Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

БЛагодаря за отговора! С две думи явно няма много смисъл от това упражнение за моя телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Можеш до 4.2.1, както каза @chayanne . Производителността ще се подобри на телефона ти (според мен 4.2.1 е най-добрата за 3G ), но ти решаваш дали да слагаш Custom или да останеш на 4.1 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за производителността, не го казвай никому. За 3G, всичко приключи на 3.1.3 - нагоре е мъка, мъка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е Alxx® ,въпреки че 4.2.1 се държи по-добре спрямо 4.1, но да не се отклоняваме от темата : ))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що пак търкате немога да разбера... кажете като хора каде е проблема. Казвам ви че търсих в търсачката и не намирам инфо как да го оправя.

ModEdit: Проблемът, г-н "Хакер" е в твоя мързел. Ако бях на твоите приятели, бих си помислил преди да си дам телефона ти да ми го "правиш".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема, аз ли съм я пуснал или бъркам нещо? Не е добре да не помниш какво си писал преди.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги

След като обмислях 1 месец дали дам ина на 4.3.3 или да си остана на 4.0.1 се реших. Използвах snowbreez 2.7.1 и следвах инструкциите от първата тема. Всичко беше наред, пуснах рестор през Itunes, но след като свърши с рестора 3gs-a ми остана в DFU. Изчетох сумати постове и коментари само и само да го оправя, но така и не успях. Пробвах да направя нов Custom FW, и пак същата работа. Опитах се да ресторна с оригиналния 4.3.3, но при всеки опит ми дава грешка 3194 за която е писано доста, но така и не успях да се справя с нея на моят компютър. Моля ако някой има идеи да казва, че сега Iphone-a ми е умрял :(

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката да ползваш? Примерно "грешка 3194"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казал съм в поста че съм изчел необходимото и следователно съм пробвал вариантите :)

Сега свалих една програмка която ми казва с какъв bootrom е телефона и тя ми каза че съм с новият. А като правих фирмуера съм го създал за стария. Явно от там е проблема че не ми пали телефона. Има ли лек ?

П.П. Направих нов къстъм за новият бутром, но като тръгна да го ресторвам отново ми дава отвратителната грешка 3194.

Редактирано от Jordyv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, на бас че не си? Не си осигурил shsh за дадения фърмуеър и тъй като от епъл вече няма как да го получиш - разчиташ на запазените с ъмбрела или тези в сидиа. Остава да ги "подадеш" при рестора и няма да има грешка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да подкарам рестора - Пускам първо Umbrella TTS Server и след това пускам рестора и тръгва. Но въпреки че ресторвам с FW за новия bootrom пак не иска да се стартира телефона след рестора. А SHSH нямам за моя телефон, не съм ги запазвал никога ако не се лъжа :(

П.П.

Успях, стигнах до момента да го включа към Itunes и да сложа сим карта. Имам от активиращите сим карти обаче вече явно не работят :( И не знам с каква карта е работил преди.

Редактирано от Jordyv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ги вероятно, иначе няма рестор без грешка. Понеже качваш кастъм - случайно да си с ФЗ и да ползваш телефона с неоригинална карта? Ако да - ами намери си карта за активация от оператора към който е локнат или си качи хАктивиран кастъм(което има доста минуси). Абе...четене те чака и то бая.

Едит: и ти си едитвал, докато пиша. Е, вариантите ги виждаш вече - само два ;)

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с Хактиватора, но дава грешка след като го ресторне и издата в Recovery Mode. А всъщност защо неиска да активира с универсалната карта?

Редактирано от Jordyv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От три месеца не може с тях. Пробвай да си дръпнеш готов кастъм от темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо странно се случва с моя Iphone. Като го бях преинсталирал с горепосочения фърм. в About си изписваше версия 4.3.3 а сега забелязах че пише 4.2.1. :(

Някой ако се е сблъсквал с тъкава омазвация да каже какво се случва моля :)

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво пише в скобите до 4.2.1: 8С148а(4.2.1) или 8J2(4.3.3)?

Ако е второто - може нещо кийгенче ако си ползвал за сидиа ап да ти е омазало нещата.

Я, копни из файловата с-ма и виж SystemVersion.plist дали има дублаж с редактирано заглавие/разширение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма скоби след версията на фърма. Пуснах няколко сърча с Total Commander, но не открих никакви подобни фаилове (само SystemVersion.plist). Имат ли определено място кадето трябва да стоят? И ако има ли вариант да са Hidden и да не ги откривам?

Поздрави

П.П.

Отворих въпросният фаил SystemVersion.plist и в него пише 4.2.1

Редактирано от Jordyv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този файл е инфото, което излиза в сетингс и тюнса. Въпросът е дали е омазан самият файл или фърм-ът наистина е 4.2.1?

Можеш ръчно да въведеш данните във файла и да свериш функциите на фърмуера дали отговарят на 4.3.3, за да си спокоен. Иначе, никога не е късно да си направиш нов ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

имам едно запитване в момента съм с iphone3gs ios4.3.1 baseband 05.16.02 ,стария bootroom ,jailbreak-нат с jailbreakme.com и искам да му кача 4.3.3 стигам до 7 точка в описанието как да направим custom firware :

7. Тук е много важно какво ще изберете.

- Ако сте с фабрично заключен телефон и не разполагате с оригиналната карта на оператора към който е заключен, маркирате "Activate The iPhone [Hacktivate]". След като рестора приключи телефона сам ще се активира.

- Ако сте с фабрично заключен телефон и разполагате с оригиналната карта на оператора към който е заключен махате отметката "Activate The iPhone [Hacktivate]". След като рестора приключи телефона ще се активира със съответната карта в него.

коя отметка да махна като съм с Фабрично Отключен или коя да посоча може ли да споделите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махаш отметката на "Activate The iPhone [Hacktivate]".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как действа САМ? и да разбирам че батерията се точи от Gevey не от джейла така ли? Ползвам го няколко дни телефона беше с 4.1 джейлнат и не падаше така батерията но нямам SHSH за 4.1 запазих само бейсбанда...

Като дам в САМ на Revert Lockdownd to Stock дава грешка - stockification failure..

Ясно е това с решението за ФО но не ме устройва за момента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Има ли вече ънтетърд джейл за 5-та на айфон 4?Бяха казали че бил ''уж'' готов но все още го тестват!

Редактирано от linkinpark79
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма вариант за downgrade на бейзбенда.Ще трябва да чакаш някоя нова партида Gevey специално за iOS 5,ако все пак излезе такава.

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...