Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock на iPhone 3G/3GS/4 чрез Ultrasn0w


Sladichuk®

Recommended Posts

Последната версия на UltraSnow ли слагаш? Това направили го?

Изключете 3G функцията преди да направите ъпдейта. След това рестартирайте телефона.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагам 1.2.5 oт Cydia, още при слагането на новия фирм, изключих 3G и Cellular Data, забелязвам като влезна в Network телефона забива и след 30 секунди ми отваря :biggrin:

На тази простотия с тия телефони не им виждам края.

Свалям iPhone2,1_4.3.3_8J2_Restore.ipsw, след което sn0wbreeze 2.7.1.exe и както е описано задавам ipsw-то после New-boot, защото е такъв, expert > general > Activate The iPhone > Build IPSW, всичко точно слагам го по познатия начин при DFU, инсталира се изключвам 3G влизам си в WiFi мрежата после в Cydia намирам ultrasn0w слагам го ресва се телефона и пак на searching, същата тази играчка я направих и без карта, и с Mtel-ска, защото иначе ползвам Globul на този телефон. Няма никаква промяна. Ако някой колега се сети за нещо нека помогне.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става и не става.

Някой колега има ли готов фирм, който си е го е направил и по възможност ако е възможно всичко да е готово само да се нуждае от инсталиране ??

Телефона е 3GS с BB 06.15.00.

пп. Оправих се със сервиз !

Редактирано от slu4ainik
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Телефонът ми /iphone 3GS/ беше отключен с ultrasnow /версия 3.1.2; firmware-04.26.08/ и работеше перфектно.

Вчера качих къстъм версия 4.2.1/от форума/ и не мога да намери мрежа по никакъв начин.

firmware отново е 04.26.08.

Някакви идеи?

Предварително благодаря!

Редактирано от geryz
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, не се научихте, че джейл и ънлок не са едно и също!!!!

Я вземи прочети поне веднъж основните, важни теми за понятията в "Нов съм.."

Като си качил къстъм, което значи– джейлнат телефон, кой да ти направи ънлока, аз ли? Поне в заглавието на тая тема се зачети !

PS. Освен другото, научи и какво е firmware на софта, и версия на бейсбанда! Изприщвам се вече като видя нещо такова за кой ли път:

firmware отново е 04.26.08.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление знам какво е джейл и ънлок, но с 4.2.1 не можах да го отключа по никакъв начин. С 5.0.1 обаче всичко е ОК :)

Благодаря сърдечно на The shaman за съветите.

Весела Нова Година на всички!

Бъдете здрави и усмихнати! :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте.

Имам iPhone 3GS беше с iOS 4.2.1 baseband 06.15.00. Ъпдейтван е от iTunes до 5.0.1. Свалих redsn0w, джейлбрейка мина успешно без грешки , инстлирах ultrasn0w но единствено имаше 1.2.5 и не можах да пусна Сим-а .Постоянно седи на Searching.... Някакви предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ООооооо ама ти си директно си качил 5.0.1 през туньо . Кой ти каза да направиш тази глупост незнам , ама голяма и груба грешка е това. Махаш ултрата , префлашваш ББ и пак слагаш ултрата със спрян 3Г. Имам огромни съмнения , че редсноу ще ти даде маса грешки и няма да успееш и ще трябва да връщаш надолу за да си оправиш ББ, ама дано не съм прав де.

Като префлашваш спри скайп и всяквид други такива тъпотий , рестарт на компа и успех :D

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности. Изпълних всичко което ме посъветва и нямях никакви проблеми. Всичко работи перфектно. Телефона се държи много по-добре.

Жив и здрав да си човече kawabiker

Сърдечни благодарности човече. Успехи във всичко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм при мен не става нещо или може би аз не го правя както трябва.Искам да си инсталирам ултраснуа без субстрата. Слагам го в аутоинстал папката на сидия и след рестарт утлтрасноуа е инсталиран но е в розово /червено и не ми активира симкартата. След като зареди сидия ми дава грешка и ме пита дали да го изчисти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефон 3G, джейлбрейкнат с кастъм 4.1, ВВ 05.11.07. Всичко мина добре при инсталирането, има инсталирана Cydia, ъбдейтнах и нея, но не мога да отключа телефона. От Cydia чрез търсачката намирам Ultrasnow и го инсталирам. Започва инсталацията, стига до някъде и телефона се рестартира. Някой има ли идея къде е грешката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресторни пак, начисто в дфу и не връщай бекъп от айтюнс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос :)

Имам iPhone 4 ФЗ IOS 4.3.1 BB 02.10.04 с gevey sim.Смятам да се пробвам да мина на 5.0.1 snowbreeze, но не мога да намеря начин(или просто не съм го търсил достатъчно,но просто работното ми време е такова :smiley-face:) как да го отключа.Понеже видях,че ултрасноу не поддържа моя ББ.Бихте ли помогнали на един не толкова разбиращ от тези неща човечец :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човечецът да почете: кастъмче с гевейче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е,че четох прекалено много и всичко ми стана пълна каша.Тъкмо си мисля,че всичко ми стана ясно и излиза нещо ново.Все пак мисля,че тук е мястото да се обърна към по-знаещите :) А за тоя къстъм с гавей си нямам напредстава какво да правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефон 3G, джейлбрейкнат с кастъм 4.1, ВВ 05.11.07. Всичко мина добре при инсталирането, има инсталирана Cydia, ъбдейтнах и нея, но не мога да отключа телефона. От Cydia чрез търсачката намирам Ultrasnow и го инсталирам. Започва инсталацията, стига до някъде и телефона се рестартира. Някой има ли идея къде е грешката.

Имам същия проблем. Чест рестор. Инсталирах appsync, installous и пробвам ultrasnow, но така и не става. стига до един момент и рестартира телефона. Мисля че проблема е в mobile substrate, a не в ultrasnow, тъй като при опит за инсталация на mobile substrate се случва същото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ще ви помоля за съвет... Вече една година съм в чужбина и Айфона само дето събира прах. Въпроса ми е дали въобще ще има ънлок за BB 05.15.04 или да качвам този Айпадския? щото чесно вече ми писна от чякане и утре след работа твърдо съм решил да го флашна. Знам за последиците след флашването с 06.15.00, но бих искал професионално мнение. Благодаря предварително

Редактирано от I.S.G
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дървено се получава с 06.15, но пък и да събира прах не е решение. Що не го шитнеш в ибей(на някой абонат на оператора) и да си вземеш фо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е страшно колега, аз флашнах тоя на жена ми и ще го продавам, взех й ФО. Няма да повярвате какъв процент от хората тук си нямат и представа що е това бейсбанд, пък за айпадския да не говорим. Тук всеки 2-ри 3GS си е с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...