Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock на iPhone 3G/3GS/4 чрез Ultrasn0w


Sladichuk®

Recommended Posts

Прочети в темата за sn0wbreeze или pwnage tool, как се качват кастъми, да не пискаш после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моят проблем е същия като на cvetan's, но с разликата, че моят baseband е 05,12,01. Може ли да ползвам този къстъм и дали ultrasnow може да отключи 05,12,01 на iOS 4.2.1. Обърквам се, защото като направя проверка в "Джейл/Ънлок" ми дава, че може да се отключи, но в темата на ultrasnow пише "baseband 05.12.01 (3.1.3)".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях с 4.1 и с baseband 06,15,00, но след хардуерен ремонт си понижих basebanda на 05,12,01 и сега съм на 3,1,3. Искам да си инсталирам версия от 4,0 нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иска ми се да си направя рестор на телефона, защото не е добре, но не мога да се ориентирам в темите точно за този baseband как да кача нова iOS. Иска ми се да е от 4.0 нагоре, но незнам как да натравя точно такъв къстъм. Няма проблем и 3.1.3 пак да сложа, но също така се завъртъм в един кръг. Може ли да ми предложите някакъв вариант за рестор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4.2.1 не ти ли харесва?

Омръзна ми да чета в тази тема едно и също нещо.

Една страница обяснение и десет повторение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да харесва ми 4.2.1. По тона Ви разбирам, че въпросът ми е много елементарен, но от прекараните часове в форума и изчетени десетки да не кажа стотици страници никъде не намерих отговор на въпроса: Мога ли да инсталирам 4.2.1 на 3G с baseband 05.12.01. Искам да попитам, защото както вече се разбра съм платил една камара пари за предната ми грешка (06.15.00)? Ако не Ви се отговаря на тъпи випроси - ми недейте. Постът ще потъне в темата, други съфорумници ще питат други тъпи въпроси и т.н. Извинявайте.

Редактирано от kstamenov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно този инстумент ме изуми. Попълвам следните данни: iphone, 3G, 4.2.1, 05.12.01. Дава ми, че може да се активира с ultrasnow, но след като прочета темата се оказва, че ultrasnow отключва:

Ето кои baseband-и отключва Ultrasn0w

iPhone 4

baseband 01.59.00 (4.0/4.0.1/4.0.2/работи и под 4.1, при качен кастъм 4.1 със запазен бейзбанд)

iPhone 3GS, 3G

baseband 05.15.04 (4.2.1) - нужно е инсталиране на baseband 06.15.00 от iPad. За повече информация Update 2 тук

baseband 05.14.02 (4.1) - нужно е инсталиране на baseband 06.15.00 от iPad. За повече информация Update 2 тук

baseband 05.13.04 (4.0/4.0.1/4.0.2/работи и под 4.1, при качен кастъм 4.1 със запазен бейзбанд)

baseband 05.12.01 (3.1.3)

baseband 05.11.07 (3.1.2)

baseband 04.26.08 (3.0)

Според мен ultrasnow работи замо с 3.1.3 за моя baseband.

След като разбрах, че не може исках да пробвам с версията 3.1.3, но след попълване на данните в "инстумента" става ясно, че мога да jealbreak-на с redsnow 0.9.4. Влиазм в темата на redsnow и виждам:

redsn0w 0.9.4

Внимание redsn0w 0.9.4 прави само Jailbreak! Отключване на модема за сега НЕ!

Списък с поддържаните устройства:

•iPhone 2G

•iPhone 3G (Само Фабрично Отключени!)

•iPod 1G

•iPod 2G (Само тези, на които серийния номер НЕ започва с «MC»)

Ами извинете ме и мен, но така ги разбирам нещата. Наистина се извинявам, ако нещо не съм разбрал и Ви занимавам с типи въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен главата ме заболя като си платих понижаването на baseband-a хардуерно (благодаря на екипа от форумния сервиз, телефона работеше много добре преди отново да го прецакам, все пак рабоя с него, а не го гледам във витрина). Не съм обиден, просто исках да попитам, защото съм се опарил. Можеше да ми отговориш с този пост по рано, а не да изпишем половината тема. Не бях сигурен, че чрез къстъм ще мога да го отключа без отново да се прецакам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде точка на проблема, започнахме да задълбаваме за елементарен за Вас проблем и не чак толкова за мен. Разбрах, благодаря. Ако имаш път към София пиши на ЛС, ще се запознаем, телефона ще ми погледнеш ( :Angel: ) и бира ще пием. :cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kstamenov, нали затова е къстъм бре, за да не ти вдигне бейзбанда. Щом сега се отключва, значи с къстъм 4.2.1 пак ще се отключи, защото тъпия бейзбанд си остава 05.12.01. Омръзна ми едно и също нещооооооо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам малък проблем(абе голям е) имам 4-та с версия 4.1 исках да го ъпд до 4.3.3 направих следното дадох restore със shift и прикачих 4.3.3 и от там се започна с проблемите! Показа ми че го качва, чаках го 10 мин г/д и точно преди да свурщи ми написа error 3194(Itunesa) , и в момента тел-а ми не е активен. Показва че трябва да се свърже с Itunes, ок свързвам го и която и версия да прикача непрекъснато ми я дава пак error 3194.Молч за някакъв адекватен отговор Itunes не ми разпознава тела (доста ми е напечено) мерси предварително! :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, имам айфон 3гс 32гб който е с 4.3.3 и фирм. 05.16.02... Купих си го от глобул с тяхна карта и там ми го активираха. Направих му джейл със "сидиа.ком" и започнах да си инсталвам приложения, после му добавих и др глезотийки :))), но стана така, че глобул не ми е вече на оферта и искам да си сложа лупската карта,но... ударих на камък!!! Инсталнах мобайл субстрейт и след това ултраснол, но лупската ми карта не дава никакъв резултат :( ПОМАГАЙТЕ И ИЗВИНЯВАЙТЕ АКО Е ЗАДАДЕН НЕКОНКРЕТНО ВЪПРОСЪТ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какво има за помагане, телефона ти е заключен към Глобул и на този етап с този фирмуеър 4.3.3 можеш да го ползваш само с тяхна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи просто трябва да чакам... и леко съм се подхлъзнал и съм си качил 4.3.3???? Дано скоро има лек на проблема ми :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Джейлнах айфон 3г 4.2.1 и се опитах да го ънлокна, но не става. Седи си, че търси мрежа и след известно време изписва, че няма налична мрежа. Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега последния отключваем baseband е 05.13.04,на горе ЛОШО, ако искаш да останеш без работещ GPS можеш да го отключиш - но си е за твоя сметка :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам проблем, мисля че се набутах като си взех точно този телефон 3Г 16гб, иначе от iPhone съм много доволен но ако всичко му е ток и жица, а този докоолкото виждам не е ънклокнат.

Version :3.1.3

modem firmwre:05.12.01

прочетох че трябва с ultrasn0w, влязах в cydia, в source добавих rapo666.ultrasn0w.com и нищо.. изписва ми че could not activate cellular data network, преинсталирам и отново така... телефона е джайлнат но не знам как да разбера с какво, казаха ми по принцип че телефона е и отключен и е говорено с бг оператори, възможно ли е да има някакъв проблем самия телефон, не софтуерен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този модем не би трябвало да имаш грижи.

Само с добавяне на репо няма да минеш, още повече че то си е по дефолт там.

Нещо си омазал.

А и такова "rApo666" няма!

Като се появиш, пиши ми на лично, ще го оправим :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефонът е ънлокнат, за какво по дяволите ти е ултрасноу???

П.П. Ако се окаже че не е и имаш нужда от него - спря ли 3Г мрежата преди инсталацията му? Задължително условие е!

Съобщението което виждаш е, че няма интернет през картата. Изводите са два:

Или си качил ултрата с пусната 3г мрежа, или изобщо нямаш интернет на картата и проблемът не е в ултрасноу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:angry:

Когато го инсталирах 1вия път беше с пуснато 3Г. И после прочетох, че не трябва. Тогава преинсталирах целия сорс, махнах картата пак я сложих и ми изписа SIM Failure, пробрах пак да инсталирам сорса но отново ми изписа - No service, и като ми даде да рестартирам Springboarda телефона заби докато се рестартира и е вече така от доста време, не знам какво да правя. На телефона има инсталирана навигация том том, мога ли да я ползвам без да е отключен телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, можеш - стига да е активиран правилно.

Спри да цитираш последно мнение! Ненужно и леко забранено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да съм в града няколко дни.

Като се върна във вторник ако не си се справил, ще го взема да го оправя.

Не предприемай нищо, че може да го ъпнеш без да искаш и ще се наложи отключване по друг начин, неприятен за навигацията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...