Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple официално представи iPhone 5


Severus

Recommended Posts

Е, има SGS3, но това по-скоро е KIA Sportage в сравнение с BMW X5 :tooth:

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 430
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    81

  • BulgarianSS

    34

  • Anton

    18

  • stoilovlubomir

    18

Iphone 5 е революция

Disagree! Моделът е целенасочено развитие на концепцията от досегашните модели, което път най - малкото противоречи на дефиницията на думата "революция".

"Революции" правят самсунг(отхвърлят 100% всичко предишно и се юрват да копират следващия), ама ялови :tooth:

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все пак телефонът /смартфонът/ е добър и както казах по-напред, ще си го взема. А стария - на гаджето или при родителското тяло :tooth:

Това го казвам като обикновен потребител /не съм се занимавал с джейл, дал съм едни 20 евро за програмки, не съм и рутвал бившия ми андроид/, аз не искам да ставам инж. по комповете или по микроелектроника, за да си ползвам джаджата. Аз съм потребител и искам да ми е удобно и пълноценно устройството. И най-вече сигурно цялостното поведение на апарата.

Ще се опитам да пиша кратко, знам, че дългите постове трудно се четат.

Дизайн, какво очаквахте - !? Аз лично точно този пък го харесвам.

Дисплей, можеше и 4.2, но и 4.0 става.

Ядра - 2 били малко, колко да са, 4 или 5 или 6! Както писах в едно друго място, все едно да си купите кола, която развива 290 км./ч и да я карате по магистрала с максимално ограничение 130 или 140, какво като имате потенциал за 290.

Новости - какви, дайте какво точно очаквате. Аз лично знам какво искам, ама няма да го направят по съвсем различни. Искам отворен блутуут, примерно.

Малко от вас обръщат внимание и на ОС, която наистина е затворена, но телефоните получават едновременен ъпдейт, нали така!

Колко от приложенията ви създават проблеми и не работят коректно.

В края на юни се престраших и си взех андроид - LG Optimus 3D. Всичко хубаво, ама няма сандвич за LG и още няма. За едни вече 4.1 е стара, а моя си беше с 2.3 :mad: ! Ghost call - това знаете ли какво е, със сигурност някои може и да са чели в андроидния форум, защото имате и андроиди. Да де, ама аз работя с клиенти, а обаждания няма, SMSи също, нищо :swear: И андроида замина, сори но това е все пак и телефон.

Подобни простотии с айфона - никога, имам стария проблем с антената, но в калъфа драмата изчезна. Аз лично повече с андроид няма да се занимавам, може и да е от марката, но не, мога да опитам уинфоун, но това някъде в бъдещето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах повече, но и това ми стига!

Телефона е страхотен, просто Апъл вдигнаха мноооого летвата и всеки път очаквам иновация, която ще промени всичко !

Утре при-ордър от O2 и на 21 го чакам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно доволен от това, което представиха. Нямам търпение да се добера до iPhone 5. И също така разликата за мен ще е голяма, тъй като минавам от 3GS.

Редактирано от The Shaman
Не ме карай да трия пак!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо ще дадеш 300-400 лв отгоре на някакви печелбари. Поръчай си го от Англия и eконт ще ти го доставят за 35-6 лв поне миналата година толкова им беше доставката

P.S А тези които са разочаровани мога да им продам един iPhone 4 и един iPhone 4s с 11 месеца гаранция

А пък и повечето които мрънкат съм сигурен, че на са се докосвали до пластмасовия Samsung G S3. Няма такова недоразумение на техниката. Евтина изработка като на племеника ми пластмасовия телефон играчка. SGS3 e quad core и какво от това като нямат оптимизирана OS са модела

Редактирано от Apple_Inc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мина ми еуфорията след представянето на новия iPhone и сега мога да дам трезво мнение.

Телефонът наистина е много добър, но не е иновативен. Нито LTE е нещо ново, нито по-бързия процесор (да не говорим, че е двуядрен), нито повечето колонки и прочие. Apple просто са събрали всичко от 4, 4S в едно и се е получил 5. Разбира се, като са добавили някои нови функции, които ще са голямо предимство, но не и за нас, българските потребители. Защото много от нововъведенията въобще не са приложими в България. Не говоря за меню на български, дори и не искам. Но LTE мрежа в нас няма, ще има след време от М-Тел, но тя няма да покрива повече от София, Пловдив, Варна и Бургас. За картите да не говорим или за купуването на билет чрез конкретна програма. Но доста от подобренията на iOS 6 ще са голям плюс за нас. Аз на нея разчитам. Малко интеграция исках на някои приложения и я получих. До вчера правих сметки как да си взема iPhone 5, но днес разбрах, че няма смисъл да преминавам от 4S на 5, не защото не искам, а просто новостите в самия iPhone 5 (хардуерно) не са приложими в България (някои). А по-бърз процесор и RAM не ми трябват. Все още съм удивен от скоростта на 4S и не мисля, че разликата, която ще получа от 5-цата ще ми е необходима за момента. Друг е въпросът на потребителите, които имат iPhone 3Gs или 4. На тях единствено ще кажа - честит iPhone 5 и да го ползвате със здраве. Със сигурност това ще е голям ъпгрейд за тях, но не и за мен. Може би ще ми липсва големият екран, който много чаках, но шанс. Ще чакам другата година да се появи 5S (така си мисля) и мисля, че в него вече ще има нещо иновативно.

На трезва глава и не хипнотизирана от вълшебството на Apple (в добрия смисъл на думата) - това е уникален телефон. Черният цвят направо е страхотен. До сега белият беше предпочитан при 4, 4S, но сега ще е точно обратното. Всички искат черен iPhone 5!

И това, че на хартия телефонът е по-слаб от SGS3, HTC One - не значи нищо. Хардуерът + уникалния софтуер правят работата на този телефон същинско удоволствие. И разбира се, ще се държи с пъти по-добре от SGS3 или HTC One. Дори 4S-ката ми се държи по добре от HTC One XL. Правил съм лично сравнение и аман за наблъскания хардуер.

Но за мен ще остане и удоволствието да си взема новите слушалки. Поне ще усетя нещо малко от iPhone 5. Добре е, че ще се продават като аксесоар.

Имаше разочарование в мен, но просто телефонът и идеята на Apple е уникална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си някоя тухла четворка и няма да имаш проблеми с големината на батерията :tooth:

За мен е по-важно да ми кара повече батерията, отколкото да мога да се хваля, че телефонът ми е дебел малко над 7мм. :tooth:

Редактирано от vmd70
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новия телефон напълно оправда очакванията ми. Дизайна е на ниво, изработката - ювелирна, техническите характеристики и подобренията - напълно достатъчни и приемливи за мен. Хора, какво очаквате? iPhone 5 е еволюция на продукта, не революция!

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vmd70, ти като гледам не си с iPhone.. не знам дали си имал 4 или 4S, които спокойно изкарват един ден при нормална употреба.. та за какво аджеба да слагат по-голяма батерия, като iPhone 5 пак ще държи толкова? (поне според техните статистики)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавиха България в turn by turn навигацията. Дано да не е грешка. :)

http://www.apple.com/ios/feature-availability/

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, ти още вчера когато даде линка си беше там! Проверих на 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Turn by turn работи в България на бетата. На английски е, разбира се, но ако човек разбира лефт и райт, ще се оправи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм го видял вчера :) Не съм я виждал бета-та, но липсата на local search какво означава? Ще има адреси само, без POI, или ...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като излезе 4С и аз си виках , няма смисъл да се сменя 4-ката, но е имало! След като го взех осъзнах.

А за 5-цата:

Тайничко се надявах дизайна да е такъв, смисъл капаците да не стърчат отзад/отпред. Така и стана! Другото, което беше - LCD да е отделно от тъч скрийна, и това стана. Еми няма как да не си го взема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че ако пуснат в USA unlocked версия, А1429 освен GSM ще има и CDMA чип, така ли?

Чипът е само един - за всичко. Виж тук - http://www.apple.com/iphone/LTE/

Ако купиш А1429 от USA, ще е и с CDMA функции и LTE (Bands 1, 3, 5, 13, 25)

Ако купиш А1429 от Европа, Азия, Австралия ще е с GSM функции и LTE (Bands 1, 3, 5)

  • GSM model A1428*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 4 and 17)
  • CDMA model A1429*: CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900, 2100 MHz); UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 3, 5, 13, 25)
  • GSM model A1429*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 3, 5)

Редактирано от veravera
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос към част от форума. Като изключим камерата на всички ни беше ясно какъв ще е телефона седмици преди презентацията, и много от хората, които сега го боготворят до преди това обясняваха как не искат голям дисплей, колко гадно било. Каква кофти била формата, как не искали вече дизайн като на 4ка, а сега всички говорят еднакво. Колко лесно се манипулира хорското мнение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че в страницата на Apple има iTunes 10.7. Бета ли е това или? Като си отворих iTunes-а и му дадох да провери за нови ъпдейти ми излезна съобщение, че няма налични?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бета кога си виждал публично? Няма за тебе, аз съм вече с него ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За iTunes предполагам това е бета и официалната версия ще бъде 10.7.1 и ще е налична заедно с официалното пускане на новият iPhone 5!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е бета, и ъпдейта ще ви излезе скоро. Снощи на Мака ми каза, че няма налични ъпдейти и го изтеглих от сайта. А днес в офиса ми се появи Apple Software Update точно за него.

П.П. Не видях някой да е споменал за по-късното излизане на iTunes 11.. дали не го пазят за пускането на iPad Mini? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vmd70, ти като гледам не си с iPhone.. не знам дали си имал 4 или 4S, които спокойно изкарват един ден при нормална употреба.. та за какво аджеба да слагат по-голяма батерия, като iPhone 5 пак ще държи толкова? (поне според техните статистики)

Имам iphone 4 от повече от година. Супер доволен съм и от батерията и от телефона като цяло, но в някои натоварени ситуации, макар и рядко, ми се иска да има малко повечко запас от енергия. Мисля, че изпуснаха един добър шанс да оставят конкуренцията да им диша праха по един доста важен показател. А в момента андроидите вече настигат айфоните в тази област. Вярно, правят го с помощта на по-големи батерии от по 2000-3000mAh, но в крайна сметка, потребителите не се интересуват от средствата, а от крайния резултат.

Редактирано от vmd70
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос към част от форума. Като изключим камерата на всички ни беше ясно какъв ще е телефона седмици преди презентацията, и много от хората, които сега го боготворят до преди това обясняваха как не искат голям дисплей, колко гадно било. Каква кофти била формата, как не искали вече дизайн като на 4ка, а сега всички говорят еднакво. Колко лесно се манипулира хорското мнение :smile:

Аз лично не исках голям дисплей! Мисля, че този си е достатъчен, не ми трябва iPad за джоба :) Но сега като видя новия iPhone 5, ми се иска да го пробвам и почти съм сигурен, че ще ми хареса ;)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...