Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iFile


dViktor

Recommended Posts

  • Отговори 393
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Grievous

    64

  • Alxx®

    36

  • The Shaman

    31

  • BANNN

    22

ЕЕЕЕЕ, почети малко за пърмишъните... Това е нещо като UAC на Vista и Win 7.

755 ти дава възможност да правиш всичко.

Но в iFile някои директории и файлове са с по–ниски, и не дават да ги пипаш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Може ли малко помощ.Къде мога да си открия снимките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм,там са само тези от saved photos,а тези които съм качил с itunes ги няма.Имам още един въпрос,къде да преместя mp3 което съм свалил с safari,за да мога да го слушам заедно с останалите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За музиката, която си качил на телефона през нета, не можеш да я добавиш при останалите. При синхронизация песните получават някакво случайно име, също така се ъпдейтва датабейз файл, който UIто и iPod.app използват. Същото важи за фотото, което си синхронизирал със Тюнса.

-edit: Ако все пак те интересува, музиката се намира във var/mobile/Media/iTunes_Control/Music. Там ще намериш доста папки със имена F00, F01, F02... et cetra. Там се намират парчетата ти със странни имена без някаква логична подредба. Във iTunes_Control ще намериш и множество DataBase файлове.

Редактирано от signify
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

/private/var/mobile/Media/Photos тук би трябвало да са снимките синхронизирани с iTunes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

linkinpark79, това което искаш не можеш да го направиш т.е. снимките качени чрез iTunes са събрани в .ithmb файлове, а за музиката ти обясниха. Ако пренебрегнеш мнението ми и си поиграеш няма да се учудя ако скоро пуснеш тема, че устройството ти е забило на ябълката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако продължиш да пляскаш въпроси в неподходящи теми, и следващият път да нададеш писък, че не можеш да качиш музика в тема за синхронизация на контакти, да речем, ще се наложи да отгризнеш ябълката и от другата й страна....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

iFile с ъпдейт до версия 1.2.0-1 и все така продължава да кърти. Добавени са много нови функции, но накратко - нова стилна икона, съвместимост и работа с iBlueNova, възможност за възстановяване на изтрит файл и много много други с които може да се запознаете по-долу.

Локализация

  • Добавени са Хърватско, Финландско и Гръцко ръководство.
Поправки
  • Поправено е крашване при стартиране на клип след стартиране на песен.
  • Поправено е крашване при завъртане на телефона докато се търси файл.
  • Поправен е проблем когато се записва plist в стар стил в текстовия редактор.
  • Премахнат е затихващия ефект в PDF Viewer.

Регистрация

  • Нов механизъм за регистрация, така че потребителите закупили iFile от Cydia Store няма да е нужно да въвеждат email адреса си.
Настройки
  • Настройка за показване/скриване на имената на приложенията във /var/mobile/Applications
  • Настройка позволяваща показването на файловете в групи (групиране)
  • Настройка позволяваща сортирането във възходящ и нисходящ ред.
  • Лимита на миниатюрите (thumbnail) се записва в настройките на iFile, но не се показва в менюто.

Файлов browser

  • Нова икона за iFile направена от Daniel Waldron от EyeDevs
  • iFile към iFile Bluetooth трансфер на файлове. От страната на получателя не е нужно iFile да е регистрирана, но от страната на изпращача трябва да е регистрирана.
  • Трансфер на единичен файл чрез iBlueNova към всяко поддържано от нея устройство.
  • Възможност за групиране на файлове в зависимост от избрания вид на сортиране:

  • Азбучно групиране с индекс: A-Z и #
  • Групиране по разширение
  • Групиране по размер в обхвати: 0-10KB, 10-100KB, 100KB-1MB, 1MB-10MB,
  • 10MB-100MB, >100MB.
  • Групиране по дата в обхвати: днес, вчера, по-рано тази седмица, миналата седмица, по-рано този месец, миналия месец, преди два месеца, по-рано тази година, миналата година, преди две години, по-стари

  • Променено е сортирането на файловете по име и разширение, да не бъде само в зависимост от размера на буквите, но също и от цифрите в името на файла. Например файл с име "Hugo (10).txt" ще се покаже след файл с име "Hugo (8).txt"
  • Поправена е позицията на Bookmark иконата.
  • Подобрена търсачка. Сега търси в таговете на аудио файловете (име, изпълнител, албум), когато е показването на името на песента е включено в настройките на iFile.
  • Премахнато е ограничението на ifile:// URL-а да бъде само за файлове във /var/mobile
Видове файлове
  • PDF файлове: Потребителите вече могат да избират Web Viewer или PDF Viewer за разглеждане на PDF файлове.
  • SQLite3: Поддръжка на mime-type application/x-sqlite3 взаимодействащ и използващ kennytm's SQLite3 приложения като външен viewer.
  • mm: Файлове с разширение "mm" сега са асоциирани с Text Viewer-а.

PDF Viewer

  • Поправено е губенето на памет при смяна на страница.
  • Преместен е бутона "goto page" на навигационната лента показвайки номера на сегашната страница и общия брой страници.
  • В полето за прескачане на друга страница вече е празно.
Пращане на файлове чрез email
  • Премахнат е текста "Emailing Attachments with iFile" в относно и "iPhone
  • Attachments with iFile" от самия email.

Web Server

  • Добавена е WebDAV поддръжка (позволява използването на iFile като мрежово устройство за Windows, Linux и MacOS) - функцията е само за регистрирани потребители.
  • Добавена е поддръжка за име и парола на web server-a.
  • Променено е показването на съдържанието. Вече първо се показват папките и след това файловете.
  • Поправен е проблем при който понякога е показван грешен http адрес на web server-a
  • Поправен е проблем при който често web server-a е съобщавал, че е бил неуспешно стартиран.
  • Поправен е проблем при който името на файла не е било използвано при качване на файл чрез Internet Explorer.
  • Променен е начина по който се качват файлове в случай, че вече съществува файл със същото име. Новият файл получава оригиналното име с "()" плюс разширение. Например "uploaded.txt" ще бъде преименуван на "uploaded (1).txt", ако има съществуващ файл "uploaded.txt"
MPEG 4 Audio File Parsing
  • iFile изважда продължителността на песента директно от медиа данните на m4a, вместо да използва по-бавен метод. Това ускорява слушането във File Browse-аре на много големи аудио подкаст файлове.

Audio Player

  • Добавена е поддръжка за двойно натискане върху обложката за показване на списъка с песни.
  • Добавен е нов вид за повторение - просвирената песен да не бъде повтаряна. Това е опцията по подразбиране.
Video Player
  • Добавена е поддръжка за TV out чрез оригинален кабел от Apple

Архивирани файлове

  • Поправен е проблем при който не всички файлове съдържани в tar файл са се показвали.
Разархиватор
  • Вече е възможно разархивиране на архивираните файлове без да е нужно разглеждането на съдържанието на архива

Heinelt

Dependencies: file-cmds, zip, unzip, p7zip, gzip, bzip2, unrar

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече е налична и в BeYouriPhone, xSellize, HeaveniPhone и SiNfuL в пакет с нужните file-cmds, zip, unzip, p7zip, gzip, bzip2, unrar.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаманче каква е разликата с горната от deb фаила , че нея сложих , ако има да я махам тази?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че деб файла е чист iFile и трябва да инсталираш file-cmds, zip, unzip, p7zip, gzip, bzip2 и unrar от Сидия ръчно. Не съм сигурен в това. Не мога да пробвам деб файла сега, но @Grievous може да каже :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е само едно деб файлче е така. Виждам, че е самичко така, че :tooth: А и той си е писал, че трябва да ги имаш инсталирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обнових си поста, като добавих всички необходими добавки с които работи iFile. Сега всички с нефункциониращо WiFi могат да инсталират на воля. alessandros, надявам се, че този пост дава отговор на твоя въпрос за .deb файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А трябва ли да махна старата версия на iFile 1.1.0-1 или може да се ъпдейтне направо с инсталиране на предоставения ни тук deb файл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се ъпдейтне,ако и старата весрия е от същия соурс, но не е препоръчително, все пак чистото си е чисто...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се ъпдейтне,ако и старата весрия е от същия соурс, но не е препоръчително, все пак чистото си е чисто...

Може. Тествано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !!! Инсталирах iFile v1.2.0-1 от поста на Grievous ,който е на предната страница. За да работи коректно iFile, Grievous препоръчва да се инсталират и file-cmds, zip, unzip, p7zip, gzip, bzip2, unrar. Въпроса ми е свъзан точно с тези добавки. Макар че всичките добавки ги имаше като deb.file в архива аз реших да ги търся в Cydia (не ме питайте защо.и аз незнам). Направи ми впечатление, че когато търся в Cydia например "gzip" ми го показва с зелена отметка в дясно.Когато кликна на таба "Modify" ми предлага Reinstall или Remove, което значи че този файл вече е инсталиран вероятно с някое друго приложение.До тук добре, но когат потърсих "unrar" ми го показа на светлозелен фон без отметка, а горе в дясно отново имаше таб Modify а не Install. Кликам на таба Modify и ми предлага Clear и Install - не съм сигурен как да разбирам това ( файла инсталиран ли е вече или все още не е)??? Благодаря за търпението!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...