Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 222
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    20

  • mupo

    18

  • zviara

    18

  • crasio

    16

Топ автори в тази тема

Здравейте.

имам мн сериозен проблем - с 2G модел съм и бях сложил къстъм 3.0 обаче днес зацепи след месец без проблеми.

в момента немога да го вкарам в ДФУ за да ресторна, РС не го разпознава. някой знае ли програма или метод как да го вкарам в ДФУ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не можеш да го вкараш в дфу,че ми стана интересно?

П.П. Пробвай да задържиш Home, докато го слагаш на док-а/кабела.

П.П.2: Erase All Contents and Settings(отнема над час) ще изтрие джейл-а и ще го вкара принудително в Recovery mode. Тогава компа ще го "види".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нито itunes, нито редсноу го разпознават, нестава и с познатите методи с home + power :(

когато го стартирам и е включен с РС се появява все едно е в рекавъри мод /кабелчето/

знаеш ли дали има някакъв софтуерен начин за ДФУ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да и това с erase пуснах но уви пак не го познава...

правил съм доста рестори но тоя път ми дойде от нищото това

дори несъм инсталирал нищо

просто Home бутона отказа и сега няма никой :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отказал хоум + неработеща букса(вероятно) - намирисва на изпускане или влезла влага. Софтуерно дфу имаше за 1.1.4 - ZiPhone, на 3.0 не вярвам да тръгне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интересното е че когато задържа home+power си спира

мн странна ситуация, и нямам никаква идея какво може да е :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натиснете Sleep/Wake и Home бутоните за 10сек. Пуснете Sleep/Wake бутона и продължете да държите Home бутона докато iTunes засече iPhone в рековъри режим.

Гледам има и алтернативен метод, но ако наистина не ти работи Home бутона няма да успееш да направиш jail и unlock

1.) Теглиш това http://www.sendspace.com/file/93fx93

2.) Разархивираш в C:/DFU/

3.) Свързваш телефона с компютъра и затваряш iTunes

4.) Отиваш в Start -> Run

5.) Пишеш

c:/dfu/dfu iBSS.m68ap.RELEASE.dfu

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление и това неработи, пробвах го по рано

въобще не тръгва

значи пак да обесня ситуацията ми е такава, към момента сомо мога да го изключа с home+power и да го пусна с power като стои на логото или ако е с кабела стои с itunes+ кабел

не влеза в ДФУ чрез бутоните

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни дисплея докато е на кабела, и виж пише ли нещо за ICC ID? Имах подобен проблем на твоя с един тел. Оказа се накрая че е изпушил контролер от влезла влага.R.I.P.-отиде за части...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма стандартние екран е когато е в рекавъри мод

имаш ли идея защо не ми зарежда въобще след като му дадох Erase.... от самия телефон

в момента стои на логото от 10 мин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление и това неработи, пробвах го по рано

въобще не тръгва

значи пак да обесня ситуацията ми е такава, към момента сомо мога да го изключа с home+power и да го пусна с power като стои на логото или ако е с кабела стои с itunes+ кабел

не влеза в ДФУ чрез бутоните

След като се изключва при натискане на Home+Power значи действително не ти работи Home бутона. Единствения начин е да се отвори и да се смени самия бутон, което не е лека задача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но нали само с power неможе да се изкючи ако е зацепил, трябва и home

това ми дава малка надежда че работи

прав ли съм или греша?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Home+Power го рестартираш, а не го изключваш.

Ако е забил с Power може да се изключи.....мисля :( Не ме карай зорлан да си забивам телефона. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не сигурен съм че само с power не става, питал съм за това в apple магазин

ще го мъча, :(

благодаря момчета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 0.3 не знам дали върви, но на 3.0 върви iPhone Tunel Suite 2.7.

Ето вижте това:

Ето как да накарате iphone tunnel-a да работи под 3.0

1- Отидете в C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel и преименувайте iTunesMobileDevice.dll на iTunesMobileDevice.dll_Original.

2- Копирайте iTunesMobileDevice.dll от C:Program FilesCommon FilesAppleMobile Device Supportbin в C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel

Иначе WinSCP върви през Wi-FI нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.След ъбдейт от FW 2.2 към FW 3.0 имам следния проблем.Имам обхват набирам,но когато ме потърсят и ми се включва гласова пощта.Направих рестор със set up new и се оправи,но за един ден.После старата песен на нов глас :cry: :cry: :confused: :confused: .Телефона е 2Г-8гб.. .Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой оператор ползваш, сим картата от старите ли е или нова. Имаше подобен случай с един мой приятел, той набираше, но него не. Оказа се някаква странна функция активирана от оператора, в случая Глобул. Разлика беше само една, той беше с 2G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е 2Г на кръсника ми.С карти на вивател(ваучер и договор) неработи.Слагам мойта сим карта на мтел и няма проблем :confused: :confused: .Без проблем ме търсят.Дай те съвет какво да правя???Ако е някаква функция от оператора как да е премахна?Благодарности предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи вивателската, и набери #21#. Ако се оправи-значи проблема е бил в оператора. Повтори процедурата и с другата карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и нестава.Като набера #21# ми дава грешка.След това пак се набирам от друг телефон и нищо.Гласова пощта :confused: :confused: :confused: .Други идей???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...