Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

NAVIGON - Първата класна turn by turn навигация е факт!


Severus

Recommended Posts

В България обаче набързо можеш да останеш без книжка,като те прекара през всички затворени улици:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам CoPilot,грозничка но се справя по-добре от Navigon!За България имам предвид! IGO Primo тествам,също съм приятно изненадан!Даже в малките градове ми дава номер на адрес,а не да избирам пресечка,както са повечето навигации!Тоя Navigon ми избира маршрут последователно в две затворени улици,които са такива поне от 20години!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здраевйте отново!

Alxx® , преинсталирах, пробвах и такава за цяла Европа (пак 1.8.2) и не става. След всяко качване - рестарт на телефона и пак нищо. :unsure: Реших, че може да е нещо от фърм-а... (понеже съм на 4.1), реших да кача една по-стара версия. 1.5.2 пак цяла Европа и пак същото... вече съм в безизходица, а много искам да си кача точно NAVIGON-a, понеже е страшна навигация и ще ми върши чудна работа.

Ето и малко скрийншотове от днес, дано някой има някаква идея от какво може да е цялата тая дандания...

img0557.png img0560z.png img0561.png img0562.png img0563.png img0564v.png

Първата и четвъртата снимка са координатите от More -> Coordinates (съответно от вкъщи и от работата)

На Show Map, уж ми показва, че съм в Асеновград (където дефакто съм :D, макар и позицията да е неточна с една-две пресечки, лол...

А като дам GPS Info и координатите са 0...

И накрая финала... като задам някоя крайна точка и... няма GPS сигнал, искам ли да симулирам... :wacko:

П.П. Минава ми през ума, но не ми се ще да правя напразен експеримент да вдигна фърм-а до 4.2.1, но въпроса е дали изобщо ще има ефект, хъх..

Ще съм задължен на всеки, който може да помогне с някакво инфо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уж върви и на 3.0...не знам. Гледам че си с ФЗ - защо просто не ресторнеш и направиш активация с оригиналната карта? После всичко наново и начисто, естественно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами работата е там, че... нямам оригинална карта ^^

Тия дни изчетох доста по темата, оказа се, че не съм единствен :D Изчетох какви ли не решения - включване на WiFi, включване на 3G, Reset Location Warnings и какво ли още, рестартирах, включвах, изключвах, пробвах версии от 1.5.1 до 1.8.2 и не ще и не ще, макя му :D Онзи ден за експеримента, просто го сложих на стойката в колата и тръгнах... аха ме позиционира с точност и на следващия момент губи... минат се 100-200м и пак същото... С CoPilot 8.2 абсолютно същото... Почвам да си мисля, че или имам хардуерен проблем :/ или е нещо от фърм-а... Идната седмица ще го мъча и ако имам резултат ще постна, току виж би било полезно на някой за вбъдеще =)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ползвам Навигон и съм много очарожан от скороста на работа, от графиката и от точността. Имам обаче няколко питания:

1. Speed камерите са му доста постни, на магистрлата от София до Бургас ми казва за камера само на Стара загора. Как мога да ги упдейтна или да си вкарам всичките. Че антирадара не ми хваща камерите, а не ми се купува нов с ГПС?

2. Как мога да си изключа Auto Zoom като ползвам 3D+ map view?

3. С какви права трябва да са картите като ги отврям през iFile?

4. На платена през appstore програма Навигон как може да се сложи български глас без да се први jailbreak?

5. И ако може някой подробно да обясни как мога да си кача карта на Турция в Navigon Europe, че като я кача и не ми я познава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. http://poiplaza.com - сваляш и качваш каквото ти трябва.

2. Като зумнеш с два пръста образа на екрана - иначе от настройки.

3. Каквито и останалите - сравни с наличните.

4. Не може - пиши на производителя, но не вярвам да върже, поне не веднага.

5. Пффф, еб@ ли го. Дръпни(ако има) версия за Турция от инсталъс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По точка 4 има вариант. Подчертавам, че методът работи и без джейлбрейк. Просто трябва да се модифицира оригиналният .ipa файл, като БГ гласът се слага на мястото на английския (трябва да бъде със същото име, за да го замести). Алтернативен вариант - качване чрез iExplorer (бившия iPhone Explorer), който осигурява достъп до приложенията и без джейлбрейк.

По точка 5 - освен картата е нужен и модифициран info.plist (същият при липса на джейлбрейк трябва да се вкара в ipa файла, а не да се добавя чрез iExplorer - заради правата, иначе ще крашва). Ако има желаещи, да пишат на ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече май няма от къде да си сваля българския глас - нали уж само линковете за кракнатите приложения щяха да се махат ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вот тебя:

BGzaNavigoneng-GBR_ogg.nfs.zip

Това е от мой пост, назад в страниците. Що не търсиш? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Извинявам се ,но може ли пак да ми пратите на личен превода на менюто ,че сам го изтрил по погрешка благодаря предварително

Редактирано от radi3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Сега я пускам да се ъпдейтва ;)

What's New In Version 2.0

- Fully refined and even easier to use UI

- Free map update for all

- MyMaps: Install only the maps you need*

- Fresh Maps XL: Quarterly map data update (In App Purchase)

* PLEASE NOTE: After installing the app the maps need to be downloaded separately. This requires an internet connection.

Sent from my iPhone using Tapatalk

edit:

  • Updated: 17 November 2011
  • Version: 2.0
  • Size: 45.5 MB ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото и е, че вече е възможно свалянето само на нужните карти. Така приложението с карти на България, Австрия, Унгария, Сърбия и 3D терен е по-малко от 700 MB. Нова по-удобна организация на менютата.

Edit: Само с карта на България, без 3D терен е 300 МВ. Освен да се добавят, картите могат и да се махат през приложението.

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има БГ глас... слага се допълнително.

Редактирано от kokich777
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но сигурно се иска телефона да е джейлбрейкнат. Аз правих подмяна в оригинален ipa файл с бг глас за ТомТом, инсталира се, но след това не можеше да се ъпдейтва, когато излезе следващата версия. Това е малко като Параграф 22 - навигациите за бг са орязани максимално и като карти, и като гласове и като каквото се сетиш, защото никой тука не си плаща, а в същото време кой ще вземе да плати за такава боза? И западняците да получат такива "опции" като 54 % покритие, без камери и със 100 poi-а, и те няма да си купуват програмите.

Редактирано от ayl
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко се бъркаш относно POI ;)

55bb2d84-2234-bce8.jpg

Аз лично НЕ съм съгласен, че програмата е "боза"

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ayl: Никак даже не е боза. :) Относно българския глас за новата версия: става си и без джейлбрейк, но не може да се сложи в .ipa файла. Ползвате iExplorer, влизате в com.navigon.Navigon.Europe/Documents/appdata/data/sounds и замествате английския с БГ гласа. В настройките на програмата трябва да е избранa опцията Default Voice, за да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...