Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

Vivatel лого и настройки с премахнат call forwarding active

[download:fck13isx]http://4storing.com/mtil7u/49e6c3fba84836bc7462ddad3c9d1ae9.html[/download:fck13isx]

Разархивирате, и получената папка копирате с която изберете програма(iFunBox,WinScp,DiscAid) в SystemLibraryCarrier Bundles. Рестартирате.

Пробвай тази папка дали ще оправи проблема.Щом с ментел нямаш грижи,то проблема е само в нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 222
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    20

  • mupo

    18

  • zviara

    18

  • crasio

    16

Топ автори в тази тема

28403 Vivatel

[download:13e8zx0x]http://www.2shared.com/file/7189821/2349d5eb/28403.html[/download:13e8zx0x]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.По-късно ще пробвам и споделя какво е станало.Благодаря отново. п.п. Сега се занимавам с един 3G(S) 32 GB-чисто нов.Няма такъв телефон,страшен е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво се слага за новия update

appsinc или mobilepach като преди?

като четох не ми стана ясно кое е по добре, разбрах че ги има и двете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш си AppSync for 3.0 от Cydia и не се занимаваш повече с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 2G 2.2.1 изтеглих всичко което е описано по горе в темата и следвах описанието, но при опит за рестор за да мина на 3.0 ми даде грешка "The iphone could not be restored. An unknown error occurred /0xE8000068//" какво значи това? помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вкараи го в DFU режим и опитаи тогава restore,трябва да се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

днес се захванах да си упдейтна 2Г-то до 3.0 и ооооо изненада.

Свалям си всички необходими нещица описани в темата и му давам ъпдейт през Туньо след като си качи новия фирмуеър изненадващо не ме попита дали искам да го сетна като нов викам нещо не е кат хората и пробвам да се обадя от него и за моя изненада не се налага да го ънлоквам!?!

Не знам колко време ще продължи да работи така, но сега ще го джейлна да видим какво ще стане ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо изненадващо ;) Модемът на 2G няма промяна и съответно въобще не е докосван от рестора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gribbo, няма нищо изненадващо, стига да правиш разлика между "ъпдейт" и "рестор"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

здравейте .. следвайки плътно упътването успешно минах iPhone-а на жена ми към 3.0, след като пуснах sync, за да и върна контактите от Outlook тъпия iTunes заби и в момента телефона стои на стартиращото лого (apple-a) и на съвсем леко напълнен бар за синхронизация. Рестартирах го home+power - същото. iTunes го разпознава, но като му дам sync - никаква промяна в бар-а на дисплея на телефона?! iTunes пише syncing calendars и нищо не помръдва?! Требе го оправя, защото ще ме утепа жена ми като се събуди утре ... :rolleyes: ПОМОЩ!

пс. оправих го .. благодаря. Упътването работи чудесно, проблема беше в задклавиатурното устройство. :redface:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като всичко заработи както трябва на 2G (версия 1.1.1) след снощния ъпдейт до FW 3.0 (всички неща дръпнах от първия пост на темата и следвах стриктно инструкциите) днес на няколко пъти при входящо обаждане ми дава "телефона е изключен или няма връзка с номера". Изходящите обаждания са възможни, но на няколко пъти входящите бяха проблем. След рестарт на телефона се оправя моментално. Отделно горната задна част на телефона е топла за разлика от преди и батерията му замина напълно преди за 7 часа при 10 мин разговори днес, а бе зареден сутринта до горе. При старата версия нямаше никакъв проблем с тока?! И блутуута и WiFi не са пускани дори. Телефонът също не е човъркан днес изобщо, за да е глътнал толкова много батерия?!

пс. Отново повторих процедурата с FW 3.0 -> redsnow 0.8 този път не сложих Cydia, само unlock и отново са ограничени входящите обаждания. Телефонът е с карта на Mtel и убедително твърди "телефонът на абоната не е включен или се намира извън обхват". Направя ли изходящо обаждане от iPhone-а веднага след това се "отпушват" входящите обаждания, но малко след това става същото ... Не мога да ресторна версия 1.1.1, защото ми забива iTunes и започнах зловещо да съжалявам, че го ъпдейтнах :smile: Къде може да е проблема?

пс2. След като мина още един ден, реших да допълня какво се случи. Виждам, че няма никой да ми отговори на личните съобщения или постовете ми тук и отново направих цялата описана процедура от първа страница наново. Само, че този път след като сложих FW 3.0 не сложих Cydia, а само отбелязах да бъде ънлок-нат. Забелязъх, че всичко е наред, но телефона не е кирилизиран. Това се случва чак след синхронизацията с iTunes (8.2). След синхронизацията започват и проблемите. Затова последния път не синхронизирах телефона, за да върна контактите и снимките. Вече цял ден телефона няма проблеми с входящите и изходящите обаждания, не грее и не хаби поголовно батерията. Колкото и идиотски да е ще препиша телефоните на ръка (за щастие phonebook-а на жена ми е със само 120 контакта, докато моя е с над 900) и няма да се занимава повече с пустата пущина. Съжалих многократно, че не го оставих на версия 1.1.1 и ъпдейтнах, но остава въпросителната защо се получава този проблем?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един проблем, преди седмица този процес го направих и стана. Вчера тръгнах да ъпдейтвам 2g-то и се прееба, тръгнах пак да права този процес да го откл. обаче не става, а й от itunes не мога да го ресторна, пише ми : "The sim card inserted in this Iphone does not apperar ot be supported. Only compatible sim cards from a supported carrier may be used to activate Iphone. Please insert the sim card that came with your iphone or visit a supported carriers store to receive a replacment sim card.

Господа, спасявайте ме, предварително благодаря за отговора, имам и скайп Mr__Show

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двамата не четете, или по–скоро четете както дявола евангелието ...

Единия говори проблеми с рестор от 3.0 до 1.1.1 и ъпдейт, без да вижда, че много пъти е коментирано поява на проблеми, ако синхронизира от бекъп,и че трябва да даде Set as new в края на процеса, а другият иска да ъпейтва, не да ресторва, и не се сеща да опита рестор през ДФЮ, и да види в кой момент и как трябва да включи софтчето за ънлок и джейл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

с две думи ламерска работа се получава

Sladichuk: :biggrin:

"–Пенчо, бе, чети!

Пенчо не чете....

–Пенчо, бе, чети, бе!

Пенчо не чете..." :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, не четем ... ламери сме ... ок. Някой да ми обясни защо след като телефона е ъпгрейднат до 3.0, ънлокнат спазвайки всички версии и обяснения от пост 1 в тази тема и всичко му работи идеално преди да се синхронизира (as new .. ) от iTunes грее, не може да приема входящи обаждания и батерията му изчезва за часове?! А до извода, че това се случва преди синхронизацията разбира се стигнах блъскайки си главата сам. Май предъвквате едно и също, но като има друг (различен) проблем си налягате парцалите и Миро включително се направи на разсеян и не ми отговори на личното съобщение въпреки, че го получи още докато бях онлайн .. преди два дни?! Да си ми е за урок да не пипам работеща машинка... Благодаря anyway!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По спокойно с тона. Случайно да си с глобулска карта? И,Имаш ли меню Network/Cellular data в телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ама ти си и неблагодарен, бе, това за set as new, доколкото си спомням, май го разбра когато говорихме, нали с теб беше, ако не се лъжа... А за останалите ти въпроси също има тонове изписано във форума, ама някой май трябва да ти го сервира лъжичка по лъжичка, ако може и сдъвкано, че по–лесно да се преглъща,нали?

Sir T

Заглавие: Re: Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)Папка: Входящи

Минах отново цялата процедура и всичко си тръгна отново добре. След това обаче iTunes ме пита дали да ресторне от предишния back-up и там забива отново.. Поради употребата на WinMobile устройства прецених, че така ще върне контактите, а то явно си прави рестор на фърмуеъра .. Сега го правя отново като ще прескоча проблемната стъпка. Явно се бъгва нещо глупавия iTunes. Имам синхронизирани контактите на още едно място - накарая ще ги хвърля само тях.

Благодаря ти за отклика и съжалявам, ако съм нарушил правилата на форума ... нямам този навик.

Sladichuk

Заглавие: Re: Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)Папка: Изпратени

Ами не даваш адекватно инфо... отново и тук.

На какъв фърм е бил тела преди да се пробваш, и дали е бил ФО или ФЗ, с какъв айтюнс се опитваш да направиш процедурата, и с какво го отключваш и джейлваш, има вероятност от това да е, иначе, при редовни всички тези манипулации, няма начин да запецне точно на синхронизирането.

Опитай да го set as new след рестор& джейл,а след това задай наново настойки за синх. Контакти, мейл адреси, букмаркс за сафари и др. се помнят не от айтунс, а съотв. програми в компа, и няма да ти изчезнат, но няма да синхронизира предишни рингтонове, музика, апликации и прочие, ще трябва наново и тях да зададеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sir T, нима трябва да ти отговоря задължително на ЛС-то? Нима трябва винаги да ви търся аз темите с търсачката? Нима аз нямам нищо друго за правене освен да стоя във форума и да отговарям на въпроси? Нима след като съм видял ЛС-то ти на другия ден не ми е разрешено да съм забравил за него?

Ако искаш може да си сменим местата за 1 ден, да те видим ти как ще се справяш с постоянно пълна Кутия за ЛС-та, постоянното им триене и след 2-3 дни пак да е пълна.

Все пак ето, ти пак две теми в които са обсъждани тези два проблема. (Ех тази търсачка)

viewtopic.php?f=46&t=1377

viewtopic.php?f=8&t=1022

Не виждам какво общо имат контактите с проблемите ти, но все пак кажи от къде ги синхронизираш?

При процедурата си слагай Cydia, но не и Icy и след като приключиш влез в Cydia и я актуализирай до последната версия (ще ти предложи). Както ти се каза, а и явно си го правил така давай Set as new в iTunes.

П.П. alxx, с карта на М-Тел е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sir T, ти си ужасно неблагодарен тип. Явно считаш, че тук сме ти длъжни с нещо? Може би защото си благородник? Сър Т, със синята кръв. Да знаеш едно от мен - кръвта е синя само в рекламите на дамски превръзки. А това Т всички се досещаме, че идва от дума, която означава обратното на остър. От мен получаваш БАН за наглостта ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте.Тази цялата процедура, описана от Миро, я правя. Един път я направих и всичко си вървеше както трябва на телефона но след като инсталирвах програми и теми от icy нещо телефона блокира и излезе само ябълката пробвах се на ново да го инсталирам пак по същият начин който е описан но .... стига до процедурата Downloading Jailbreak Data....а процедурата на пс-то свърши но не стига до процедурата с ананаса бихте ли ми помогнали

Sladichuk: Колко пъти да ти се казва да спазваш правилата, вкл. и за грамотно писане? И нямаш ли малко усет КАК точно да ги прилагаш? Направо вземи следващият път да цитираш не само едно ръководство,но цялата тема с всички постове преди твоя, и изчакай да видиш последствията!

Светкавично се запознай от А до Я с този раздел–ПРАВИЛА!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо му направи рестор отново. После спри айтюнс и тогава започни джейлбрейка наново!

Когато приключи му дай "сет ес ню", и ако беше попрочел - щеше да знаеш че айси е доста бъгаво. Т.е. изобщо не го слагай при джейла. Инсталирай само от добрата стара сидиа!

И чети!!! Има всичко, и никой от нас няма да свърши повече от теб,ако четеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, но как да си оправя iFunBox без помоща на WinSCP, каква друга алтернатива има, благодаря ви предварително :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...