са добри да сподели едно мнение и въобще струва ли си парата за това чудо или просто са направили добра реклама :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разваля малко темата с "творението" си. Двоен чийзбургер от птиче месо. :D

10535733_10154567177810160_4781171975451186068_o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...