Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Аре бегайте, бе...

Тази тема трябва да се пусне да се отваря срещу предварително платен абонамент.

Аз, обаче, няма да си платя никога, за да нямам достъп...

пп. Пепо, моята любима горчица ми я поднасят в Лондон във всеки ресторант за стекове, но така и не я знам като марка и вид каква е.

Седи като на топченца и е с един много як и в първия момент се усеща като лютивичък вкус, но това е за кратко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко се "отплеснахме",но освен горчица-майонеза,паста,соев сос,риба тон...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Algor, това за което говориш ми напомня на тази горчица:

Bornier

VK%20Creamy%20mustard%20200g.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея като вид и марка, защото ни ги сервират в малки купички като чашчици.

Но ще я пробвам тази и ще споделя. :smile:

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако твоя френд това внася - браво! Аз съм фен на оная, лютата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лютата горчица, която съм опитвал беше на прах. Баща ми я донесе от бившето ФРГ. Трябваше да се разтвори с вода, оцет и сол. Можех да лекувам синозит с нея, очите ми се насълзяваха само като я помириша. Ефекта беше като от уасаби.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Братле, в Метро продават една Дижонска в буркан от 1литър... Няма ядене!!! Смърт е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази от 1литър(1,100кг.),пак е от същата марка!Наистина е много люта,особено ако е прясна доставката!От завода излиза с 12-14 месеца срок на годност,така че,като купувате гледайте да остават поне 10м.Иначе лютото се губи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Питка Маргаритка" Направена е от жена ми :)

img091mh.jpgimg092m.jpg

Много е лесна за правене. Следващата ще бъде заснета по-подробно и придружена с рецепта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви и рецептата за питата''Хризантема''/някои я наричат ''Слънце''/

4 яйца / 1 жълтък се отделя за намазване отгоре /

0,5 л прясно мляко

1 кубче прясна мая или 2 пак. суха

1 кг брашно

1 ч.л. сол

0,5 ч.л. захар

кашкавал

масло

Всички продукти трябва да са леко топлички, а не да излизат направо от хладилника. Яйцата се разбиват добре, маята и захарта се размиват в малко от хладкото прясно мляко и се прибавят към яйцата. Сипва се останалото мляко, солта, брашното и се омесва меко тесто. Покрива се с фолио и се оставя на топло да втаса . Втасалото тесто се разделя на 2 равни части. Всяка част се разточва на правоъгълна кора, дебела около 0,5 см. Намазваме с разтопено масло и поръсваме навсякъде с настърган кашкавал. Кората се навива на руло, като при навиването се усуква и разтяга да се удължи.

Двете рула леко се разплескват /да станат плоски / и се режат на еднакви триъгълници. Краищата, които остават, се оформят на топче, което се слага по средата на намазнена тава. Покрай него започваме да редим триъгълните парчета едно до друго с върха нагоре на концентрични кръгове, като всеки следващ кръг похлупва до половината предишния. Получава се нещо като хризантема.

Готовата питка трябва да втаса отново и щом се надуе, намазваме отгоре с отделения жълтък, разтворен с малко вода. Слагам да се пече при 180 - 200 С около 45 минути - да се зачерви като козунак.

Тавата трябва да е достатъчно голяма, защото при втасването и печенето се надува доста.

Питката става като разпукнато цвете - много е ефектно. Питката наистина е страшно вкусна! Препоръчвам я на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Питка Маргаритка" Направена е от жена ми :smile:

Съпругата ми често я приготвя и да,действително е лесна,а и неуспешен опит не съм виждал.Е,един-два пъти излезе от тавата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е единственият проблем. По празници я правим с 2кг. брашно, но в правоъгълна тава гастронорм 1/1-100 - една от многото причини да си купя 90см. фурна ;) Другите предимства на голямата домашна фурна са цяло агне и цяла риба в сол. Искам да дам рецептата придружена със снимков материал, защото има тънкости при разточването и оформянето на питката.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чушки / пиперки с доматен сос

  • 10-12 бр. чушки
  • 500 г домати
  • 1/3 ч.ч. олио
  • 1 ч.л. сол
  • 1 щипка захар
  • 2 с.л. магданоз
  • 2 глави лук
  • 1 ч.л. червен пипер

Чушките се опичат и обелват. Лукът се задушава в олиото със сол и малко вода. Добавят се червеният пипер и настърганите домати. Когато се сгъсти се слагат захарта и магданозът. Чушките се подреждат в голяма чиния и се заливат със соса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що врътнах кюфтенца:)

500 грама кайма, телешка или смес

1/2 глава лук настърган ситно

3 скилидки чесън, също настърган

1 супена лъжица сос Уорчестър

Сол и пипер на вкус. Смесвате всичко и на скарата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето част от приготовленията за тази вечер, след малко ще пусна и финала :)

img0595ct.jpgimg0597ny.jpgimg0601uh.jpgimg0607yk.jpgimg0609hh.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сьомгата е 3кг. в коремът и съм сложил портокал, мащерка, розмарин и девисил. За скаридите и мъфините съм давал рецепти, бях направил и няколко мезета, които си откраднах като идея от един уникален ресторант в Гърция.

img0611pz.jpgimg0615ql.jpgimg0619e.jpgimg0621ij.jpgimg0623td.jpgimg0624iw.jpgimg0626b.jpgimg0628sy.jpg

img0629pw.jpgimg0631ha.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...