Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Лятото ги взимаме от Метро Бургас, предполагам, че ще ги има и в другите магазини Метро. Аз лично не съм им фен, но са в менюто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

1_jpgV2CtfQK.jpg

Philips Multicooker HD3770

Когато видях cooker-a ми хрумна да пробвам дали може да врътне една баница. Е може, но на първия час от печенето трябва да обърнете баницата за още 15 мин.

Може да си приготвите ястия като: супи, ризото, пълнени чушки, кекс, омлет, пиле жулиен, шницел, крем карамел, боб с наденица, задушени зеленчуци и др. В зависимост какво готвите, приготвянето на някои ястия отнема м/у 5 и 30 мин. повече от обикновенно.

Multicooker

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говежди ребра с доматен сос и орзо.

kk8b.jpg

Бях поканил гости да пробваме Slow Cooker-a, но фирмата, от която си купувам осо буко нямаше джолани. Реших да пробвам същата рецепта с говежди ребра, от говедо блек ангъс, четири "ребърца" тежаха 1.7 кг.

Разделих ребрата и ги овкусих обилно със сол и черен пипер.

p904.jpg

Панирам с бяло брашно и запържвам в смес от зехтин и масло:

zxq1.jpg4ysi.jpgfp3o.jpg

Чаша бяло вино в тигана, където е приготвено месото:

w2th.jpg

Полученият бульон обратно при месото:

gv28.jpgbtby.jpg

Морков, целина, лук шалот, чесън, розмарин и мащерка:

ya9p.jpg

Домати ~400 гр. (тези на снимката са перфектни, ако няма от тях, може и Cirio)

nzj6.jpg

3/4 чаена чаша пилешки бульон:

w0eb.jpg

6:30h на висок градус в Slow Cooker и резултатът е невероятен.

За постещите имаше риба и скариди :smile:

jd8x.jpgqm6m.jpg

edit:

Орзото, което е за гарнитура се приготва супер лесно и бързо:

Една ч.ч с орзо (италиански - орзо, гръцки - критараки) се запържва до златист цвят в много краве масло. След промяна на цвета, се добавя една чаша ориз басмати и се разбърква за 1-2 минути, след което се добавят четири чаши вода, сол и пипер на вкус. След като заври, намаляте котлона, слагате капак и чакате водата да изври ~15 минути.

Аз заливам орзото с малко сос от печеното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Коледа на село :))

nu9ege2u.jpge2emeqe5.jpgatavy9yt.jpg

п.с: барбекюто беше направено от подръчни средства ))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важно е какво има вътре, а това което е вътре е супер ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ну заяц, ну погоди!

За пръв път готвя див заек и стана много добре!

eja4ydu9.jpg

Първо го накиснах във вода и оцет за една нощ, после го кипнах с дафинов лист за 10 мин.

ybetepet.jpg

Подготвих си тава с балучки, гъби, моркови, чесън и намазах заека с олио, сол, червен и черен пипер. И го шпиковах с чесън.

ty4u2u3u.jpg

7urada5a.jpg

yje5yhe6.jpg

Даже остана и за лучена манджа!

ju8are8a.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Скромно, но от сърце :smile: Домашно кисело зеле, печен бекон в тефлонов тиган(поради липса на скара) и кортенско домашно вино. Аз, зарязах, хауг! Наздраве!

f8e1e3cead1fee7a.JPG2ea7b0f09fda0917.JPG881392405026.JPG161392405078.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мезетаjyjadyqa.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ракийката е подарък от колегата Марин и "Кралев двор" :)

post-63-1392571965,2328_thumb.jpg

post-63-1392572032,1903_thumb.jpg

Магре с портокал и бадеми :)

post-63-1392664170,3651_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Скромничко и аз да се вместя в темата.

1982062_10203451225225178_319346171_n.jpg904624_10203451225265179_930413518_o.jpg

Спанак, киноа, краставица, домат, ленено олио и балсамов оцет.

Киноата се кисне три часа в студена вода, прецежда/отцежда се и се слага да се вари половин час, като и при варенето се сменя три пъти водата.

Това се прави за да сме сигурни, че ще изхвърлим сапонините (вещество, с което е покрито зрънцето, горчиво на вкус и слабо отровно).

Не, че вярвам в отровните възможности, но от първия път като четох за нея така си реших и така се приготвя в къщи продукта.

Краставицата, домата се режат на малки кубчета, а суровия спанак се реже на ситно и се объркват в купата с олио и оцет на вкус.

Киноата принципно търпи и попива мазничко, тъй че различни вариации и импровизации други добавени продукти само могат да подобрят дадена салата според личните предпочитания. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Рибена чорбица, направих я малко душманска ;)

Има четири скелета с главите от ципура, три скелета с главите от сьомга и на финала една цяла ципура, цял лаврак и около 400 гр. Котлет от сьомга :)

9yrequ2e.jpgejysa5ut.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох ...... "душманска" ...... вика.

Абе Велине - дай малко и на мен(ама ей сега за водката) от тоя душманлък....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е само началото :)

Сега започва основната част:

gezabasa.jpg

pu9uba9u.jpg

Ципура, бяла риба и костур.

Октоподите са по около 1.5кг, но са убити с харпун. Сега чакам групичката на шаро :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

5upupehy.jpg4yqezura.jpg9ujyra5y.jpga7ydesyt.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Подготовка за прощалният обяд с персонала ни :)

eharyrav.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ето и продължението:

Осолявам агнето отвътре и пълня с картофи и масло.

yqypu2yj.jpg

Намазвам агнето със смес от сол, червен пипер, зехтин, лимон и горчица.

8ysymuva.jpg

Около агнето слагам мащерка, глава лук, нарязана на едро, няколко моркова, дафинов лист и скилидките от една глава чесън.

suby6a7e.jpgugu7ebez.jpg

Покривам агнето с булото и добавям около един литър вода и половин литър бира.

u5y9u4e6.jpga2edudar.jpg

Покривам с алуминиево фолио и слагам тавата в предварително загрята фурна на 250 градуса. Изчаквам около 30 минути да заври водата и намалям на 160-170 градуса. Така се пече още четири часа и половина.

y7esebyv.jpg

На финала махам фолиото и намазвам обилно с масло, след което засилвам фурната и запичам агнето за коричка :)

9y2u8a8e.jpg

Агнето се топеше в устата, костите се отделяха от месото сами.

upy3abeg.jpg

Имаше и домашни питки:

3a6epevu.jpg

Дробсърмата не съм я снимал, но беше уникална.

Агнешки комплект, гъби, 15 връзки пресен лук, моркови, връзка магданоз, връзка джоджен, ориз, сол, черен пипер и бульон от комплекта.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, ако ми трябва млечно теле, тогава от магазин за месо и колбаси "ТМ" - бул. Янко Сакъзов 86. За стекове, ребра, джолани и т.н. пазарувам от ViVenda. Скъпо е, но е добро :smile:

Ако искаш пробвай тези стекове: http://www.vivenda.b...loin-steak.html - на мен са ми любимите :smile: виж пост #892.

Имат и много добро агнешко от Нова Зеландия - котлети и бон филета. Най-добре е да отидеш в скадът им, защото има много неща, които ги няма на сайта.

edit: Ако пазаруваш от ViVenda, обръщай внимание на цените, те са за опаковка, цената за килограм е различна :)

Много са удобни за заведения, защото нямаш фира и лесно се правят калкулации, по-късно и ревизиите излизат до бройка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, хубаво телешко в София откъде намираш?

Ако ти трябва телешко ми се обади много по евтино от вивенда. е при мене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човекът попита за хубаво телешко, иначе за евтино варианти бол :)

Ние взимаме телешко бонфиле от 30-35 лв. за килограм за обикновените стекове, но за тези, които са от говедо - Black Angus, се налага да взимаме от ViVenda на 140 лв. за килограм. Разликата в качеството е горе-долу каквато е и разликата в цената :)

Месото от говеда Wagyu пък е от 200 лв. нагоре за кг. но за него клиентите са малко. Разгледай в нета за "Kobe Beef"

Аз основно ям риба, но разнообразявам с говеждо. Тук народа е свикнал на всичко да казва телешко, но в повечето случаи става въпрос за говеждо. Ако искаш някой път да се поглезиш, вземи си един-два стека от тези и си ги направи, няма да сгрешиш, само не ги препичай. По моят вкус най-добре става, когато се изпече мидиум-реар. :)

Породите говеда, които се гледат в България са основно млекодайни и месото им не е от най-крехките.

Агнешкото във ViVenda също е на доста дебела цена (65лв.), но няма нищо общо с родните агнета. Аз, когато имам гости пазарувам само от там. Ребрата от говедо и телешките джолани за Осо буко също нямат аналог.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...