Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Футбол - коментари, предстоящи мачове, трансфери и др.


Lyudmil

Recommended Posts

A знаеш ли какво е фурнаджийска лопата? Влез във FB и виж какво си писал в поста на plam4e.

П.П.Това е за един пост по-нагоре.

Четейки повечето ти постове, особено тези напоследък - самозабравил си се...

Плюене, жлъч и злоба - рамката, в която се вмества всеки твой пост.

Ако си толкова неудволетворен от живота - започни промяната от себе си, най- приятелски съвет ти давам. Понякога отстрани погледнати, нещата се виждат по- реално и ясно. Не го приемай като заяждане или опит за обида.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    335

  • BulgarianSS

    259

  • hidalgo

    217

  • asen4o0

    196

Мнението ми не се е променило нито на йота! Никога до вчера, не съм писал коментар за самите футболисти, а съм и ще продължавам с негативните за гела и паплачта която се събира на техните мачове!

Очевадно демонстрираш, че от поста ми по - горе вадиш само каквото ти е изгодно, без да отбеляваш всичко написано. Ясно е, че многото "интеУект", ти пречи да схванеш последното изречение.

Успех ти желая и дерзай все така "обективно" да тролиш по форумите. Забравяш само, че тук те познават достатъчно добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето една интересна статия.

Медийната истерия около „националната кауза” заплашва да заглуши и малкото останали гласове на нормалността. Всяко мнение, различно от „правилното” и „патриотичното”, се посреща с обидни квалификации, а в този тон самозабравилият се „благодетел” на отбора от Разград си позволи да нарече привържениците на ЦСКА, подкрепили Стяуа, „бедни души”. Лесно е да се самозабравиш, когато си заобиколен от лакеи, шутове и всевъзможни придворни слуги, готови да те възхваляват до небесата. Това, че имаш статута на местен феодал в определен регион и неограничени финансови ресурси, не означава, че цялата страна трябва да ти угажда. Нека припомним, че никой не е длъжен да харесва фирменото отборче, още по-малко пък да го подкрепя.

Кои са истинските „бедни души”? По-скоро са тези, натоварени по автобусите не само от Разград, но и от другите краища на страната. Някои решили да отидат на мач, защото е безплатно, други, просто за да убият времето, а трети въобще не знаят защо са на стадиона. Същата гнусна картинка като по партийните митинги миналата есен в София. Снимките говорят сами. Но всъщност истинската „бедна душа” е този, който организира всичко това. Някой, който освен, че притежава футболен клуб, неистово иска този клуб да има и привърженици, които да го подкрепят. Но някои неща не стават с пари... дори и с много. "Благодетелят" беше част от ръководството на нашия клуб преди няколко години, в началото на едно управление, което беше на крачка да ликвидира ЦСКА. "Големият мениджър и управленец" явно бързо видя накъде отиват нещата и тихомълком отиде в Разград, за да започне свой "проект". Разбираме го - там е по-лесно, тихо и спокойно. Една шепа момчета обаче, които той днес нарича "бедни души", останаха дори и в тези най-мрачни времена и се бориха за своя клуб докрай. Те нямаха неговите милиони, но имаха нещо много по-силно - смелост, принципи и идеали, водеше ги единствено любовта към ЦСКА. Те жертваха много през тези години, бяха врагове на свои и чужди, но накрая видяха своя клуб освободен от престъпното управление. Кой беше "бедна душа" тогава?

Има обаче една част от „феновете” в зелено, на които искрено съчувстваме. Това са служителите и работниците от определени заводи и държавни учреждения, които вместо на работа са изпратени да отидат на мач в София, както и хората на преклонна възраст, натоварени по рейсовете и разкарвани из страната и чужбина като панаирджийски мечки. Наясно сме, че има и доста „фенове”, които сами решават да посещават мачовете на „националната кауза”. Ще стават и все повече с оглед предстоящите срещи. Те са продукт именно на медийната пропаганда, която всеки ден облъчва с „патриотични” послания. Въпросните „привърженици” уж много обичали футбола, но страхът от агитките ги спирал да ходят на други мачове. Къде бяха те обаче и защо не подкрепиха Черно море срещу Щутгарт на националния стадион преди няколко години или пък Локомотив София на „Армията” срещу Рен? В тези случаи оправданието им не важи. Отговорът е прост – липсваше медийната среда, която да превърне подкрепата за „националната кауза” в мода и задължение за всеки „патриот”.

Кои създават медийната истерия и защо го правят? Едни са водени от финансова зависимост журналисти, други се умилкват край силните на деня, за да получат повече интервюта от тях и безплатни места в чартърите из Европа. Всички те са чиста проба ибрикчии, които видяхме и чухме в сряда вечерта в национален ефир как постигнаха нови висини в тази смрадлива професия. „Благодетелят” обаче явно не осъзнава, че с натрапването на отбора си постига обратен ефект. Традиционните отбори с истинска и вярна публика в България се броят на пръстите на ръцете. Техните фенове обаче са многобройни. Изкуственият патос и „патриотичните” напъни по телевизии и сайтове със сигурност са успели да отвратят и тези от тях, които досега са били безразлични към отбора от Разград. Безразличието преминава в нехаресване, а то - в чиста омраза. Убедени сме, че след всичко това „националната кауза” няма как да бъде посрещната топло по стадионите из страната.

В следващите месеци ни предстои да ни сервират още от същото. Ще слушаме непрестанно за "битките с европейски грандове", за "препълнения стадион", за "футболния празник". Ще ни натякват, че трябва задължително да подкрепяме българския отбор, иначе сме едва ли не родоотстъпници. Български - нищо, че бразилците са мнозинство в състава му, а сред "агитката” му има хора с фланелки на истанбулски грандове. Стадионът ще се пълни, но с хора дошли, защото харесват или мразят Реал Мадрид или Ливърпул, както и с обикновени търсачи на слава, които са чули, че е модерно да се ходи на мач и за пръв път ще стъпят на ст. "Васил Левски". И на мачове на ЦСКА е имало и ще има такива, но те никога не са били мнозинство! Не се учудвайте, когато есента видите повече фланелки на Роналдо или Джерард по трибуните, отколкото зелени такива.

Всъщност отборът от Разград е много на мястото си в турнира, който олицетворява комерсиализацията на футбола в последните 20 години. За оядените плужеци от УЕФА единственото, което има значение, са парите. Достатъчно е да разполагаш с финансов ресурс, за да превърнеш всеки отбор без традиции във фактор в техните турнири. Финансовият феърплей на Платини е толкова истински, колкото косата на протежето му, което е начело на БФС. Истинските отбори с истински привърженици не са добре дошли в Шампионската лига. Неслучайно по много стадиони в Европа може да бъде чут рефренът, който пеехме с нашите приятели от Стяуа - UEFA MAFIA!!!

ludogoreccc11.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, тая простотия ми идва в повече вече. Мои приятели бяха на мача и подкрепиха Лудогорец! Смятам, че са далече от определението "паплач"! Ще кажа още веднъж, радвам се за българския отбор Лудогорец и с радост ще гледам останалите им мачове в лигата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък в повече :biggrin:

Просто не ми харесва някой да ми говори за патриотизъм при футбола.

Ето мнението на Пифа :

Понеже стана много модерно да си "фен" на един зелен отбор от Разград, ще си позволя да напиша няколко изречения. Снощи след победата на същия този зелен тим "Кирил Велики" (може скоро и така да го пишат всички гъзолизници) се изказа, че видиш ли, всички, които не подкрепяли зеления отбор били цитирам: "бедни и загубени души".

Много силни думи са това! Защо да сме загубени души бе, Кире? Защото не ти лижем задника ли, или защото истинските фенове на футбола не те подкрепят? Аз поне не мога да си представя един истински фен, който си обича отбора да подкрепи друг (пък било и то отбора на "Кирил Велики").

Не мога да си представя истински фен на ЦСКА, Левски, Локомотив (Пд), Ботев (Пд) или Берое да дере гърло на стадиона за временния любимец в зелено. Някак си смешно звучи. Та ние сме закърмени с нашите отбори бе, Кире. Ние милеем за тях. Нямаме нужда от кренвирши и кока-кола, за да си подкрепяме отбора.

Сега да видим кой подкрепя явлението в зелено... 70% от „феновете“ им си нямат и хал-хабер от футбол. Това са хора без грам футболен капацитет. 20% обичат силните на деня. Те се лутат между всички отбори - един ден са „фенове“ на зеления отбор, друг ден са „фенове“ на оранжевия. 5% са там заради облагите - кренвирши, кока-кола, екскурзийка до някоя държава и т.н.

И остават едни 5%, които са си от този град. Това е подкрепата, Кире! Нали знаеш, че утре като „зеленото торнадо“ спре да се върти, тези „фенове“ веднага ще се нагодят другаде.

Я да видим и друго, което чух снощи. ЦСКА и Левски вече не били на мода... Признавам си по голяма тъпотия не бях чувал. Каква мода бе, господа и дами, това да не е чанта? Това са футболни отбори, това са си нашите отбори, с които сме израснали, с които сме закърмени и които винаги ще обичаме. Същото важи и за феновете на Ботев, Локомотив и Берое. Това са, Кире, истинските фенове... тези с изгубените души.

Ивайло Петров, бивш вратар на ЦСКА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво ви става бе, каква е тази злоба и тези епитети - гелосания, турци и тн??? В гнусната ни държава, където абсолютно всичко върви надолу се появява лъч светлина, радост, успех, който всеки отбор и държава биха се гордели с него и вие плюете и чак се заяждате един с друг. Лудогорец върви нагоре, под ръководството на "гелосания", който за разлика от многото хора, които го плюят познавам от много време и мога да кажа от първо лице, че човека е много истински и много в час. А и какво значение има какъв е, след като възроди отбора и постигна страхотни успехи.

Българина си е злобен и затова си заслужава съдбата.

Това, което виждам са много повече негативни коментари отколкото положителни. Срам ме е, че на паспорта ми пише Ббългария.

п.с. без да ми поправяте тънко мнението, написал съм с малко "б" нарочно. алекс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаманче, знаеш, че не визирам обикновенните зрители на мача. Те ще ме извинят, видяли са отблизо причината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да отнеса няколко пЦувни искам да попитам, кого според вас е редно да подкрепя един привърженик на Реал Мадрид на мача им срещу Лудогорец? И дали има значение, че човечеца е родом от България?

:thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против-нека да си играят.

Радвам се,за което.

Но не мога да приема,да ме наричат "дребна душа" заради това,че не съм подкрепял Лудогорец.

И не мога да разбера,защо от Лудогорец толкова много го избиват на патриотизим покрай тези мачове-за да съм патриот трябва да подкрепя този отбор,иначе какво съм?

Аз не си крия мнението - подкрепях Стяуа на последният мач.

Ще се радвам,ако Лудогорец бият Реал(защото ненавиждам този отбор) и Базел(защото не ми пука за тях),но няма да ги подкрепям срещу Ливърпул(на който съм фен от когато се помня).

Нека всеки подкрепя,който сметне за добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

който представя родината ми България

...който представя ФК Лудогорец като клуб и нищо друго. Родината ни си има национален отбор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@dedil, аз съм фен на Реал и в общи линии гледам само техни мачове (и на Ботев де), но ще се радвам на победа на Лудогорец при евентуален сблъсък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека отговоря на

@dedil, аз съм фен на Реал и в общи линии гледам само техни мачове (и на Ботев де), но ще се радвам на победа на Лудогорец при евентуален сблъсък.

Е, аз също се радвах на Челси и Барселона (голяма част от публиката им ръкопляскаше, дори и така ги изпратихме след мача), както и Ливерпул, когато играеха срещу любимият ми Левски, но в никакъв случай не мога да кажа, че съм ги подкрепял (това, всъщност беше и въпросът ми)! Но от друга страна не бих палил факли и фоерверки при всеки гол на противника на разградския отбор, особено от стадион, който не е, нито да едните, нито на другите, нито на третите, а на отбор, който не играе в турнира, дори.

Няма начин дори да го квалифицирам.

:scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гъргорчо, не съм казал никога лоша дума за отбора и не искам да подценявам успеха им,ти това не сгряваш. Извинение за обидата не чакам, на тебе няма как да ти се засегна. Нищо де, карай да върви...

П.П. Относно личните ми пристрастия: ами,няма как да съм фен на чужд отбор, хеле пък бизнес. Все ми е тая дали ще видя в ШЛ Лудогорец, Левски, ЦСКА или Миньор - тях ще подкрепя, даже и да не харесвам собственика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, а ако Стяула беще победила щеше ли да отидеш на мач и за 30-40 лв да гледаш Ливърпул? Аз също съм им фен още помня мача с ЦСКА преди 8-9г. Сега ще се играе на друго ниво.

Алекс как и да го въртиш брате - не си прав! Български отбор влиза в групите за ШЛ. не зависимо от кой град е, кой е собственика и кои са му феновете. А това за България е много на този етап.

С това последното, май беше на друго мнение, когато друг отбор влезе в групите на ШЛ. Че даже и за първи път Български отбор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде не към Левски....че омазахме темата и без това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не остана раздел където да не се сдъвчете.

Иначе, направи ми впечатление, че никой не спомена Базел като сериозен противник. Мислите, че ще им вземем точка ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Базел е сериозен отбор...погледнато реално ако Лудогорец хване точка срещу някой от трите отбора ще е успех.

На мускули срещу тези отбори няма да стане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, време е да полеем страстите футболни с бира. Я да спретнем едно виждане на бири и мръвки и да подкрепяме кой който иска :)

Мястото е ясно - при Гоце, времето скоро - когато кажете. Да се дрънкаме няма смисъл. Ако искате да мине 9-ти септември, та да има и от там какво да дъвчем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успех да им е - ще присъствам на всички мачове,но мнението за Crazy Forest си го запазвам и няма да ги подкрепям.

Асене-казваш и отиваме ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже може за първия мач - гостуването на Ливърпул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Асене, звънкай ако решите, ще ми е драго да изклюкарим на по чаша бира.

защо си изтри коментара от фейса

Не съм, Гоше, не съм като тебе. Теб те изтрих и затова не го виждаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже може за първия мач - гостуването на Ливърпул.

Няма лошо ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно доста хора са се преоткрили като "дребни душици" щом така се засягат. Той точно тях има предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...