Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple официално представи iPhone 5


Severus

Recommended Posts

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 430
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    81

  • BulgarianSS

    34

  • Anton

    18

  • stoilovlubomir

    18

По-комплексарска статия не бях чел :tooth:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сапунерка мога да нарека единствено продуктовата гама на Samsung! Какво да ми хареса повече в S3,че да не купя новият IPhone 5!?Имам iPad!Като го покажа на бял свят и всички хемороиди и стафиди се скриват и позеленяват от завист:) Толкова са комплексирани на темата таблет,че го избиват на "инчов гиганизъм" при телефоните! Вярно предишният IPhone беше по-малък,но очакваният е добър и уравновесен размер!Нито смешно голям,нито прекалено малък,чак невзрачен след другите "шишковци" !Грешка беше,че не дадоха възможност на потребителя сам да моделира продукта,който ще го вдъхновява всеки ден!

Определено има какво да се желае! За мен най-голямата грешка беше,че се поддадоха на спекулацията с 5! Сега с право ни бъзикат следва 6,7,8...Най-добре беше да го пуснат само като "The new IPhone " без 5! Ясно е,че винаги ще има нови и нови модели....По тази логика ще има и IPhone12...

Не виждам смисъл и от нано сим карта! По-добре да го бяха пуснали с вграден чип! Фабрично отключените могат да работят със всички налични оператори,позволяващи работа с iPhone в тяхната мрежа...Избираш оператора,въвеждаш телефонния си номер и паролата и....си логнат към.....Мтел или Глобул! Това щеше да е доста революционно за Европа,а и САЩ! Спестява ти вадене и слагане..Гадното нещо с кърфицата:) Искаш друг оператор,логваш се към него по същият начин! Фабрично заключените си работят само към техния си оператор! Аз лично съм виждал такива неща в Корея и Япония,но само за местните пазари и оператори! Явно това ще е при следващият им модел...:))) Огромна беше и грешката с конекторът! Пълна простотия,която притиска огромни световни производители да разбутват гамата и дизайна си! Достаъчно е да погледнете колко много се интегрираше този конектор навсякъде...коли,домашни музикални аксесоари,фото и прочие! Излезе сякаш те насилват да си купиш наново всичко...А,то струва много,който се интересува ще разбере....Много повече от апарата!!! Преходник,хубаво....,но...кърпешко!:(

С това грешките им се изчерпиха,поне по мое мнение,като фен,ползващ марката....всекидневно!

Редактирано от stoilovlubomir
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бре..... Конектора не е никакъв проблем! USB имаш ли??? Какви разбутвания, какви световни производители?!? По тази логика да няма еволюция от първите PC-портове до сега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е,не е като фабричното!:) Как какви световни производители...B&W,B&O,Bose...Няма начин да не сменят преходника и при IPad-ът! Който си е купил един BeoPlay A3 на B&O изгаря при една подмяна:):(

Редактирано от stoilovlubomir
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я помисли пак ;)

Изгаря, ако му се свидят 29$ за преходник.

А тези производители просто ще си пуснат новите модели с новия преходник и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно автора на статията, която е пуснал neol23 и Life с какво се изненадаха в Samsung Galaxy S3? Досега много хора го казаха, включително и аз - какво искате бе пичове? Кои са тия революционни технологии, които ги няма в iPhone 5, че ви разочарова толкова? Няма да питам дали ги има в SGS3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика още трябваше да караме на COM портове.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм и преди в тази тема, ще го напиша пак:

iPhone 5 не е революция, той е естествена еволюция на моделната линия! Какво революционно видяхте в някой от хилядите модели на тенекията, което да промени индустрията? След първия iPhone, всичко останало е или подражание или еволюция стъпка след стъпка.

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Портът е

За NFC мога да кажа, че това е Бъдещето! Не е само споделяне на файлове. С тази технология ,само с един замах може да промениш цялостните настройките на дадено устройство. Имам LG L5, има специална NFC лепенка - може да го настроиш за кола, дом и др. Например качвам се в колата , приближавам тел. до лепенката и започва да свири плеъра, както се включва и ГПС-а, изключва се wifi, 3G, bluetooth. На кратко може да си конфигурирате желаните настройки и само с един замах да стане всичко на веднъж без да си губите времето за настройка. :)

Това не е някаква специална възможност на NFC, а на самия ти телефон. Дали ще промениш всичко с натискане на един бутон или с докосване до някой таг няма огромно значение за мен и в общи линии в случая NFC тагът ти спестява натискането на този бутон.

За конектора, колкото и да го плюете, явно има причина да използват proprietary конектор. Примерно чрез него може да се пренася картина, звук, данни и какво ли още не. Не знам какви са възможностите на mini-usb конектора, но LG-то на брат ми има един порт за данни и зареждане и hdmi за видео и звук. Явно от Епъл са искали да избегнат тази ситуация.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата изпростя за пореден път и се чудя модераторите защо не я заключват...

Но не Apple, Samsung и Nokia я правят такава, а всички, писали в нея.

Пак ще кажа, че недоумявам милиони ли делите, че такава злоба и ожесточение лъха от почти всеки пост?!?!

Големите 3 пак ще си направят печалбите за сметка на потребителите, а вие тук ще се избиете...

Защо бе, хора?

Толкова ли е трудно да приемете, че ще има от всичко за всеки - един ще хареса едно, друг друго и т.н.

Пари ли ви дават, за да се опитате да извадите око на инакомислещия (без значение коя марка харесва)?

Не ви разбирам, честно...

  • Харесвам 8
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стив Джобс направи от един гараж с помоща на "революцията" това, което е апъл в момента.

Каквото и да си говорим времето ще покаже дали "еволюцията" е правилния метод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, бе, времето...

Потребителите ще покажат.

Кой срина Нокия - времето ли?

Да, ама не, както казваше Петко Бочаров...

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой срина Нокия - времето ли?

Те сами се сринаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тцъ, в грешка си: сринаха ги купувачите, браточка - не щат да купуват!

П.П. ПРЕДЛАГАМ ако някой има да напише нещо смислено и по темата(примерно е "светнат" на оферти или се е докопал до телефон/достоверно ревю/ънбоксинг) - да пише.

За спам и офтопик следват санкции.

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всички които смятат че няма иновации в новият айфон, защото няма рога, или не е от пластмаса, или екранът му не е на гърба, вместо отпред, ето ви една графика за сравнение:

Android-Benchmarks.gif

Както се вижда, при 1GHz и 2 ядра, новият процесор на епъл разбива 4ри ядрени процесори на 1.4Ghz

Редактирано от Plamen Atanassov
  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От кого е тая стъкмистика, след като телефонът още не е на пазара и не е тестван от никой независим? Гледам че шотът е копнат от Субару форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.macrumors...re-1ghz-a6-cpu/

това че не можеш да го купиш телефона не означава че хора нямат достъп до него. как ще си напишат ревютата engadget, theverge, wsj без да са го пипнали телефона. а картинката е просто от някой който си е направил труда да съпостави двете статистки в една картинка. Но като цяло си прав, трябваше да сложа източника в горният пост.

Редактирано от Plamen Atanassov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, нека да видим - iPhone 5 е най-бързия, най-лекия, най-тънкия и с най-много приложения смартфон в момента на пазара...Да, този телефон е определено разочарование!

P.S. Между другото, брат ми си поръча 2 бр. iphone 5(в USA) още в първия час от пусканато на телефона в Apple store и каза че са променили датата му на доставка с 3 седмици назад след 21.09, така че очаквам да е и най-бързо продаващия се смартфон наред с другите неща..

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пустия конектор - толкова ли не разбрахте, че го смениха с цел да пестят място в телефона? Тенденцията е да правят, колкото се може по-тънки и леки продукти. А място вътре вече няма. Това довежда до налагането на нов по-малък порт, както и нова технология за сим карти - микро сим. It doesn't take a genius...

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само малко уточнение колега - не е микро СИМ, а нано СИМ, т.е. по-тънка и по-малка от микрото. На мен това сега ми е дерт...

пак ли ще трябва да влизам по "труд и техника" или от операторите ще пуснат готови карти.

Редактирано от tommy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста се изписа за това и няма да е "дерт". Всички оператори ще почнат подмяната им до края на месеца. Само глобул не са потвърдили. Пише го някъде сред многото спам в темата.

AnandTech споделя, че слуховете, според които Apple A6 се базира на четириядрен Cortex-A9 или на двуядрен Cortex-A15 (значително по-производителна архитектура), са погрешни. A6 използва собствена архитектура на Apple, която вероятно е сравнима с A15, но все още не можем да потвърдим това.

RAM паметта е 1 GB, с честота от 1066MHz, а скоростта на четене на флаш паметта е 8528 MB/s, което е с 33% повече от тази при iPhone 4S.

hicomm

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A6 използва собствена архитектура на Apple, която вероятно е сравнима с A15

...която вероятно е модифицирано Arm7 ядро, известно като Arm v7S. Епъл няма да се набута за по - скъпи чипове, при условие че арм7 позволява клокове до 1,25ГХц още при едноядрените и сравнително ниска консумация на ток. Помнете ми думата :)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само малко уточнение колега - не е микро СИМ, а нано СИМ, т.е. по-тънка и по-малка от микрото. На мен това сега ми е дерт...

пак ли ще трябва да влизам по "труд и техника" или от операторите ще пуснат готови карти.

Доколкото разбрах днес от *88, в магазините на Мтел вече има наличност и може да се закупи нано-сим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но като чета http://it.dir.bg/news.php?id=12007153 тази статия се появяват много лоши мисли в главата ми. Питах една позната, която работи в глобул, кога чакат iphone 5, отговора й беше - "до коледа ще го продаваме". По личните ми наблюдения търсенето в България също ще е голямо и не ми се мисли как ще се вредя до края на октомври с iphone 5...

Редактирано от kike09
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...