Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple официално представи iPhone 5


Severus

Recommended Posts

Процесорът е двуядрен,но поради по-добре оптимизираната производителност на операцианната система ще има по-добра производителност и по гладко действие от 4 ядрениа процесор на S3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 430
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    81

  • BulgarianSS

    34

  • Anton

    18

  • stoilovlubomir

    18

За батерията нищо не видях,... Много важен фактор за мен. (Не че няма да го взема де,..)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наличност на екстрите на iOS6 за отделните държави. Както се досещате, присъствието на България е доста ограничено.

http://www.apple.com/ca/ios/feature-availability/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За батерията нищо не видях,... Много важен фактор за мен. (Не че няма да го взема де,..)

iPhone5_0283.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЗА БАТЕРИЯТА- 225 ЧАСА РЕЖИМ НА ГОТОВНОСТ , 8 ЧАСА ЛТЕ,10 ЧАСА ИНТЕРНЕТ ПРЕЗ WI-FI

Редактирано от djokando
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още никой не го е пипнал, но ревютата почнаха :tooth:

Какви ревюта?! Коментирам това, което бе дадено като информация от представянето.

Аз не сменям, но съм виждал правено такова нещо направено в сервиз тук, в София (да, измамата по ибей е факт за обикновени потребители, но има и начин без смяна на LCD). Също и лично видях как се прави и с Galaxy Tab 10.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не гледайте това,че преди като сме били разочаровани,пак сме налитали на нови модели!

То 1 път,2 пъти и накрая на човек му писва.

Като се замислим наистина фоновия wallpaper е най-голямата промяна в iPhone за толкова години...

Хубави са много,създадоха революция,всеки ги копира,но и те започват да копират себе си,да се повтарят.. едно нещо,колкото и хубаво да е,омръзва след време.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е телефона, спор няма. Само ме е яд за едно - много отдавна изтече и се изгуби АХ-ефекта и елемента на изненадата, за това и му се мръщите толкова.

п.п. След 2-3 месеца виждам новата линия тенекета с 16:9 екрани :tooth:

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето iTunes 10.7: http://www.apple.com/itunes/download/

Но все още не е това от event-а... Предполагам ще пуснат 10.7.1 с новостите през октомври.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Dean, кажи ти какво очакваше щом вградената в lcd тъч технология не ти стига, щом по-бързия процесор не ти стига и т.н. Само не казвай NFC, защото в България освен да си плащаш хамбургера с е-протфейл друго не можеш да правиш. И я ми обясни кое е революционното в конкурентните телефони?

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не гледайте това,че преди като сме били разочаровани,пак сме налитали на нови модели!

То 1 път,2 пъти и накрая на човек му писва.

Като се замислим наистина фоновия wallpaper е най-голямата промяна в iPhone за толкова години...

Хубави са много,създадоха революция,всеки ги копира,но и те започват да копират себе си,да се повтарят.. едно нещо,колкото и хубаво да е,омръзва след време.

Спасявай се докато е време ;) Че това със замислянето е сложна работа.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не разбрах само, като ще е "подобрен айфон", защо за пореден път ни няма в списъка с език на интерфейса (за ios 6)? Защо пак ни няма в Language Support, че дори и в Dictionary Support?! За Сири и turn by turn навигация въобще да не споменаваме. Показва колко важни сме като пазар за тях. Ние за тях сме нищо. Много грозна работа. Не ми е ясно как така за google сме пазар, на който могат да направят локализация, да подготвят стрийт вю, да направят google voice на български, а apple да ни сложат само в keyboard support.

Нищо от тези неща няма да можете да ползвате с този телефон, нито Passbook, освен ако не искате да си закупите билет за кино в САЩ.

Причината е ясна всъщност. В България официално няма поддръжка на iPhone. Няма и сервиз (освен гаражните изпълнения). Единствено се появяват в Мтел (като под пазар на TA груп) и в Глобул (като под пазар на Космоте). Никой от трите оператора не може сам да реализира квоти за България. Не случайно дефектирали у-ва се пращат в чужбина, а CreativeCenter не поддържат у-ва купувани от България.

Смешна работа. А, да и LTE. 24 мбит на 2 места в София. Супер! За това човек си заслужава да го купи!!! Наистина като се замислите - тези устройства просто не са за нашите географски ширини. Да не споменаваме методите на "дърварене" и както колега спомена по-горе - айфон - година храни за търговците.

Все пак - успех! С интерес ще следя устройството. Все пак не съм кон с капаци и никога не отричам нещо по презумция - за разлика от много хора тук, които без да имат бегла представа коментират кое как работи и кое е по-добро от другото без дори да са видяли и един бенч.

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Dean, кажи ти какво очакваше щом вградената в lcd тъч технология не ти стига, щом по-бързия процесор не ти стига и т.н. Само не казвай NFC, защото в България освен да си плащаш хамбургера с е-протфейл друго не можеш да правиш. И я ми обясни кое е революционното в конкурентните телефони?

Очаквах нещо напълно ново и различно,както беше 4-ката! А не модел,който всички тук осмивахме щом го видим в "предполагаеми" клипчета и снимки и си казвахме,че това е просто един фейк..

Какво се оказа накрая? Сега всички въздишате по въпросния "фейк" :)

Аз пак казвам,хубав е,много ми харесва,но за Apple не е нищо кой знае какво.

Изненадите при тях умряха със Стив Джобс.Това си е мое мнение бе хора,аз уважавам вашите и се радвам,че телефонът ви харесва! И на мен ми харесва,но в нито един момент не се изненадах,дори 4S предложи иновация от която да си кажеш "УАУ",но това си е просто 4-ка с по-голям екран.

А с тия по-мощни процесори като почнете,та се излагате.Не знам за какво ми е да ми зарежда с 10 стотни по-бързо някое приложение.

Колкото до игрите,всички знаем,че най-играните на iPhone са тези които вървят и на най-слабите процесори,игри от рода на Angry Birds.

Да не говорим,че за 3D игри 4 си е идеален.

Както и да е,това са ни предложили,това ще ползваме (ако искаме) все пак никой не ни задължава да си го купуваме :)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че апъл ,ако не беше починал Джобс, щяха миналата година да представят айфон4с и айфон 5 едновременно като 4с щеше да е за хората с по- малки възможности а 5 да е като бижу. Но явно решиха , че могат достатъчно добре да контролират пазара и могат да изкарат сума ти повечко пари от двете устройства ако ги представят по различно време. За мен този айфон е миналогодишен и тогава найстина щеше да изглежда подобаващо сега определено не впечатли. Просто плаче за 5с до година. Аз ще сменям с 4с май , явно с-ките ще са моя тип тел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз честно казано не видях нищо кой знае какво. Между 4 и 4s имаше повече подобрения. Не казвам, че телефона е лош, хубав е, но продължавам да твърдя, че с всяка изминала година апъл намалят оборотите. Дали магията на Стив Джобс не е на привършване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен у-вото е прекрасно, но за България просто не е приложимо. Всичките благини са за друго място. Ако всички тези неща бяха работещи за България - начини на купуване на билети, услуги, локализация, сири, интерфейс и др. устройството щеше да си струва всеки лев. Ако и трите оператора имаха LTE покритие в градове с население над 100 хил. души, да, щеше да си струва. В момента е поредното нещо, което е неизползваемо на повече от 30% от възможностите му тук. Когато представиха Сири, какво се промени за вас като потребители на АйФон? Нищо. Да. Същото е и сега.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

/offtopic/

Аз пък ползвам Сири като си задавам алармата! :)

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам siri често,особено за търсене в интернет или пускане на някоя песен дето въобще не знам къде е в плейъра :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер е според мен, радвам се,че не пуснаха нещо коренно различно. Уникален е просто. Сигурен съм, че повечето където му се мръщят от сега - като го пипнат в ръцете си друго ще запеят. :))

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Life

Езикова поддръжка няма, защото сме шмекери и пазаруваме много по-малко от стор-ровете за софтуер и медия, нали си имаме З@мунда :) От к'ъв зор да седнат да превеждат OS-а

В "Kриейтив" поддържат гаранционно, с изключение на закупени от оператор устройства, могат да ти го докажат не малко хора от форума.

Печалбата на търговците (фирми с магазини) от самия телефон е толкова смешна, че нямам думи да ти опиша - от кейса и фолиото, които ще си купиш с него, печалбата е повече. Освен ако не ти го продават за 2 бона, разбира се.

И това, че нещо не е приложимо тук е друга тема, по тази логика всички трябва да ходим с Нокия с фенерче и да сме доволни, че я ползваме на 100%, когато има режим на тока. Много на изток от рая сме.

А бенч-овете си ги гледайте Windows и Android юзерите, тук става въпрос за друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя щото печалбата на търговците тук е толкова малка, затова всеки гледа да си купи iPhone-а от щатите или Канада - те там ги продават на загуба :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Life

Езикова поддръжка няма, защото сме шмекери и пазаруваме много по-малко от стор-ровете за софтуер и медия, нали си имаме З@мунда :smile: От к'ъв зор да седнат да превеждат OS-а

В "Kриейтив" поддържат гаранционно, с изключение на закупени от оператор устройства, могат да ти го докажат не малко хора от форума.

Печалбата на търговците (фирми с магазини) от самия телефон е толкова смешна, че нямам думи да ти опиша - от кейса и фолиото, които ще си купиш с него, печалбата е повече. Освен ако не ти го продават за 2 бона, разбира се.

И това, че нещо не е приложимо тук е друга тема, по тази логика всички трябва да ходим с Нокия с фенерче и да сме доволни, че я ползваме на 100%, когато има режим на тока. Много на изток от рая сме.

А бенч-овете си ги гледайте Windows и Android юзерите, тук става въпрос за друго.

Много добре ме разбра за какво говоря. При андроид пиратстването е доста повече и това не спира разработчиците - факт. Не спира и доставчика на услуги да зачита и уважава България и пазара й. Това го няма при Епъл, факт е и по никакъв начин не може да бъде представено като плюс.

Относно Криейтив също се изразих ясно. В България Айфон не се продава официално. Всичко е внос и е гаранционно поради това, че има международна гаранция.

Можеш да прочетеш тук: http://creativecenter.bg/wp-content/uploads/2011/05/OBSTI-USLOVIA_SRV_01012012.pdf

и по-точно:

"27. Сервизът на Криейтив Център е оторизиран да обслужва продукти

iPhone закупени от страни членки на EC и Норвегия с изключение на

апаратите закупени от България"

Закупените от оператор както казах не са предназначени за България. Те са предназначени за оператора "майка". За това и Виваком не го предлагат - защото са самостоятелен оператор и нямат от къде да вземат квоти - Епъл имат огромни изисквания.

Печалбата не само от АйФон, ами и от продукти на Епъл е в едноцифрени проценти преди облагане и транспорт. Факт. И точно поради тази причина цените на "алтернативният" внос, до колкото може да има такъв при липсата на официален са спекулативни. И това ти, като потребител на тези устройства много добре го знаеш. Знаеш цената на 4ката при излизането й, как бай Сашо е донесъл с торбите и как ги е продавал на по 1600 лева, а в последствие, преди Епъл да направят офф на цената ги продава и на 1200. Всичко е спекула. Отново благодарение на Епъл, които не зачитат нашият пазар (малък, но все пак трябва уважение към потребителите - били те 1, 10, 1000 или 100 000).

Нокията с фенерче е крайност. Факт е, че устройства от конкуренцията са приложими и използваеми прекрасно, с повече екстри в същата среда. Това обаче не прави едно устройство по-добро от друго. Това прави едно устройство по-значимо за един пазар от друго.

Ако искаш можем да продължим на ЛС за да не размиваме темата с излишни неща.

Искам да попитам дали някой тук има повече информация за камерата, защото това май е най-иновативното в този айфон (като изключим един ред бонус икони)? Някой има ли предварително инфо, което да съвпада с параметрите на тема камера или поне от някой сайт вече да са "снесли" нещо? Никъде не отркивам нищо, а изглежда елемент, който е доста различен от този при 4S.

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.apple.com/bg/buy/

Не бе, в България iPhone не се продава официално...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...