Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смяна на името на оператора с лого по избор.


mupo

Recommended Posts

само това което е във зелено ли пиша

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цялото. Това обаче е за 64-битов Windows.

Ето за 32-битов:


"%ProgramFiles%\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Така след куп опити и два рестора успях да сменя логото на iOS5, начина за М-тел е следния:

1. Инсталирате от Cydia - Winterboard

2. Сваляте и разархивирате папка Logo.theme от тук

3. Поставяте папката Logo.theme в Library / Themes

4. Отваряте Winterboard -> Select Themes и слагате отметка на Logo, връщате се назад и правите Respring

5. Това е, след респринга трябва да ви се е сменило логото.

За другите оператори:

Създавате подобна папка Logo.theme, в нея правите папка Bundles, а в нея папка com.apple.Unknown, където Unknown е името на оператора както го виждате в System / Library / Carrier Bundles / iPhone (само името без .bundles накрая!).

Така в тази папка слагате 3-те лога, в случая на М-Тел е папка "com.apple.mobilkom_bg" :

Default_CARRIER_M-Tel BG_1only_.png

FSO_CARRIER_M-Tel BG_1only_.png

TS_CARRIER_M-Tel BG_1only_.png

*като ако сте на друг оператор сменяте в името на файла "M-Tel BG", с идента на вашия оператор, за Глобул знам, че е "BG GLOBUL".

*TS файла е копие на FSO файла.

Това е! :smile:

Людмиле, всичко е окей с една дребна подробност че по този начин който ти предлагаш когато влезеш в Cydia горе на статус бара логото се връща в положение Default (изчезва картинката). Ето какво направих аз..

1. Правите си 3 лога както е описано от Людмил.

2. Разликата: В края на името на всяко лого поставяте @2x

3. За Ментел намирате тук (System -> Library -> Carrier Bundles -> iPhone -> тази папка: mobilkom_bg.bundle) и поставяте логата които накрая завършват с @2x там.

4. Гасите телефона (НЕ Респринг) и го пускате отново

Внимание: Накрая в папката на mobilkom_bg.bundle трябва да има 6 лога (3-те оригинални и трите на който се добавили накрая @2x). Заместването на правени с оригинални лога създава мазало). Метода е тстван на 5.0.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ще ме извинявате, но това е коментирано още в самото начало на темата и го има описано поне на 3 места в същата тема. Единствената разлика между 5.0.1 и 4.Х.Х е в допълнителния файл, което също го има описано назад в темата. Защо в този форум винаги трябва да се преоткрива топлата вода за всяко нещо? С този риторичен въпрос не визирам конкретно колегата @Gregg, а попринцип...

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в смяната на логото при iOS4 и iOS5, за това сме го описали подробно как се прави, за да няма после 1933898632...страници с въпроси от рода как да преименувам логата, къде се слагат итн. Не виждам от какво си недоволен или трябва постоянно да се хленчи за нещо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ще ме извинявате, но това е коментирано още в самото начало на темата и го има описано поне на 3 места в същата тема. Единствената разлика между 5.0.1 и 4.Х.Х е в допълнителния файл, което също го има описано назад в темата. Защо в този форум винаги трябва да се преоткрива топлата вода за всяко нещо? С този риторичен въпрос не визирам конкретно колегата @Gregg, а попринцип...

Аз го казвам, защото ако някой подкара поста на Людмил и вкара тия логота както той ги е написал само че в папката която съм посочил аз тогава директно ще замени оригиналните лога в правените и ще стане боза. Поста ми беше също защото сметнах че някой може да го дразни като влезе в Cydia горе логото да му е на Default. Затова беше цялата история. И по начина на Людмил става просто не се подменя навсякъде логото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го казвам, защото ако някой подкара поста на Людмил и вкара тия логота както той ги е написал само че в папката която съм посочил аз тогава директно ще замени оригиналните лога в правените и ще стане боза.

А защо си мислиш, че след като се постарах да опиша начина стъпка по стъпка възможно най-подробно, кое в коя папка се слага, хората ще решат да не ги слагат там, а в папката, която ти си посочил? :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

окей,при мен варианта активация през Winterboard логото на статус бара в Cydia си е по Default. Явно не пари при мен.

Незнам защо съм останал с впечатлението че Winterboard не разпознава каквито и да било файлове вътре в Cydia. (Едно време правеха скинове на Cydia, сега никой не е прави такова нещо, защо ли ?). Тъ затова си мисля че Активирано лого през Winterboard няма да се появи горе на статуса в Cydia

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше, че методът за добавяне на @2х към името на файла, както и директорията, в която трябва да се поставят логата са писани и преди поне на няколко места в темата (включително и за 5.0.1). Освен това има и описано, че в 5.0.1 файловете трябва да са 3. @Lyudmil, интересно ми е, след като методът е различен за iOS 4 и iOS 5, как така при мен (а и май не само при мен) стана по абсолютно същия начин, по който си бях сменил логата в 4.3.3, че и преди това на 4.1, с единствената разлика, че файловете са 3 (което вече се изясни)? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

orbitalen, тук мога да се съглася с теб. За 4.1 незнам, но за 4.3.3 и 5.0.1 метода е идентичен (с разлика само в имената и бройката). Малко да се оточня набивах на бройка 6, защото ако кажа 3 все някой ще замести оригиналните с правени а всъщност се правят 3 + 3-те оригинални накрая в папката трябва да са 6 файла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето лесен начин (тестван) за смяна на логото на Iphone 4S:

1. Сваляте си логота, които искате или си правите такива.

2. Преименувате ги според оператора, който ползвате, в случая съм дал пример с Глобул

Default_CARRIER_BG GLOBUL_1only_@2x.png

FSO_CARRIER_BG GLOBUL_1only_@2X.png

TS_CARRIER_BG GLOBUL_1only_@2X.png

3. Отваряте /var/mobile/Library/Carrier Bundles - тази папка съдържа бъндъла само на оператора, който ползвате. Замествате оригиналните лога с вашите( копирайте за всеки случай оригиналните лога). Репринг и новото лого ще излезе.

Написах този пост за 4S, тъй като не видях никъде никой да споменава дали има разлика или не с 4-ката :smile:

Редактирано от Hcattaneo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах всякакви варианти и неможах да го сменя това лого. Може аз да не съм фред :) На стария iPhone 2G нямаше проблем ама сега нещо ми куца...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Можели някой да качи отгиналните логота за мтл.благодаря предварително :smile:

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логотата в първото мнение не са ли ти достатъчни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от цялата тази процедура, след като има готови бъндъли за Мтел и Глобул и инсталираш през iTunes, без да ти трябва джейл

Мтел

Глобул

При 5.0.1 нямах никакъв проблем с този бъндъл, но при 5.1 не се сменя логото. Има ли по-нов бъндъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евала, 'омбре! Винаги поднасяш приятни изненади :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Откакто отключих телефона със Sam , досаднот Call Forwarding ми изчезна , но не мога да сменя логото с такова на виваком.С zepelin става , но не ми върши работа , защото ми се случи сигнала да се изгуби а надписа си стои и се заблуждавам , че има сигнал.

Някой да има идея какво и как да се пробва да сложа лого по избор.Става въпрос за виваком.

Понеже имам winterboard пробвах да сложа лого от cydia , но и така не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Заповядай за 5.1:

Globul

M-Tel

Тези бъндъли могат ли да се използват и за 5.1.1 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм Ментелския.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...