Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смяна на името на оператора с лого по избор.


mupo

Recommended Posts

img0015onzp3tebky.png

Alxx , съгласен съм с теб и двете папки (28401 / Mobicom_bg) водят до едно и също място. Ето на снимката какво и къде съм сложил и именувал, но нито след респринг, нито след гасене и пускане (само от бутона отгоре) се променя нещо. Много странно, вероятно аз нещо неправя както трябва

ПС: Не съм правил ъпдейт освен при Restor-a , защото до тогава Бъндъла на Къриера беше 8.0 / сега е 10.0, но логотата ги слагах преди 30 - 40 мин. Как се тие кеша на Springboard-a ?

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега иде ред на тъпия въпрос - защо си изтрил оригиналните картинки и тези с @2x, действително ли са с двойна резолюция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ммм точно това нямам идея, слагам ги останах с впечатлението че имаше още логота в тази папка и после папката в един момент няма никой вътре и ми изписа в сеттингс че няма Бъндъл. като върнах тези във тази папка пак си изписа Бъндъла 10.0. Тези логота са с размери 100 x 40. Преди същите ми излизаха на Статус бара

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че си го омазал и тъй като има хаш чек, оправията е да ъплоуднеш нов бъндъл с iPhone configuration utility или да качиш комцентър пач от сидиа.

Ако не ти бачка нетът от картата - значи си го омазал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След чист рестор в папката (28401 / Mobicom_bg) се появиха оригиналните файлове но те накрая нямат (@2x). и са само 2 файла (логота) . Явно съм останал с някакво грешно впечатление че преди е имало повече файлове там

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега си врътни кериър ъпдейта първо, рестартирай и после слагай тези с @2х.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да добавите в първия пост, че за iPhone 4 от глобул просто се заместват файловете във var/mobile/Library/Carrier Bundles без никакви други допълнителни упражнения :))

Защото аз лично трябваше да изчета няколко пъти темата, че да намеря кое точно трябва да променя и мисля, че ще е от полза за други такива заблудени като мен :)

Поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то е писано. Дали става, е друг въпрос.

http://bgiphone.com/...post__p__114796

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих си Логото на МТел (два png файла с размерност 82 х40 взети от тук ) и исках да си заменя моето с новото. Преименувах файловете от "Default_CARRIER_Logo@2x.png" на "Default_CARRIER_M-Tel BG.png" и съответно FSO_CARRIER_Logo@2x.png на "FSO_CARRIER_M-Tel BG.png" защото файлове с такива имена намерих в папка "/var/mobile/Library/Carrier.Bundle.bundle/" . След което Reboot, Restart няколко пъти, но логото си остана същото. Не искам да си инсталирам Winterboard. Възможно ли е да си сменя логото?

ПП Открих си грешката. Преименувах изтеглените файловете на "Default_CARRIER_M-Tel BG@2х.png" и "FSO_CARRIER_M-Tel BG@2x.png" поставих ги в папка "://var/mobile/Library/Carrier.Bundle.bundle" без да се изтрива нищо. Респринг и ... готово.

Редактирано от MarioIvanov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що преименуваш и що триеш оригиналните? Точно това си направил с преименуването - заличил си оригиналните. Толкова ли са сложни два реда обяснения, та правите произволни интерпретации и после ревете че не става?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

img00037cafv5g83n.png

Alxx реших да сменя логото като пусна двете лога във папка mobicom_bg.bundle , загасих и пуснах телефона само и сега нито едното нито другото лого.. все едно тия лога със @2x ги няма а са всъщност там.. ето как изглежда папката.. :(

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори плист файла от този шот, който си показал и виж, какви точно трябва да са имената на .png файловете. Ако не отговарят, няма да ги показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е че имената ги копирах от логата които ми ги показваше телефона преди това. Просто само ги заместих. Кой от 3-те плист файла ?

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оп. Грешка. Кериър.

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Грег, изтрий кеша на спрингборда и ресни. Не барай пропърти лист-овете, да не останеш без интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, аз след много базикане ми писна и ресторнах телефона. После почнах по описания от теб начин (както ми го разясни в личната кореспонденция) и всичко си дойде на место. Мерси много за всичко.

ПС: Сега ме е страх да сменя логото с друго да не го омажа отново :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, та като е станало да вземеш да споделиш и с другите ли? Или да засипем Alxx с лични съобщения, та да обяснява на всички по отделно? :fart:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брат гледай сега можех да кажа да се втренчиш в постовете на Alxx в тази тема, но прецених че някой може да те послуша и да понафлууди кутията на Alxx с лични съобщения. Много е просто, надявам се да го разбереш.. Това е конкретно за М Тел:

Двете логота със @2x във: System - Library - Carrier Bundles - iPhone - mobilkom_bg.bundle

След тази процедура, гасиш и пак пускаш телефона от копчето On / Off

(Препоръката на Alxx към мен беше да не се пипа нищо друго освен логата който поставяме ръчно защото после следва голямото Омзване-Аки)

Казвам това защото аз бях пипал и оригиналните лога + плист файловете (там оправията е само Рестор) за да се оправят логата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Четох, четох и накрая пак нищо. Пробвах със заместване, пробвах от iTunes да сложа лого и пак не става. Интереснио ми стана когато видях че под safe mode имах желаното лого а под нормален мод няма :( Май няма да имам лого (засега)

Разбрах от четене, че тази папка не мога да я взема от друг ... или поне така разбрах. Ако може някой да се изкаже, може ли някой да ми прехвърли такъв , за 4-ка , ФО , 11.1 мисля че се води нещо, за Глобъл.

Запазил съм си старите икони де, все пак ... не съм бутал нищо по plist ... ите

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интереснио ми стана когато видях че под safe mode имах желаното лого а под нормален мод няма

Значи някоя модификация от мобайл субстрат ти пречи. Я. уинтерборд, я, нещо друго. Логото вече го имаш, както разбирам, само трябва да махнеш или ресетнеш настройката/добавката която пречи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да да , явно е нещо такова знам ли. Интересно ... ама без Winterboard няма как :) може нещо др ако трябва да махна ... знам ли идея си нямам. Този MobileSubstrate ми е най-тъмната индия :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази, тъмната Индия, ти осигурява директни модификации на спрингборда и функционалността ;)

Махни темата от борда(която си приложил), изчисти кеша, после редактирай самата тема(виж има ли модификация за логото и я махни) и накрая я приложи отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От 1 час се опитвам да променя логото, но не става. Инсталирах си и MIM, и WinterBoard, но нищо не можах да направя. Замествах директно файловете, пак не стана. Изчетох цялата тема и опитах всичко възможно, но нищо. На 3 места замествах файловете, дори ги слагах със същото име като другите - нищо. MIM нищо не прави.. изобщо много зле.

Идея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...