Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Не съм сигурен дали му е тук мястото ,но тъй като тук сте доста напред с кулинарното изкуство да попитам - няколко дни гледам различни модели барбекюта та се спрях на този първия модел http://www.gwbbq.net...out-prices/c5p7 ,та ако някой има наблюдения дали са добри да сподели едно мнение и въобще струва ли си парата за това чудо или просто са направили добра реклама :smile:)

Имал съм много барбекюта, но от последното съм супер доволен. Ползвал съм, както газови, с вулканични камъни, дървени въглища и т.н.

Последния път, когато избирах, се ръководех от натрупания опит, като разгледах много, включително и този сайт, който си показал. Спрях се на: http://www.gasmagazin.com/газови-барбекюта/газово-барбекю-landmann-12713.html и съм очарован от качеството и качествата му. Разполага с чугунена скара и чугунена плоча (на нея става много по вкусно) задушава и се пече при температура, каквато желаеш. Най важното е, че няма опасност да не стигне жаравата, точно когато ти трябва още малко.

Който иска , да заповяда, предлагам демонстрация и дегустация, а за зеленчуците приготвени на нея, ви гарантирам, че пържолите ще останат.

Питиетата за през лятото са Узо, бяло вино и бира, ако има други желания, си носете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Не се замисляй изобщо за газово(мое мнение),ползвам това:http://www.grillmasterbbqs.com/grillmaster-black-lp-gas-grill/,от три години и съм изключително доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Браво. Само един съвет. Бутилката да не излиза отгоре и да е пълна с бира :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Heffeweise да е бирата ;) С консервирана бира е кофти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дааа-бирата е задължителна.

В тавата можеш също да клъцнеш няколко картофа на едро ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В нета има рецепти за нея, ако някой иска конкретната ще я пиша...

Ястието се казваше Наси горенг.

:drunk:

Ето го как изглежда в родната си държава.

ce78bf2f6f2d4d523737d761ce329a73.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето това е в общи линии, за да не пиша :)http://zi4e57.blogspot.com/2014/08/blog-post_30.html?m=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Фасул с пушени ребра в гювеч. Малко по-късно крайния резултат.

post-63-1411913542,5031_thumb.jpg

post-63-1411923564,8943_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 2-3 рецептата ,че изглежда обещаващо :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълна импровизация е, но... Сварява се фасула. Добавяш към него две глави лук, 6 скилидки чесън, две чушки, домати, моркови, и пушеното месо. Мазнина и водата, в която е врял боба да го покрие леко. Подправки по желание, но задължително гьозум (джоджен). Във фурната на 180 поне три часа в зависимост колко гъст го искаш:)

Пълнени тиквички

Пълнят се с плънка от яйце, сирене, кашкавал, чесън, копър, черен пипер и масло...

post-63-1412358856,9741_thumb.jpgpost-63-1412358866,7976_thumb.jpgpost-63-1412358874,3666_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме умориш със тези вкусотии :tooth: Като ги видя и ми се дояжда :D

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По сложното е при нас, защото ни се и допива с неговите произведения. :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пресен черноморски паламуд на скара:

post-8-1412447621,8379_thumb.jpg post-8-1412447638,2194_thumb.jpg post-8-1412447651,6971_thumb.jpg post-8-1412447663,3752_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееее…

Паламудче на скара мога да хапна доста.

Една от любимите ми риби е, а ти си от хората, които знаят как да я приготвят, та...

Чакай да се забърша, баси!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следващата скара ще е с чернокоп :)

Днес пробвах да направя един оризов хляб, който беше сервиран на една вечеря в мой приятел.

Продукти:

500 гр. оризово брашно. (аз попаднах на оризов грис, но явно не е проблем :) )

1 ч.л. сода бикарбонат.

750 гр. кисело мляко. (кофичка и половина)

3 яйца.

1 ч.л. сол.

1 с.л. зехтин.

1 с.л. оцет.

Слагате брашното (500 гр.) в една купа за разбиване.

1.jpg

В друга купа слагате киселото мляко (750 гр.) към което добавяте содата (1 ч.л.)

2.jpg

Разбърквате с една лъжица млякото и го прибавяте към брашното, след което добавяте яйцата (3 бр.)

3.jpg

Отново разбърквате с лъжица и добавяте солта (1 ч.л.), зехтина (1 с.л.) и оцета (1 с.л.)

4.jpg

5.jpg

Тунинга, който направих се състоеше в 20-25 маслини маслини каламон (каламата), на които отстраник костилките и нарязах, плюс няколко щипки риган. Може да добавите сушени домати, различни семена и каквото още се сетите.

6.jpg

7.jpg

8.jpeg

9.jpeg

 

Взимате тава и я покривате с хартия за печене, изливате тестото и вкарвате в предварително загряна на 220 градуса фурна. Аз го направих в две малки тавички. Фурната беше с включен вентилатор.

10.jpg

След ~20 минути всичко е готово. Препоръчвам да следите печенето, защото времето зависи от фурната.

11.jpg

Резултатът: :)

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер се пробвах с малки италиански петлета, резултатът беше поразителен :smile:

Тези ги купих от Метро, намират се в камерата за свежо съхранение. Ако няма да ги правите ден-два след закупуването, по-добре си купете замразени, по-изгодно е, но предполагам, че ще се отрази върху вкуса.

Y7cXBU.jpg

Първа стъпка - обезкостяване. Оставям кост само в крилото и чупя тази на бутчето, за да оставя само "глезена" твърд, всички други кости ги махам.

hHPEDW.jpg

Костите, които ми останаха ги направих на силен бульон, който тунинговах с лук, морков, целина, малко зехтин и сол. По-късно ще тунинговам някоя манджа с този бульон ;)

HBSfmm.jpg

Взимам един лимон, който увивам в алуминиево фолио:

8wcjYL.jpg

jX9QHD.jpg

Мариновам филетата със сол, пипер, мащерка и зехтин. Аз като пълен левак, бях забравил да взема прясна мащерка и трябваше да използвам сушена.

0sM2dG.jpg

Полагате филето върху лимона, за да може да заприлича на цяло петле :smile:

KZZ7DB.jpg

Едното филе го запечатах в тиган, за да мога да му използвам аромата за сос. В тиган слагам малко масло и зехтин.

Z1jtVe.jpg

Само запечатвате, не го готвите.

sY0T18.jpg

В намазнена тавичка слагам петлетата и ги вкарвам в загрята фурна на вентилатор на 225 градуса. Това, което е запечатано му трябват 8-10 минути. Аз моето го държах 8 минути, другото, което е "цяло" го държах 15 минути.

5BrnQ8.jpg

Слагам още малко масло в "мръсния" тиган и добавям малко коняк, след което добавям готварска сметана, сол и пипер.

6WDEsD.jpg

Hs19jM.jpg

На финала, след като съм свалил от котлона, слагам два жълтъка, които разбивам.

OIxBvl.jpg

Махам лимона, заливам със сос и сервирам.

Dfnz3S.jpg

5 минути по-късно :smile:

gMzD4K.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...