Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple официално представи iPhone 5


Severus

Recommended Posts

За други е най-красивият. Всеки с мнението си. Докато не го взема в ръка не мога да кажа категорично, че е грозен или красив. Има модели от конкуренцията, които изглеждат добре на снимки и като го вземеш в ръка придобиваш чувството, че са ти дали дъмито (макета).

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 430
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    81

  • BulgarianSS

    34

  • Anton

    18

  • stoilovlubomir

    18

Ако някой разбере нещо за глобул. дали ще има заявки и т.н. да казва ще е от голяма полза за много хора. :smile:

Те май ще останат последни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не ги знам какви са били а и не ме интересуват, но при запитването ми за нано сим и идея си нямаха какво е. Нищо не се споменава и в сайта им за нано или iPhone 5. Другите поне за новите карти писаха а Ментел започнаха и заявки за телефона. Та ей тея дребни подробности ме навеждат на горните ми мисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали трябва да ти вземат парите:)Как няма се приемат заявки?!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички нормални компании постъпват така. Не вярвам Глобул да не искат пари ;)


Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така попаднах на материал в който пише, че през декември ще бъде наличен в България.

Това е целият списък

iPhone 5 release date in India, Albania, Anguilla, Antigua and Barbuda, Argentina, Armenia, Bahrain, Barbados, Bolivia, Brazil, British Virgin Islands, Botswana, Cayman Islands, Bulgaria, Cameroon, C. African Republic, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Dominica, Dominican Republic, Croatia, Cyprus, Egypt, Ecuador, El Salvador, Greece, Grenada, Guatemala, Guinea, Guam, Honduras, Jamaica, Israel, Indonesia, Ivory Coast, Jordan, Kenya, Kuwait, Latvia, Macau, Macedonia, Madagascar, Malaysia, Malta, Mexico, Moldova, Montenegro, Morocco, Montserrat, Nicaragua, Niger, Panama, Paraguay, Puerto Rico, Qatar, St. Kitts, St. Lucia, St. Vincit and the Grenadines, Peru, the Philippines, Qatar, Romania, Russia, Saudi Arabia, Senegal, South Africa, South Korea, Taiwan, Thailand, Tunisia, Turkey, Trinidad & Tobago, United Arab Emirates, Uruguay, Uganda, Venezuela, and Vietnam is December 2012.

Това не е така, за тези страни казаха, че ще бъде в наличност до края на Декември, а не че ще бъде наличен чак тогава. За всяка от гореспоменатите държави датата ще е различна. Така, както гледам щом М-тел пуснаха вече заявки, то тогава в България ще го има през Октомври.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички нормални компании постъпват така. Не вярвам Глобул да не искат пари ;)


Естествено!И от Глобул вчера ми предложиха да ми приемат заявката,но кога ще стане...Няма да се учудя,ако скоро видя опъната палатка пред някой офис!Така де,при такова търсене:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глобул ползваше квотите на Дойче телеком, която е собственик на Космоте и веригата Т-мобайл. От два месеца е обявена за продажба и купувач още няма, така че не се знае дали юзърите им няма да увиснат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой рева, че само слушалките щял да си вземе!?! Ами хайде, да взима: http://store.apple.com/us/product/MD827/apple-earpods-with-remote-and-mic

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новите нано и тъч ги има вече, слушалките ги няма още. Преходниците за новия конектор обаче като гледам ще се забавят доста - най-рано през октомври.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грозен ми изглеждаше,нормално е!!!Китайското пръстче около него е същото като на циганите,грозно е всичко в тях и около тях:) От толкова ментета човек губи ориентация кое е истинско и кое менте!Те са страшна анти-реклама!!! Друго си е да ти го презентират,да ти обеснят белите хора кое как стои,да прогледаш....Защо така,защо иначе...:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая ще кажеш ли нещо смислено или да почвам да те модерирам по правилата!

  • Харесвам 9
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Противно на множеството твърдения, че 4G свързаността няма да работи в Европа, Apple ще пуснат три различни iPhone 5 модела, като един от тях ще бъде използваем с последното поколение Интернет и тук."

Въросът ми е, има ли нещо вярно в това, защото доста хора мислят да вземат от там, да не се прецакаме само, щото LTE-то си е готино и държа да работи в телефона ми!

Ако някой има отговор...

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Викторе, единствено слушалките, преходника и кабела. Дал съм линк по-горе.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново им звънях на глобул и ми каза, че още не правят заявки, но във интернет страницата им имало някакъв формуляр за попълване, който се водил нещо такова. Така и не го намерих. Но също така ми казаха, че съвсем скоро ще има официална информация по въпроса.

Редактирано от moviestar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До краят на седмицата ще ви кажа как стоят нещата със Вивател.

Имам среща със тях и ми говореха за някакви iPhone-и,но ще видим какво са имали впредвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно LTE, в мрежата на МТЕЛ е имплементирано на 1800MHz (образно казано, защото ъплинка е от 1710 до 1785, а даунлинка - от 1805 до 1880).

Според http://www.apple.com/iphone/LTE/ излиза, че би трябвало да работи, защото версията А1429 поддържа LTE band 3, в който диапазон би трябвало да е мрежата на МТЕЛ http://en.wikipedia....nnel_bandwidths

Съвсем друг е въпросът, дали и по какъв начин ще бъде достъпно за потребителите. Все още няма реализиран бизнес кейс за крайни потребители на LTE в България. Проблемът е, че процентът на смартфоните работещи в мрежите е твърде нисък и много трудно би могло да бъде обосновано пускането на LTE. На този етап корпоративни клиенти са единственият таргет, защото стиковете намират по-широко приложение и са по-добре икономически обосновани от мобилни устройства (таблети, смартфони).

Интересно е също така, че в линкът до сайта на епъл, за LTE операторите от Австрия не фигурира нито един от групата на Telekom Austria AG. Списък има тук -> http://en.wikipedia....Telekom_Austria , а МТЕЛ в прес съобщение заявиха, че ползват техните технологии и ноу-хау -> http://www.mtel.bg/m...foblock_id/1062

"Мобилтел базира работата си в сферата на последното поколение мрежи на опита на Telekom Austria Group, която вече пусна LTE мрежа в Австрия."

Логично би било обаче при ребранда и рожденият си ден скоро http://www.mobilebul...-м-тел-обновена МТЕЛ да обявят вече комерсиално ползване на услугата (и за физически лица). Това би било добро попадение с представянето на iPhone 5.

Още на тема LTE и пазарът в България -> http://www.nixanbal....ата-бъде-готова

Някой вече срещна ли инфо за камерата? Евентуално някоя изтекла снимка с новата камера - видяхме разцъкване на у-вото на клипче - може някой да е препратил с мейл ;)

Също така дали случайно няма инфо за новия метод на засичане на намокряне, който ще замени до болка познатите лакмусчета?

-едит- Виваком и сега предлагат iPhone. Но само за фирми (корп. клиенти), като устройствата за закупени невърлок, нямат нищо общо с Виваком (освен, че ги препродават), не са официално за България (такива устройства както споменах - няма) и са общо взето за бонуси към сделки. Виваком няма печалба от тях.

Редактирано от Life
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата,в която работя да има печалба,пък не ме интересува Виваком какво печеят-нека да се радват на едногодишният сключен договор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Вярно ли е че от USA, ако ми го донесат ще трябва да се плаща ДДС + мито?

2.Ако си го взема от UK и Ментел пусне LTE ще мога ли да ползвам тяхната мрежа или която и да е в Европа и по света е това не ми е ясно, моля за малко разяснение

P.S Мерси! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Ако ти го изпратят по пощата, ще мине през митница т.к. идва от държава извън ЕС и е нормално да ти начислят ДДС и мито, но ако някой ти го донесе е друго нещо.

2. Европейската версия на телефона до колкото разбрах е една, така че би трябвало да работи с LTE, както в UK така и тук, но по-добре изчакай т.к въпросите около LTE стандарта все още са много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно LTE, в мрежата на МТЕЛ е имплементирано на 1800MHz (образно казано, защото ъплинка е от 1710 до 1785, а даунлинка - от 1805 до 1880).

Според http://www.apple.com/iphone/LTE/ излиза, че би трябвало да работи, защото версията А1429 поддържа LTE band 3, в който диапазон би трябвало да е мрежата на МТЕЛ http://en.wikipedia....nnel_bandwidths

Обаче версията A1429 която поддържа LTE band 3 и се продава в USA е CDMA модела на iPhone 5 т.е. Vеrizon и Sprint модела и въреки, че имат място за SIM карта използването им с такава се отчита като роуминг към Verizon/Sprint т.е. трупа се сметка по договора с тях. Този модел не е предназначен за българския пазар, а за USA!

От друга страна GSM модела на iPhone 5 който се продава в USA поддържа LTE band 4 и 17, но ако нашите оператори не използват тях, то закупеният GSM модел на iPhone 5 от USA няма да поддържа LTE в България а и навярно в Европа.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче версията A1429 която поддържа LTE band 3 и се продава в USA е CDMA модела на iPhone 5 т.е. Vеrizon и Sprint модела и въреки, че имат място за SIM карта използването им с такава се отчита като роуминг към Verizon/Sprint т.е. трупа се сметка по договора с тях. Този модел не е предназначен за българския пазар, а за USA!

От друга страна GSM модела на iPhone 5 който се продава в USA поддържа LTE band 4 и 17, но ако нашите оператори не използват тях, то закупеният GSM модел на iPhone 5 от USA няма да поддържа LTE в България а и навярно в Европа.

Как така телефонът ще е с Ментелска сим карта, в България, фабрично отключен закупен от USA и ще трупа роуминг сметка към какъвто и да е мобилен оператор? За какъв договор става въпрос? Мислейки по темата, стигнах до извода, че може би става въпрос за фабрично заключен телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...