Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

http://www.enikom-m....get.html?page=5

На пръв поглед-става.

Тоя линк направо съжалих, че го срещнах!! Поръчах два броя за баща ми и един приятел за 25-ти, Коледа а те са и именници. Поръчах ги на 22-ри, обадиха ми се на 23-ти като казаха, че ги пускат и толкова. Доставката в сайта беше 6(шест) лева и си викам, ОК, макар и да е с най-малоумната компания Спиди, ще пристигнат. Да ама не! Днес получих смс от куриера, че са пуснати с икономична доставка от още по-малоумния (явно) сайт Еником и ще пристигнат на 27-ми! Знам, че за Спиди (обърнете внимание на превода на името им) ултра бърза доставка е 24 часа и икономична 5 дни, но като видях 6 лева за доставката, не ми мина през ума, че 5 дни струват толкова! Сега останах без желания подарък за двама важни за мен хора, баси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

А ако звъннеш на малоумния куриер и помолиш за спешна доставка, все пак ще си я платиш, има време да ти ги доставят?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не... В процес на обработване била. Те от сутринта на вдигат телефоните даже. Когато се свързах ми казаха сори, ще я откажете ли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление днес им е "полу работен ден" иначе можеше да се свържеш с търговеца и той да промени доставката на експресна...жалко наистина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това е още по-голямата малоумщина, но включва всички куриери. По празниците не работят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моят го поръчах от дуг сайт, но драмата ми беше по-голяма ;)

Направих си профил, в който имаше поле за домашен адрес и поле за доставка. В полето за домашният адрес писах София, а в полето за доставка писах адреса в Банско. Уви, но след няколко дни чакане получих обаждане от куриера с молба някой да отвори входната врата на адреса в София :)

После за да ускоря нещата доплатих експресна доставка от София до Банско.

Явно има някакво тайно условие да си пълен идиот за да станеш дистрибутор на тези окрехкотители :)

Аз от една година си поръчвам всичко от Amazon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя линк направо съжалих, че го срещнах!! Поръчах два броя за баща ми и един приятел за 25-ти, Коледа а те са и именници. Поръчах ги на 22-ри, обадиха ми се на 23-ти като казаха, че ги пускат и толкова. Доставката в сайта беше 6(шест) лева и си викам, ОК, макар и да е с най-малоумната компания Спиди, ще пристигнат. Да ама не! Днес получих смс от куриера, че са пуснати с икономична доставка от още по-малоумния (явно) сайт Еником и ще пристигнат на 27-ми! Знам, че за Спиди (обърнете внимание на превода на името им) ултра бърза доставка е 24 часа и икономична 5 дни, но като видях 6 лева за доставката, не ми мина през ума, че 5 дни струват толкова! Сега останах без желания подарък за двама важни за мен хора, баси!

Това беше първото,на което попаднах.Мисля,че е станало ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2549ff83710d2526b795a00f9151288c.jpg Батко гръмна с чудна питка.Нямах пара,че сложих вътре един iPhone 6 plus;)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуйчицата на кота нула:

d208c307159a09c61608025122fb9dfe.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам може с един ipad(мини) да е напълнеш;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди две години бях взел една пуйка, която беше 13кг. изчистена. В нея можеше да влезе iMac :)

Тавата е гастронорм 1/1 - 100 с размери: 530x325x100mm :)

of19oC.jpg

Тази година сме камерен състав и взех по-малка - 5.3кг.

TBngWf.jpg

tDgyyA.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не е в предградията на Припят :)

Големите пуйки също крият рискове :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:-). Яко. При нас края беше по-добър..., но сега ми е тежко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така започна

9Zg8Rqq.jpg

bUiKK3q.jpg

6,5 кг Три часа под фолио и после малко без.

UWCMzKB.jpg

И за който не обича птици...

w4w2Aoj.jpg

Утре продължаваме, че сме се надценили. Особенно аз, след постите ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер бързи и лесни бисквити.

Краве масло - 250гр.

Пудра захар - 200гр.

Брашно - 300гр.

Ванилия 1бр.

Слагате всичко в една купа и месите с ръка. Маслото трябва да е на стайна температура. Първият път ги разточих и изрязах с форма, но вторият намерих по-мързелив начин.

Направих малки топченца, които сложих на разстояние върху хартия за печене.

post-8-1419685595,5296_thumb.jpg

След 10 минути на 180'C са готови. Само трябва да се охладят.

post-8-1419685758,2941_thumb.jpg

Ароматът е невероятен.

Sent from my iPhone using TapatalkЧесто срещах рецепти с ванилов екстракт и реших да се пробвам сам да си направя. Рецептата е лесна, но трябва търпение. Взимате 4-5 шушулки ванилия и ги цепите по дължина с нож, след което изстъргвате вътрешната част с тъпата страна на ножа. Слагате "хайвера" в шишенце с обем 200-250мл. и заливате с 200мл. бърбън или водка, може и от двете, но с бърбън става супер приятен аромата :)

После срежете напречно останалите шушулки и ги сложете в шишето. Запушвате го и клатите енергично всеки ден в продължение на два месеца, като е хубаво да се дърци на тъмно. След това можете да прецедите получения екстракт с филтър за шварц кафе.

Ако ви се вижда играчка, можете да си поръчате готов от Amazon :)

post-8-1419693099,05_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Ta

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Патешко магре, обработено с новия ми уред-окрехкотител (един остана за мен искам, неискам). Мариновано в портокалов сос, Уорчестър, чесън, олио, черен пипер и сол. Междувременно и едно табуле спретнахме :)

169dfc8a3a510fc7c2aeeda853a648ad.jpg69292fa425fb7a977e2d72751b3d439f.jpg450ddcd42bc1bd58addfb299fffc95c3.jpg7b6cad22ecb3994f8d41b772cef94ecd.jpg13d479376c0681a60928541b9c63f0cc.jpg

Е това е още по-голямата малоумщина, но включва всички куриери. По празниците не работят :D

Ето отговора на сайта за проваления ми подарък:

Здравейте,

искрено съжаляваме, че Вашата пратка не е пристигнала за желаното от Ваша страна време. Нашия екип се постара да няма разочаровани клиенти и всички поръчки да бъдат изпратени навреме за да изкарате незабравими празници.

Работим по въпроса да предоставим на клиентите ни избор на куриерска компания и също така избор на услуга /икономична, експресна или до офис/, което надяваме се да предотврати друг път неприятни изненади.

Пожелаваме ви здраве и успехи във всичките ви начинания

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложете някакъв дресинг за айсберг салата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зехтин и лимонов сок. Може и с малко горчица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш най-баналният и универсален дресинг от сол, зехтин и балсамов оцет :smile:

Днес отново бях само на риба, този път беше черноморки лефер.

ZGbqWb.jpg

По-късно направихме много интересен хайвер от ягоди:

NeSRMH.jpg

Има два начина за приготвянето му, единият с агар-агар, но тогава топчетата стават като гумени, изглеждат добре, но не са нищо повече от желе.

Вторият начин е с Алгинат и Калиев хлорид. Алгината се прибавя към пасираните ягоди, след което се пускат капки от течността във вана от калиев хлорид. Следва изплакване в студена вода и готово. По този начин се образува външна ципа, но средата остава течна. Така ефекта е като при истински хайвер, който се пука в устата.

Вторият начин има още една особеност. Ако сокът, който ще сферифицирате е кисел, тогава се добавя още една съставка - Цитрат, иначе няма да стане магията. Ако не сте сигурни, че сокът е кисел, фирмите, които предлагат препаратите, предлагат и лакмуси, с които може да се провери pH на дадена течност.

Направихме и едни спагети от чай, които са чудесни за украса на десерти. При тях използвахме техниката с агар-агар.

Ето клипче как става хватката с хайвера и спагетите:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...