Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple официално представи iPhone 5


Severus

Recommended Posts

  • Отговори 430
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    81

  • BulgarianSS

    34

  • Anton

    18

  • stoilovlubomir

    18

petio.dimitrov, Къде съм споменал фабрично отключен телефон?

Нека се опитам пак да обясня и дано още повече хора ме разберат.

1. Говоря само за USA

2. В USA се продават две версии на iPhone 5 - CDMA (модел A1429) и GSM (модел A1428) [http://www.apple.com/iphone/LTE/]

3. CDMA версията не се продава factory unlocked тя е заключена към Verizon или Sprint

4. CDMA версията работи към мрежата към която е заключен (Verizon или Sprint) без нужда от SIM карта

5. CDMA версията има място за SIM карта, за да може когато човек пътува в чужбина да може да използва GSM мрежите на чуждестранните оператори (тъй като различна CDMA мрежа от тази към която е заключен няма как да се ползва), което се отчита като роуминг и се отчита на сметката към Verizon или Sprint.

6. CDMA версията поддържа LTE band 1, 3, 5,13, 25 [http://www.apple.com/iphone/LTE/]

7. GSM версията поддържа LTE band 4, 17 [http://www.apple.com/iphone/LTE/]

8. В Европа явно се използвa LTE band 1, 3, 7, 8, 20, 38 [http://en.wikipedia....nel_bandwidths]

Вземайки в предвид 3, 5 и 8 => CDMA версията не е за нас, а за американците

От 7 и 8 => GSM модела дори и да е contract free (ФО), то навярно няма да поддържа LTE е Европа

Възможно е да греша за поддържаните LTE bands в Европа, но за 2, 3, 4, 5, 6 и 7 даже и за 1 съм сигурен.

Хмм, преместили са вторият микрофон отзад, според тази схема.

Още на презентацията си казаха, че микрофоните са три и са отпред, отзад и отдолу

http://bgiphone.com/topic/20846-apple-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8-iphone-5/page__st__35#entry170536

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Глобул да не очакваме LTE в близките няколко години.

Уважаеми господин Георгиев,

Благодарим Ви за проявения интерес.

За сега нямаме информация кога ще предлагаме този тип мрежа в България, но обещаваме, че веднага щом имаме яснота, ще бъдете информирани.

Оставаме на Ваше разположение в случай, че се нуждаете от допълнителна информация.

С уважение,

Дирекция "Обслужване на клиенти"

"Космо България Мобайл" ЕАД /GLOBUL/

Редактирано от moviestar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българска му работа. Колко народ измамиха операторите ни, колко пари спечелиха на наш гръб а инвестициите са минимални. Глобул не правят нищо от години. Виваком развиха 3г мрежа с най-голямо покритие и си мислят, че ще лежат на това години наред. Сякаш Ментел са единствените който гледат напред. Интернета им е най-бърз сега и правят някакви опити да развиват 4г . Може да имат някакво мизерно покритие, но е по добре от нищо. Жалко, че това се случва от най-големите мошенници.

Дано ни чакат по-добри дни в това за напред

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорите така, сякаш очаквате всичко да стане отведнъж като с магическа пръчка. Осъзнайте се бре хора! Стига мрънкане.... Колко оператора в света имат пълно покритие на LTE???

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имено, много се спекулира с 4G. Дори 3G изостава, а какво да говорим за другата. Реално какво те ползва това, телефонът ти да има възможност, а операторът ти, не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple пуснаха детайлна схема на телефона:

Ето .pdf файла.

Същия чертеж с размерите и препоръки за направата на калъфи го има и за iPhone 4S и други техни продукти

https://developer.apple.com/resources/cases/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорите така, сякаш очаквате всичко да стане отведнъж като с магическа пръчка. Осъзнайте се бре хора! Стига мрънкане.... Колко оператора в света имат пълно покритие на LTE???

LUBECA, не съм съвсем съгласен с теб. Нека да се обединим около мнението, че в Европа има само 4-5 оператора, които са развили LTE мрежи(но все още не предлагат масово услуги базирани на тях). В България имаме едни М-Тел, които започнаха да тестват тази година. Евентуално от началото на 2013 ще я пуснат в София и после постепенно в останалите по-големи градове. Точно както се развиваше GSM мрежата преди 20тина години. Тъй като LTE е съвсем нова технология, развиването на мрежа за нея е доста по-скъпо отколкото доразвиване на 3G мрежата. И става доста по-бавно. Всичко това го казвам, защото съществуват HSPA+ и DC-HSDPA, които са съвременните 3G технологии. Както се видя и от презентацията на Apple в Европа имаше 20тина оператора, които развиват мрежата си с тези технологии, а не с LTE. Представи си колко биха стрували LTE услугите в началото. В момента 3G мрежата на нашите оператори е просто смешна - едните имали най-бързата, другите най-голямата и кво ми пука, като влизам унас и обхвата ми на 3G пада на 1 черта? Тръгвам по магистралата и минавам на EDGE. В момента хората, които могат да си внесат iPhone 5 от Америка изобщо не трябва да се притесняват за LTE, защото няма да НИ огрее още дълго време, а колко още модела ще излязат до тогава....За който няма възможност да си внесе от Америка и ще трябва да плати доста по-високата цена в Европа остава леко горчивото чувство. Това е положението при нас. За мен много по-правилно беше да се развие 3G мрежата, а LTE нашите оператори да го мислят след години. Все ми е едно дали при определени условия ще свалям на телефона си с 4MB/s(DC-HSDPA) или с 11MB/s(LTE). Но пък при първия вариант 3G мрежата щеше да е много по-добра и надеждна и ако до сега не се беше случила то беше възможно да се случи доста по-рано. Докато за втория вариант има да почакаме бая.

И на края да поясня защо не съм съгласен с теб, за да не се получи неразбирателство. В този случай не приемам думите "не става като с магическа пръчка". В този случай трябваше да се мисли практично. Разбира се в България това все още не е възможно, защото популизмът е най-голямата сила - преди избори се алсфатира, боядисват се училища и т.н. А клиенти се привличат с нови технологии, които са силно ограничени, а не с по-добро обслужване и по-надеждни услуги. М-Тел биха ме привлекли с по-добри планове, по-надеждна мрежа и по-добро обслужване, а не с LTE в 5 града в България.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това го казвам, защото съществуват HSPA+ и DC-HSDPA, които са съвременните 3G технологии.

3G=UMTS(в БГ). HSPA+, HSDPA и т.н. е доста по - напред като технология(нарицателно за тоя тип е 3,5G), но и нея я няма тук. Ментел тестваха HSDPA в центъра на София и до там. К'ви технологии, к'ви пет ле'а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще нарицателното да е 18,5G резултата е един и същ. Тези технологии доразвиват 3G стандарта, а не са изцяло нови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що разбрах чрез оператор, че Мтел използват 1800 MHz за LTE. Незнам дали това има значение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви са скоростите на hsdpa, но аз навсякъде в София (където съм ходил) скоростта на iPad-a ми е около и над 10 mbps, така че в това отношение нещата са доста добре. А за хората, оплакващи се от edge, в Щатите и в Япония, не просто няма edge извън градовете, ами и обхват няма на някои места. Така че не е толкова лоша ситуацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе...не е, ама аз не съм в щатите и ме боли...антената за тях.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

killer4o и аз това се опитвам да обясня. Не може да искаме да хвърчим на LTE при положение, че 3G-то ни още не е наред. А колкото до обхвата в САЩ, докато бях там няколко години съм ходил от източния до западния бряг и не е имало случай да нямам обхват. Е, разбира се има места, където няма - все пак територията им е огромна, има и огромни площи, в които няма и население. При нас територията е хиляди пъти по-малка, но пак има населени места без обхват. Мисълта ми беше, че при нас е много по-лесно и по-важно да се постигне качество, а не да гоним Михаля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mupo, в поста си имах в предвид "Model A1429 (GSM model)" за европа, който поддържа LTE band 3. За у-ва от САЩ ще стане още по-мъгляво.

@AlxxR, според мен нещо си се объркал. HSPA обединява HSDPA (download) и HSUPA (upload)

http://en.wikipedia.org/wiki/High-Speed_Downlink_Packet_Access

"High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) is 3G (third generation) mobile telephony communications protocol"

"Further speed increases are available with HSPA+, which provides speeds of up to 337 Mbit/s with Release 11 of the 3GPP standards."

В България имаме HSDPA, като в момента има тестове на HSDPA+ версия 7 - 21мбит и версия 8 -

42.2 мбит. Образно казано HSPA+ (HSDPA+ - даунлоуд и HSDUPA+ - ъплоуд) се различава от това, че модулацията е 64QA. За оператора няма да споменавам за да не решите, че е реклама.

В момента има работещи и реално достижими скорости до 14.4 мбит, като модулацията е цифрова на 16QA - тоест 3G - това са мрежите на Vivacom и MTel. За съжаление Globul в момента имат доста сериозно решение за вземане относно развитие на мрежата. Поискани са оферти за доставка на оборудване, не е ясно към кой път ще поемат. Има и така наречени у-ва, които могат да модулират и LTE, като те се наричат LTE Ready. Повече можете да видите в линка по-горе до сайта на Никсън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест от Европа от където и да го вземем ще е Model A1429 (GSM model) и ще подържа LTE 1(2100 MHz),3(1800 MHz),5(850 MHz), и ако Мтел пусне LTE ще може да го използваме поне в София на първо време

Редактирано от Apple_Inc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е па я зарад тук LTE дойдох да живея в софия.и сега ко правим.

  • Харесвам 6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест от Европа от където и да го вземем ще е Model A1429 (GSM model) и ще подържа LTE 1(2100 MHz),3(1800 MHz),5(850 MHz), и ако Мтел пусне LTE ще може да го използваме поне в София на първо време

И що да е в София първо!? Ако ще се пуска ще е въвъ всички големи градове,но цената ще е поне двойна на тази при 3G,a GB-тите ще са доста по-малко! Разбирай много малко щастие...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей голямо мрънкане му ударихте значи, на българина му дай повод и ще ти мрънка и ще раздава съвети до като не ти гръмне главата! Толкова ли не можахте да разберете, че сме малък и незначителен пазар за всяка световна марка, но въпреки това искате всяка нова джаджа и технология да я има тук и то напълно развита и функционираща, това е несериозно! Радвайте се и на това, което се предлага в момента - имате нет в цялата страна било 3G или EDGE, но го имате, имате iPhone, който се предлага официално, единия от операторите решава да изгражда LTE мрежа, каквато все още няма в сумати държави и вие пак сте недоволни! Айде осъзнайте се малко! За мен е далеч по-важно да се разбере кой телефон ще работи в България и кой не, щото след няколко месеца може и да се появи изцяло работеща LTE мрежа в София и телефона ми искам да я поддържа!

И що да е в София първо!? Ако ще се пуска ще е въвъ всички големи градове,но цената ще е поне двойна на тази при 3G,a GB-тите ще са доста по-малко! Разбирай много малко щастие...

Как пък го реши, че цената ще е двойно по-висока, а трафика двойно по-малък? Аман от разбирачи!

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са страшно големи инвестиции! Става въпрос за стотици милиони евро,никой няма да иска да прави подаръци на този или онзи! В България тарифните планове не сме си оправили като в нормалните държави....вие чакате 4G на достъпни цени! А,от къде разбирам,нали това съм учил дълги години:) Пари,пари и отново пари:) Това е то...,за хубаво или лошо:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никъде по света няма различни цени за интернета независимо дали ползваш EDGE, 3G или LTE. Ползваш това, което ти предлага мрежата в конкретния район.

Тарифните планове за сравнително добри, при Мтел за 36лв ползваш това, което при At&t струва 85$, а телефона все още не се предлага официално тук и не се знае с какви по-добри тарифни планове ще го пуснат! Там телефона ти излиза 200$, тук около 550$ , но с тея месечни такси за 2 години се загробваш, тук е къде-къде по на оферта!

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще е в София, защото е най-гъсто населена и големите фирми са тук, така че е най-логично. А и от друга страна, Мтел си тестваха ЛТЕ-то тук, така че едва ли ще правят тестове тук, пък ще го пускат другаде ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...