Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смяна на името на оператора с лого по избор.


mupo

Recommended Posts

добре в крайна сметка омазах телефона и сега не намира мрежа и седи на Searching... Само рестор ли ме оправя или ако някой ми даде оригиналните файлове от System - Library - Carrier Bundles - iPhone - mobilkom_bg.bundle дали ще проработи пак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много вещ в нещата, но си мисля че по-назад в темата имаше един който така пак беше бутал и се наложи рестор. Мисля си, че и при теб ще помогне.

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде трите оригинални PNG файла от System - Library - Carrier Bundles - iPhone - mobilkom_bg.bundle да пробвам, защото само това съм заместил и би трябвало като ги възтановя да проработи, ако не да правя рестор, че оставам без телефон в момента?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти помогнал след като инсталирам Disk aid, ако има значение съм на глобул

Не съм сигурен дали ще ти помогна, но поне опитвам ...

http://dox.bg/files/dw?a=985095ee0d

http://dox.bg/files/dw?a=cc58cc6a31

http://dox.bg/files/dw?a=978eb2fe6b

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заеби телефона тотално умря, дори се деактивира, а като няма връзка с оператора не може да се активира. Правя рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давай рестор и после джейл, кво му мислиш. И аз правя рестор в момента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз така от много базикня да сменям логото преди време така си омазах телефона, че само рестор го оправи. Ако не бъркам това което ми каза Alxx тогава че в цитираната от вас папка се поставят логота но не такива които да носят същите имена като оригиналните а такива които накрая в името завършват на @2x. Т.е Направиш ли нещо различно от добавяне (не заместване) на нови лога телефона го оправя само рестор,защото имало някакъв кеш на Бъндъла (това не съм сигурен точно какво ще рече), омаже ли се това даже да възтановите оригиналните лога пак няма да се получи ефекта към който се стремите. Все пак да кажа процедурата:

1. Правите си лога по избор в PNG формат (моите са с размери 100 x 40 или 110 x 40 пиксела)

2. Копирате имената на тези оригиналните и ги добавяте към новите лога, НО накрая добавяте в името @2x (Това е при мен на 4.3.3)

3. Логата които съдържат @2x ги поставяте в онази папка mobicom която цитирахте

4. Гасите телефона, след което пак го пускате от копчето OFF (не говоря за Респринг)

Надявам се да съм бил полезен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така след куп опити и два рестора успях да сменя логото на iOS5, начина за М-тел е следния:

1. Инсталирате от Cydia - Winterboard

2. Сваляте и разархивирате папка Logo.theme от тук

3. Поставяте папката Logo.theme в Library / Themes

4. Отваряте Winterboard -> Select Themes и слагате отметка на Logo, връщате се назад и правите Respring

5. Това е, след респринга трябва да ви се е сменило логото.

За другите оператори:

Създавате подобна папка Logo.theme, в нея правите папка Bundles, а в нея папка com.apple.Unknown, където Unknown е името на оператора както го виждате в System / Library / Carrier Bundles / iPhone (само името без .bundles накрая!).

Така в тази папка слагате 3-те лога, в случая на М-Тел е папка "com.apple.mobilkom_bg" :

Default_CARRIER_M-Tel BG_1only_.png

FSO_CARRIER_M-Tel BG_1only_.png

TS_CARRIER_M-Tel BG_1only_.png

*като ако сте на друг оператор сменяте в името на файла "M-Tel BG", с идента на вашия оператор, за Глобул знам, че е "BG GLOBUL".

*TS файла е копие на FSO файла.

Това е! :smile:

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от цялата тази процедура, след като има готови бъндъли за Мтел и Глобул и инсталираш през iTunes, без да ти трябва джейл

Мтел

Глобул

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен стана по описания начин, на Глобул вместо Unknown слагате TMobile_bg. А с готовите бях пробвал преди, но не се получи.

П. П. Правя лела корекция, след въпросната процедура, логото е добре по време на lockscreen, home screen, но когато вляза в приложение (iFile, Tapatalk) логото си е пак дефолтското. Идея от някой защо е така ?

П. П. П. Никой ли няма идея защо е така или да ми се е случвало ?

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко лога имаш в папката 2 или 3, липсата на TS файла може да е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както питах по-горе този кастъм bundle през iTunes прави ли нещо друго освен да променя логото ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от цялата тази процедура, след като има готови бъндъли за Мтел и Глобул и инсталираш през iTunes, без да ти трябва джейл

Мтел

Глобул

При мен тва не иска да се инсталира през iTunes, някви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исках по-рано да напиша, че точно това при мен проработи дори без Респринг. Нали въвеждаш всичко правилно, за да можеш да избереш този бъндъл ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен тва не иска да се инсталира през iTunes, някви идеи?

Да не опитваш да ъпдейтнеш с .zip файла?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не .ipcc файл си е, при drag & drop в itunes ми казва, че не може да го копира, защото не може да се прочете от iphone-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В iTunes трябва да е разрешено качването на бъндъли, иначе ще дава само разширения за .ipsw файлове.

За 64-битов Windows процедурата е следната:

Затваряш iTunes, ако е пуснат, натискаш клавиши Windows+R и в прозореца пишеш:


"%Program Files (x86)%\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

Пускаш iTunes->shift+Check for Updates->в отворилия се прозорец променяш филтъра от .ipsw на .ipcc и посочваш бъндъла.

Ако се налага, след процедурата рестартираш телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При този код в Run ми дава ерор "Windows cant find path...", да няма някъде грешка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си тогава как ти е точно пътя към iTunes и въведи него на мястото на изписаното в зелено. Другото го добави както е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвай drag and drop

ако iTunes не ти дава за избор файлови разширения *.ipcc, направи следното:

Натискаш бутон "Windows" + бутон "R". В диалоговия прозорец въвеждаш:

"%ProgramFiles%\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

и натискаш ентер, след това:

В iTunes натисни shift+check for updates и в отворилия се прозорец промени филтъра за файлови разширения да е .ipcc, след което посочи изтегления операторски бъндъл(в която папка си го сложил на пц) и натисни ОК.По принцип излиза веднага но препоръчват рестарт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...