Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock на iPhone 3G/3GS/4 чрез Ultrasn0w


Sladichuk®

Recommended Posts

Днес разбрах, че всъщност телефона си е бил ънлокнат, защото като се доближих до блока в квартала ми където е клетката хвана обхват на Глобул но само една чертичка, това ще рече, че телефона нещо не е наред и какво по точно не му е наред, не хваща също и гпс сигнал, както и power бутона не му работи :X

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бро, най добре е да го погледна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали му е тук мястото но искам да попитам: имам iPhone 4 с версия 4.3.3 от Испания,заключен към Водафон и незнам нито как нито каде да го разкодирам ...

Може ли някои да помогне ... Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза горе пробва ли?

(Горе малко под картинката има специален бутон - СЕРВИЗ)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Утре се очаква ъпдейт на ultrasn0w, но той няма да отключва друг, освен изброените бейзбанди - 01.59.00, 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, и 06.15.00.

2d2a75d09f14838f.PNG

iClarified

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ultrasn0w 1.2.4 е наличен в Cydia. Прочетете горния пост, преди правите каквото и да е. Изключете 3G функцията преди да направите ъпдейта. След това рестартирайте телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук има малко информация още по темата http://cydiahelp.com/ultrasn0w-1.2.4-released-unlock-iphone-4-3gs-on-ios-5/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ми в Сидиата този ъпдейт и едно-две въпросчета имам (дано не ме нахокате :blink: ):

1. След като ъпдейт утрасноу до 1.2.4, ще мога ли да си използвам гпс-а (с 06.15 ББ съм)?

2. След като ъпдейт утрасноу до 1.2.4, ще мога ли да ъпдейт до iOS5 и телефона да не се заключи? Ако Да, още утре сутрин след като свърша работа, застъпам да чета темата за иос5 и да ъпдейттт :wub:

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следващият път се постарай не да

още утре сутрин след като свърша работа, застъпам да чета темата за иос5 и да ъпдейттт

а обратното... Щото ако не знаеш (и ти, и всички дето заляхте форума с безумни спамове по брадато ясни въпроси) как става това – обратното, мога да ти преподам някой – друг урок...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ,новият ultrasn0w отключва BB 6.15 ,така че ще може да ползваш телефона с iOS5 .GPS едва ли ще проработи .Имай предвид,че jailbrak-a е tethered освен ако не си със стар буут (iphone 3Gs)

Редактирано от ortortor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо към новия ultrasn0w, макар и с леко закъснение.

При първоначалните настройки, собствениците на iPhone3GS с бейзбанд 06.15 ще бъдат подканени да активират местоположението (Location Services). Задължително трябва да изберете "Disable Location Services"! По-късно ще имате шанс да го включите отново, когато Ви попита дали искате да използвате "Find My iPhone".

Пак казвам, това е само докато инсталирате ultrasn0w 1.2.4!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коле, ако е брейкван с редсноу бета6 - това вече не е нужно.

Edit: The above “trick” is no longer needed as of v0.9.9b6 of redsn0w.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали са с къстъм 06.15, какъв redsn0w?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно ;) Бета 5 и 6 правят кастъми - ако е с последната бета, то е ненужно упражнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново на Grievous, но имам въпрос:Сега съм с ОС 5.0, BB 06.15.00 , но не мога да го отключа, защото му дадох ON на Локализацията, та ще трябва ли да преинсталирам ОС-а или само да инсталирам ултрасноу с изключена локализация и Find my iPhone?

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно ;) Бета 5 и 6 правят кастъми - ако е с последната бета, то е ненужно упражнението.

Да, ама само с OS X версия. ;)

Другия вариант за custom firmware е snowbreeze 2.8b8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПОМОЩ! Преинсталирах 5.0, джейлнах с Redsn0w 0.9.9b6, но ултрасноуНЕ ми отключва 3ГС-а. При Set-Up-a му дадох Disable на всикчо. С бейзбенд 06.15.00 съм. ПОМОЩ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си с него, но след като си ъпдейтнал/ресторнал с официален фърмуер baseband-а на телефона ти става в "незавършено състояние" и затова единствения лек е да префлашнеш отново.

Внимавай да не прекъснеш процеса и за в бъдеше стой далече от официални фърмуери! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Фикс на Ultrasn0w за iOS 5.0.1.

Поддържа изброените бейзбанди - 01.59.00, 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, и 06.15.00.

Как да инсталирате:

1. След като сте активирали телефона, извадете сим картата!

2. Добавете в Cydia репото cydia.myrepospace.com/smolk/ и инсталирайте Fix Ultrasn0w For iOS 5.0.1.

3. Рестартирайте и поставете сим картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз лично ползвам Fix Ultrasn0w For iOS 5.0.1 (3GS).deb , има го и за 4 ;) Може да ги потърсите в Google и после да си ги инсталирате чрез iFile, разбира се след като сте качили и самото Ultrasn0w :smile:

п.п. нещо 5.0.1 не ми хареса кой знае колко (може би защото очаквах повече). Обмислям след някой друг ден да се връщам към старата и готина 4.2.1.

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нов ъпдейт на ultrasn0w за iOS 5.0.1, но той няма да отключва друг, освен изброените бейзбанди - 01.59.00, 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, и 06.15.00. Изключете 3G функцията преди да направите ъпдейта. След това рестартирайте телефона.

76982885e64cc0a2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сложих къстъм 4.3.3 тела е 3гс BB 06.15.00, след това пак го джейлнах от jailbreakme.com всичко ок, инсталирах PDF.... и реснах, после ultrasn0w и резултат никакъв. Преинсталирах и пак нищо. Някой има ли идея защо не иска да се отключи, само ми търси мрежа. Също така кънектвам се към моя wifi и по едно време телефона сам решава да се откачи, преди с 4.1 фирм такива неща нямаше не знам дали може да е от софтуера.

Мерси и весело прекарване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...