Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смяна на името на оператора с лого по избор.


mupo

Recommended Posts

# Натиснете APN под MMS и въведете mms.vivacom.bg
# Натиснете User Name и въведете mms
# Натиснете Password и въведете mms
# Натиснете MMSC и въведете http://mmsc.vivacom.bg
# Натиснете Proxy, въведете 192.168.123.123:8080
max message size 307200
max recipients 10
max videobitrate 131072


# Натиснете APN под Cellular Data и въведете internet.vivacom.bg
# Натиснете User Name въведете VIVACOM
# Натиснете Password, въведете VIVACOM

Това е директно от сайта на виваком. Ако ти трябват и големина на съобщението, валидност и т.н. ще им се обадя по-късно да питам и ще пиша пак. На мен двете логота, които е качил Миро в първото мнение ми харесват, но пък ако някой е изработил нещо по-ново и хубаво нека го качи.

Редакция: добавих стойностите от bundle на Глобул. Предполагам, че са едни и същи за всички оператори.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Празник е, за това моля да ме извините засега. Ще изпълня обещаното по - късно, в неуточнен час. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Preparations

Installing the custom bundle is easy via iTunes. Cause Apple broke the "injection" in iTunes you have to re-enable it first. Make sure to have iTunes latest version installed, quit the program if running.

On a Mac open the application Terminal (in Applications/Utilities) and type:

defaults write com.apple.iTunes carrier-testing -bool TRUE

on Windows open command prompt and type:

"%ProgramFiles%\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

Injecting the IPCC-Files is enabled again.

- този е с копирани настройки за размер на ммс от глобул

Първо правиш хватката от цитираният текст, после сваляш файла оттук и САМО МАХАШ РАЗШИРЕНИЕТО .tiff открая.

Отваряш iTunes, цъкаш SHIFT&UPDATE И ПОСОЧВАШ въпросния файл.

Има вкарани настройки за нет и ммс, както и проверка на сметка в SIM менюто. След като го качиш, ресваш телефона и ако искаш лого - намираш папката във var/mobile/Library/OperatorBundle и подменяш логото. В тази папка вече не трябва да е unknown bundle,а трябва да е виваком. Пиши каква си я сдялкал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го още същия ден и загубих интернет и ММС. Тази папка, която каза че трябва да се появи - не се появи. Така или иначе след ъпдейта до 4.3.2 ми се появиха някои аномалии и ще направя restore тези дни ,така че ще пробвам пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важи. Не ползвай повече онази от предната страница, а само това тук. Моя е грешката за предната, не съобразих че тогава ги правехме с тази цел: спиране на интернета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте. Надявам се някой да ми помогне понеже ударих тотално гредата. Пробвах да сменя логото на iPhone4 пробвах всички варианти прочетох цялата тема проверявах за интервали за буква на кирилица слагах Logo и Logo@2x. Пробвах всички папки с директно заместване с MIM с Winterboard е нестава и нестава. Софта е 4.3.2 ако има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чел си между редовете буквално!!!

В същност смяната става и без кастъм бъндъл.:biggrin: Просто поставяте логата в var/mobile/Library/Carrier Bundles като трябва да са именувани Default_CARRIER_BG GLOBUL@2x.png и FSO_CARRIER_BG GLOBUL@2x.png.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как пък да не става. Я ги пъхни във var/mobile/Library/Carrier Bundle (не Carrier Bundle.bundle) /iPhone/mobikom... и тогава кажи дали не става

Добре де, това важи ли и за iPhone 3GS с 4.3.2? Аз в Library нямам папка Carier Bundle, че да пъхна в нея логотата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@tonygti, в /Library имам Carrier Bundle.bundle и Operator Bundle.bundle - и двете водят на едно и също място, така че ако имаш поне едната пъхай вътре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чел си между редовете буквално!!!

Защо бързаш да се караш ?

Pic 1

Pic 2

От var/mobile/Library/Carrier Bundles ме прехвърля в /System/Library/Carrier Bundles/iPhone/TMobile_bg.bundle

Редактирано от GanDJa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си го пише: Новак. За това съм тук за това чета и пиша. Сега няма да се опитвам да доказвам ,че съм чел темата. Помолих за помощ ако някой може да окаже такава добре, ще съм благодарен. Показах какво съм направил ако допускам някоя грешка посочете я. А не да ми се скача със " чел си м/у редовете " да си помагаме ли сме тук или да се дървим ?

П.С. Ако с това нарушавам някои правила ще си понеса наказанията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при глобул, но не виждам двата оригинални "carrier", които поне аз има в паката. Ако ги има не ги махай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм и с тях и без тях , преименувал съм новите с имената на старите понеже в плиста оказва тия който са без @2x , и така нестава. Нова папка правих във Carrier Bundles която да е Unknown.bundle понеже моята такава е във iPhone папката. Писах във MIM Logo@2x (естествено бяха FSO_CARRIER_Logo@2x и Default_CARRIER_Logo@2x) изписваше ми Logo@2x.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш новите вътре без да триеш нищо. Старите са с права root / mobile, а новите root / whell, ако има значение де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@tonygti, в /Library имам Carrier Bundle.bundle и Operator Bundle.bundle - и двете водят на едно и също място, така че ако имаш поне едната пъхай вътре.

Ама те при мен Carrier Bundle.bundle и Operator Bundle.bundle са файлове, а не папки. Как да пъхна във файл друг файл... :D

Или с тия файлове се прави нещо?

П.П. Така... появиха ми се логотата. Само искам да вметна, че на 3GS 4.3.2 въобще няма такъв път:

Как пък да не става. Я ги пъхни във var/mobile/Library/Carrier Bundle (не Carrier Bundle.bundle) /iPhone/mobikom... и тогава кажи дали не става

Може би сте дали за iPhone 4 и така се заблуждават хората с 3G/GS. На 3GS пътя е: System/Library/Carrier Bundles/iPhone/mobilkom_bg.bundle и там се заменят файловете Default_CARRIER_M-Tel BG.png и FSO_CARRIER_M-Tel BG.png с логота по избор, като естесвено новите логота трябва да са със същото име. Не съм инсталирал makeitmine или каквито и да е други програми. Просто дадох респринг и всичко стана без проблем. Разбира се това е за mtel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ tonygti двата пътя водят до едно и също място както споменаха по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама те при мен Carrier Bundle.bundle и Operator Bundle.bundle са файлове, а не папки. Как да пъхна във файл друг файл... :D

Или с тия файлове се прави нещо?

Мисля разбира се, че щом и двете водят на едно и също място, цъкаш по избор върху едно от тях и пъхаш вътре.

Може би сте дали за iPhone 4 и така се заблуждават хората с 3G/GS.

Не е само за 4. Колегата го е написал "грешно" още на 12 Февруари, а е трябвало да е написано по като за деца.

и там се заменят файловете Default_CARRIER_M-Tel BG.png и FSO_CARRIER_M-Tel BG.png с логота по избор, като естесвено новите логота трябва да са със същото име.

Не е задължително. Получава се без да пипаш нищо старо и слагаш новите логота.

img0185r.th.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В 4.3.1 за М-т@л няма папка Carrier Bundle/само/, а има тази която по горе в цитата е писана, че не е тя, а именно Carrier Bundle.bundle слагате в нея двете лога с имена;

Default_CARRIER_M-Tel BG@2x.png

FSO_CARRIER_M-Tel BG@2x.png

а целия път е var/mobile/Library/ Carrier Bundle.bundle respring и воала всичко е ОК!

разгадахме го с GPower, благодаря!

Правя го по указания метод,но не ми се получава.

Имам няколко въпроса:

-този метод важи ли за 4.3.2

-махам ли оригиналните файлове от папката или само добавям новите и стават 4 файла???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само добавяш!

Познавам един пич дето мре да трие и после олеле помагай. :biggrin:

Писах във MIM

К'ъв MIM кви пет лева? На всеки по отделно трябва да влизам в компа и да му го правя ли? Имаше още един пич кат теб дет викаше, че неставало ама друго се оказа след намесата на TeamViewer!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавих,стоятт си 4-те файла,рестарт и си остава старото лого.Имената съм ги копирал 1/1 от по горния пост.

Да не би за 4.3.2 да е друг метода?

Редактирано от mill4a
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...