Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

NAVIGON - Първата класна turn by turn навигация е факт!


Severus

Recommended Posts

Изтегли си картата на Турция, след което от приложението си изтегли някоя държава която няма да ползваш. Преименуваш файла картата на Турция с името на новоизтеглената карта - примерно от San_Marino.map на Turkey.map и копираш в телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дрън-дрън. Заменяш и после греда с мап менаджера. Хубаво даваш акъл без да си пробвал, а после като не стане - пискаш по други форуми без да кажеш тук, да? Язък, че няма "не харесвам"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при Вас как е, обаче на мен не иска да ми инсталира подледния ъпдейт(Q2) с ПМП...ресет, триене, нищо не помага. Идеи? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е - това не е стандартен ъпдейт на картите, а опция за ъпдейт, която се закупува отделно. Няма да можеш да изтеглиш нищо, ако не си купил наистина Fresh Map Updates. Ако някой иска последния Навигон с отключени всички екстри, да ми пише на ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, който е сложил вече 2.1 опита ли да сложи някоя допълнителна карта, защото аз си запазих тези от 2.0.2 и ги слагам, както е по инструкции в "Documents/appdata/data/201202", оправям правата на mobile, mobile 755 ,избирам ги в картовия мениджър и после пак не ми излиза друга държава, освен България, рестарт на Navigon вече няколко пъти ... Някой някаква идея ?

Видях, че има и папка Documents/appdata/data/201204 и там също има bulgaria.map , но в инструкциите не пише да се слагат копия и там, а и аз ако тръгна да дублирам всички карти - тя програмата ще стане около 3gb ... Нямам място да опитам.

P.S. Пробвах да дублирам карти, но без успех - пак не се появяват.

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнати инструкции за инсталация: http://dox.bg/files/dw?a=cca941d909

Вътре ще намериш информация и по твоя въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами немога да се оправя с добавянето на друга карта. Опитах няколко пъти вече да едитна com.navigon.NavigonEurope.plist с iFile, но след като стартирам Navigon ми излиза картовия мениджър, давам "Apply Changes", който е неактивен и немога да продължа към показване на картата или каквото и да е, рестартирам програмата и пак ми дава само България, отварям iFile и там вече новите редове, които съм добавил преди това за другата карта ги няма. С мак съм, пробвах и с TextEdit, но там пък не ми показва коректно файла, има неща на маймуница, както го наричат на жаргон ... А съвсем скоро ми се иска да ме навигира до Естония, до там са 6-7 държави и немога да ги сложа :(

Да не би пък да е несъответствие на картите, които имам с 2.1. Те са мисля Q2 2012

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нестава, пробвах ! При теб става ли Шамане ? Или при някой друг, ако е успял, моля нека каже точно всички стъпки и с каква едиторска програма го е отворил com.navigon.NavigonEurope.plist-a, ако това е от значение, ако трябва, ще търся компютър с Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или не правиш нещо както трябва, или картите ти не са Q2 2012, и съответно не ги приема. Пиши ми на ЛС кои карти искаш да сложиш, да ти ги пратя направо барабар с готов .plist файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,имам един въпрост,глупав най-вероятно!

Инсталирах си от Installous NAVIGON 2.1 Europe.Как да си добавя БГ гласа и БГ менюто.В смисал не как да ги добавя, а как да изтегля файловете от 1-вия пост.Отваря ми се все едно и също.Благодаря предварително!

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали има оправия на проблема със незапомнянето на определени настройки, като последно зададен маршрут или последно задаваните дестинации/фаворити след рестарт или даже бекграундване във версията 2.1 на Victor11 ? На всяко отваряне трябва наново да задам маршрута. Дали само при мен е така ?

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем, може да си изпратите дестинациите на имейл и да ги импортирате оттам обратно в Навигон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, при мен се появи малко странен "проблем" с Навигона. Още при инсталирането на 2.0.2 , картите, които мога да сваля от Map Manager са Q3 2011, които заменях ръчно с по нови. След инсталирането на 2.1 наличните карти за сваляне отново бяха Q3 2011. Вчера видях, че на iPhone на един приятел с инсталиран Навигон от инсталус картите в Map Manager-а са Q2 2012 и определено има разлика поне в картата на Гърция ( от ръчно добавениете при мен ). Изтрих навигацията, рестарт, инсталирах неговата версия, пак рестарт и отново в Map Manager-а ми дава да сваля карти Q3 2011. Инсталирам през iTunes. Какво трябва да почистя и от коя папка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да чистиш, няма да можеш да ги изтеглиш. По-горе на страницата съм написал защо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако си купя оригинален Navigon, виждат ли се всички камери по магистралите, в големите, първостепените пътища като по Е 79 и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "виждане" разбираш да са изобразени на картата - не. Получаваш само гласово предупреждение за наличието им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, че сега как ми ги изкарва някои, като не е оригинална. А с POI Warnner изкарва доста повече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото ти изкарва сега, това ще ти изкара и с официално закупена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ок а защо няма начин да се добавят ръчно, на ТомТом камерите са много по багати и можеш да си добавяш нови

Редактирано от FidoDidoo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...