Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 5 общи проблеми


Monro

Въпрос

Здравейте,

Как е обхавата при вас, има ли прекъсвания при разговори, смс-си за пропуснати обаждания..?

От два дни повреме на разговор се чува едно попукване с прекъсване, и получавам смс-си за пропуснати повиквания... абонат на Мтел съм.

При вас как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Доста отдавна не съм писал,но за сметка на това прочетох и разбрах доста неща :-) Темата си я бива,а форумчето бие и най-печените американски местенца за хай тек фенове :-) В семейството ми аз съм големият фен на ябълката,а покрай мен закрастих и майка ми :-) Тя има бяла петица,а аз съм на черна :-) И двата си работят и няма някакви фрапантни забележки! Пазени са и са в ръцете на "чистофайници" Калъфи,фолиота...цялата маркетингова въртележка на едно място! Вчера си извадих телефонът,за да почистя прахта,която неизбежно се събира от джобовете и забелязах как по крайната част има малки "отлюспвания"... Все едно гледате точици прах по черното....Не е нещо фрапантно,но някакси ме човърка....това си е стабилен телефон и подобни неща са дразнещи! Още повече,когато дойде време да го сменям с по-новия модел....цената се подбива и не е приятно,както за мен,така и за този който го купува! Тук не става за изтърване,драскотини,белези по корпус и т.н Просто миниатюрни точици,които нямат релеф! Дори може да съм го купил така,но чак сега да съм обърнал внимание! В началото доста шум се всигна по тази тема и съм сигурен,че има неща,които могат да ми бъдат в помощ! Това по телефонът на майка ми (бял) го няма! Мой приятел от Холандия ми каза,че там този проблем бил решен с маркер,който боядисвал тези неща и дори придавал повече защита на корпуса! Второто не го вярвам,но за първото съм склонен да вярвам! Някой тук да е запознат с подобен пермаментен маркер!? Вярвам,че този проблем го имат и други хора,затова мисля,че това ще е от полза за всички :-) Весели празници :-)

Редактирано от stoilovlubomir
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Влизаш в първата книжарница и си купуваш един. Оксидацията е слабовато покритие и за защита една тефлонова паста би свършила работа(за автолак), проблемът е как да я нанесеш и полираш, без да свалиш скапаната оксидация.

Между другото, къде е този град "Европа"?

П.П. Американците ни дишат прахта ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще ви цитирам сина с описаните му проблеми на сменената преди 2 месеца 5-ца.

С 6.0.2 е, без джейл.

Някой има ли такива проблеми?

Да споделя какво се оказа след сума ти ръчкане, триене и т.н.

В момента в който изключи 3G - то и всичко се оправя, няма никакъв проблем с телефонната връзка, всеки път като звъни се свързва и го намират без проблеми, без да дава, че телефона е изключен.

Ще се пробва да го смени ПАК и ако откажат ще видим как ще се решава този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Все още си мисля, че проблема може да е в картата и от нея да е проблема с 3G мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Людма, смяната на картата ще се направи при всяко положение, но сина иска първо да пробва да му сменят апарата.

Така си е решил и след това ще мине и през Водафон.

Тъй или иначе не може да стои непрекъснато с изключено 3G и проблема още си го има на практика, а аз просто отбелязах факт, който е установен до тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, преди малко докато заключвах телефона с on/off бутона го натиснах малко по силно бутона влезе на вътре, но пак си работи кажете има ли някакъв начин да го изкарам пак в нормална позиция или да го нося в м-тел ?

Редактирано от Martinnn-
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Алекс, разбирам, ако могат да му го сменят с нов и с нова карта ще най-добре. Поне там не са като наш'те, на които трябва да им се молиш, за да ти го заменят.

@Martinnn- Ако тръгнеш да го ръчкаш най-много да одереш корпуса или самото копче. Най-добре го носи в сервиза и не им казвай колко силно си го бил натиснал, ами настоявай, че явно е бил дефектен бутона.

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм оператор на Глобул, с Нано СИМ съм, и последно време доста често взе да ми изписва Call Failure. Единственият начин да се оправи е да го рестартирам.

Също така, на ден получавам по 2-3 СМС-а за пропуснати повиквания, но никога не съм си изключвал телефона или да съм бил някъде където няма обхват.

Телефона е ФЗ към Глобул, с 6.1.3 съм, без Джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой има ли впечатления след инсталиране на голям брой приложения дали батерията е с по-малък живот през деня ? Дори и да не са палени приложенията, а само инсталирани в iPhone 5. Без значение версията на FW.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Косвено е така: зависи от броя действащи пуш услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Алекс, разбирам, ако могат да му го сменят с нов и с нова карта ще най-добре. Поне там не са като наш'те, на които трябва да им се молиш, за да ти го заменят.

Да продължим темата.

Днес са му го сменили с нов и с 6.1.4 са му го дали направо.

Сега говорим с него и за няколкото часа, които го е ползвал каза, че е по-зле даже от предния.

А е сменил онзи ден и СИМ-картата, освен апарата.

Губи обхват, проблема с обажданията го има (телефона не звъни, а се получават СМС-и за пропуснати повиквания), няколко приложения са крашвали по няколко пъти и някакви линии се получавали на 2-3 пъти.

Тях ще ги дебне да ги снима да ми ги прати да ги видим.

Не е джейлван телефона и е върнал бекъп само на контактите.

Приложенията си ги е качвал ръчно едно по едно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз, по друг повод:

@Severus ме информира, че има промяна в ЗЗП - гаранционни претенции вече се предявяват САМО И ЕДИНСТВЕНО към търговеца, продал ви стоката. Оттам, нататък си е негов проблем. Във връзка с това съветвам абонатите на ментел:

ЗАБРАВЕТЕ сервиза на ул. Кукуш в София! Предявявайте си претенциите в магазина от който сте купили стоката! Освен всичко, въпросният сервиз НЕ Е собственост на ментел, има слух, че е пред закриване и самият аз влязох непряко в една разправия с тях, която може би ще стигне до съда. Предстои развитие по темата и когато "лъсне" крайният резултат, ще драсна подробно. Става въпрос за опит за ИЗМАМА и УМИШЛЕНО повреждане(мокрене) на гаранционен телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Alxx ами ако влезна в магазина и като ми приемат телефона не приемат това, че на буксите ми лакмусите са бели и не искат да го запишат, защото просто не са компетентни тогава какво правим. Връщаме се на твоето положение, което е пагубно за клиента. Аз имам жълти петна на дисплея над сим-а и съвсем скоро ще намеря време да хода до Кукуш 1. Пък ако искат да ги закриват все ми е едно, само че трябва да ми приемат телефона и да напишат на протокола че не е мокрен. Има ли други белези за който може да се направи скандал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На Кукуш НЯМАШ РАБОТА!!! В магазина се ходи и НЯМА вариант да ти откажат описване на състоянието. В противен случай, просто не го даваш за ремонт, а снимаш какво ти предлагат като протокол(с липсващото описание) и право в КЗП да подадеш жалба. Може и от приложението "Потребител". Предполагам, знаеш кой ги преглежда от него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

...Предполагам, знаеш кой ги преглежда от него?

Може ли малко повече информация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Писах някъде, ще кажа пак. Пуснете жалба до Глобул, да си настроят антените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега със смяната на собствеността едва ли на някой му пука за настройката на антените. По добре потърпете до септември за да влезнат във владение новите собственици от Теленор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм на Drei Австрия - освен да им се оплача на Вивакомци и аз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще предоставя няколко мнения в цитат.

Колега,проблема не е в апарата!

От глобул е!Много хора се оплакват от Глобул(включително и аз).

ГАдният ГЛОБУЛ Е! И при мен е така,а колегата с м тел няма проблем
Пробвайте сим картата на друг телефон или друго устройство и ще видите , че проблема не е в iPhona 5,a в картата и сигнала на оператора .Аз смених карите на iPhona 5 и Galaxy S3 и сега iPhona 5 няма никакви проблеми ама е с Vivatel ,а Galaxy с Globul сега ми прави същото изчезва 3G-то . Тоест проблема е в картата на оператора Globul.
Хораааа телефоните са ви наред бе! Проблемът е един и в 2g i 3g и се казва ГЛОБУЛЛЛЛЛ!

Излишно е да продължавам, нали?

Това, че инфото го знам от регионален на фирмата нищо ли не значи?

Вече може и на Нафарфорий да се оплачете.

П.С. Нито ми губи обхват, нито чувам със закъснение. И при черния, и при белия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз, ще рева в КЗП от грабул. Когато кибича вкъщи и не барам телефона, батерията ми се точи със страшна сила - сигналът им е под всякаква критика. Това, че дойче телеком са ги заеб@ли отдавна ми е през...антената. Да си оправят шиб@н@та мрежа!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм с iPhone 5 ФЗ Глобул с 6.1.3 без джейл и забелязах, понякога когато набирам ми изписва Call Failed 3G ми изчезва доста често........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прах под стъклото на задната камера за притеснение ли е или има подобни случаи и при други бройки ? Ако е нещо "нормално" да не се занимавам да го сменям, за това питам. Вече няколко пъти ми се случва, като последният си стои и се вижда, докато преди големи парчета прах някъде се загубваха след известно време.

понякога когато набирам ми изписва Call Failed 3G ми изчезва доста често........

Кога ти изчезва 3Gто? По време на разговор е нормално да нямаш 3G, а при айфон 5 няма дори мрежа в много случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По време на разговор не е нормално да нямаш 3G, нормално е да изчезне 2G-то, ако е на такъв режим телефонът.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От години ми изчезва 3Gто по време на разговор без значение марка, модел на телефон или OS, която носи телефона. Това при няколко оператора, за това казвам, че е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...