Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

0.9.14b2, това твоята версия на redsn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Не се мъчи да правиш кастъми с редсноу - запазва ББ, но понеже не е предвиден за този фърмуеър, не може да модифицира Key.plist-a с данните за махнатия ББ и телефонът увисва. Засега работи само комбинацията снежинка+карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи, преди два дена направих точно 3GS.

Направи си къстъм с redsn0w и после джейлбрейк, като посочиш направения къстъм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също потвърждавам (с Grievous заедно го правихме).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 дни правих на моята 4-ка с 5.1.1_9B208_Restore.ipsw (преди това бях с 5.1.1_9B206_Restore.ipsw).

Най-напред направих къстъм с sn0wbreeze-v2.9.7 без джейл. После с redsn0w_win_0.9.14b2 вградих SHSH директно от сидиа в направения къстъм.

След рестора ,джейл с absinthe-win-2.0.4. Всичко мина без забележки от първия път.

Редактирано от kokich777
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не успявам да направя къстъм 6,01 с редсноу независимо от версията на редсноу, ако може някой да ъплоудне нейде един 6,01 направен от редсноу ще съм щастлив инак с снежинката не става хактивацията и това е :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави си със snowbreeze !

Редсноу иска винаги да те ресторне май ама забива на "кабелчето с iTunes"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ице, нали трябва да се посочат SHSH файлове, от къде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз така се оплесках с тоя 3гс че вече не мога да расъждавам правилно, но все пак сидия ми вади че ги има запазени за 6,01 за къв чеп ми виси тоя надпис след като не мога да се възползвам от тях ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз имам въпрос как да вградя сигнатурите за 6.0.1 през Snowbreeze като не виждам такава опция или аз нещо съм сляп или я няма?

С с червения снежец просто не стават за 6.0.1, а аз опция за 6.0 нямам защото нямам никакви сигнатури от 4.0.1 насам тел го взех наскоро и преди това не е имал Cydia

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой мисли да прави Custom на 6.0.1 със snowbreeze и да е с hacktivation да не пробва няма да му се отвори парашута поне не и още :blush:

Мъчих се цял ден да го подкарам и хиляди пъти с iBooty но просто ефекта е нулев хактивацията не сработва и все пак ако някой се опита ще се радвам ако аз съм оплескал нещо и при него се получи ;(

Благодаря на uomoto за съдействието.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сработва. Тествано на 3гс нов буут и четворка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен теб явно никой друг не е успял и все пак се радвам че се е получило при някои.Ще го мъча пак тея дни по друг начин пък да видим наи-много да си остана без тел накрая... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

собственик съм на Iphone 4 ФЗ вече 2 години. IOS 4.1 MF 02.10.04 Jail. Пoлзвам го с Gevey от първите(червен).

Нямам никакви проблеми, но понеже имам и IPAD, който е с 5.1.1 се реших да Update до 5.0.1(5.1.1) и Iphone-a.

Прочетох известно количество теми във форума избрах си тази като най-подходяща в моя случай и вчера започнаха "мъките".

Първо си запазих сигнатурите с TinyUmbrela, на компютъра.

Както е написано началото на темата направих си Custom за 5.1.1(след това и за 5.0.1), вкарвам телефона в DFU мод и пускам рестор през Itunes, след известно чакане ми дава грешка 3194. Сядам чета пак във форума и откривам решение на проблема(оправям Host файлa на Windows-a). След което пак пускам и ми дава грешка 1601, пак сядам чета мъча се и виждам, че е по-сериозно, но откривам решение -iREB. След което викам може да е от къстъма и пак същите процедури с 5.0.1 и пак същото. Накрая така се бъгна че и с iREB не се оправяше. Към 2:00 сношти успях да го съживя и сега си бачка отново с 4.1 -не ми създава проблеми.

Въпроса е обаче, някой може ли да ми помогне с тази грешка 1601 да не се появява -къде бъркам?

Или ако има някакъв по-лесен начин да стигна до 5.1.1 и да го позлвам с Gevey и да го Jail :).

Мерси предварително колеги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, то си пише - ако качваш кастъм, предварително пускаш тсс сървъра на ъмбрела(или бараш хост файла), пускаш редсноу и вкарваш в pwned dfu mode(виж екстрас) и тогава ресторваш. 1601 е от липса на последната операция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно последната операция е направена. Нали iTunes ми разпознава телефона в DFU mode.

И тогава ми излиза тази 1601, довечера ще пробвам пак да видим, какво ще стане.

Редактирано от spenchoni
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, правиш ли разлика между dfu с бутоните и pwned dfu с ползване на пачваща програма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 3 часа се мъча след съветите на колегите и пак съм до никъде. Поне накрая успех пак да подкарам телефона с 4.1 :smile:.

Направих следното за да избегна грешка 1601 вкарвам телефона в ДФУ с iREB обаче после ми се появи грешка 21 оправих я, после 11 и нея оправих и накрая, когато мислех че всичко е наред ми излиза 1602. Телефона така ми зацикли, че след 30 мин четене и мъки го правих :smile:.

След това пробвах да вкарам в ДФУ с redsn0w_win_0.9.10b4 и пак ми дава 1602.

Моля, помагайте.

п.с.

Доколкото чета трябва да го вкарам в pwned dfu т.е и аз това правя с redsn0w и с iREB. Ако бъркам ме поправете.

Редактирано от spenchoni
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай си актуалния сноу. Нещо не броиш добре или ти е бъгава програмата. Ако го правиш под уин8 - забрави за случая. Под седмица/виста, трябва да го пуснеш под админски акаунт, под хр върви всякак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не виждам...

1: пуснал си tinyumbrella и си натиснал save shsh

a?: кажи кои shsh са се запазили

b?: ползваш ли ги тия shsh за създаване на custom

c?: не е нужно да си правиш два custom-a

2: пробвай

a: изключи iTunes

b: намери си host file-a (c:/windows/system32/drivers/etc), отвори го с notepad и провери дали е както трябва (оправи го ако не е и запази) (целта е в него да няма нищо с gs.apple.com)

c: намери и погледни кои shsh са се запазили

d: свали и пусни sn0wbreeze (0.9.7 мисля е последния) - ifaith mode, select ipsw (посочваш 5.1.1 ако имаш за него shsh), select shsh, general, тикче на activate ако нямаш оригинална карта за активация, чакаш да стане custom-a, слагаш в dfu телефона

e: пускаш iTunes, shift + restore, посочваш готовия custom от desktop-a и чакаш.

Не виждам причина да не става...

Sn0wbreeze не качва baseband, turbosim-a ще си работи после.

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай си актуалния сноу. Нещо не броиш добре или ти е бъгава програмата. Ако го правиш под уин8 - забрави за случая. Под седмица/виста, трябва да го пуснеш под админски акаунт, под хр върви всякак.

Да под Windows 8 64-bit го правя. Там ли е проблема?

SHSH дадох save и като гледам има от 4.1.1 до 5.1.1 запазени(каквото и да значи това :smile:.

Ще пробвам това което е написал Марианката. Аз правя почити същото ама явно не съвсем.

Редактирано от spenchoni
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...