Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Аз друго исках да кажа, ама не ми се получи. В смисъл ако е чугун от времето на баба му, ама нищо де.

И все пак, ако си го патинираш редовно, може и с минимум мазнина, само с няколко капки и то не в тигана ...но както и да е, няма да споря:)

Телешоп марки не ми е сериозно да коментирам ;)

Има една немска фирма SKK, едно време ги имаше мисля в технополис, имат една серия titanium cookware, в София сигурно ги има на 100 места, много са интересни. Погледни ги ако искаш.

Редактирано от nikitobet
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

И аз да се включа с един въпрос. Какво ще кажете, за ножовете в ОМВ? Хвърлил съм им око, добре изглеждат и са на добра цена (ако са хубави)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бергоф? Китаец, с немски бранд. За толко пари - толко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са лoши, пoлзвам ги oт дoста време, нo дръжките им са слаби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За ножовете - без коментар. За евтини и качествени ножове - Tramontina! За чугуна си прав и сега готвя с малко мазнина , но без нея не става. Моят чугунен е марка Lava - доволен съм . За SKK съм чувал ще ги проуча и тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид 100 лв за 7-те ножа, тия вероятно са по-хубави но клонят към 300 за същия комплект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един от тиганите ми е AMT Gastroguss, който купих преди около 14 години и все още ми служи вярно, а не е като да не готвя. :smile: Тогава комплекта тиган, капак и допълнителна дръжка, която се маха ми струваше 280лв. Ако през тези години си купувах всякакви чикии като тефал и делимано, сега щях да съм се ръснал далеч повече пари и пак нямаше да имам хубав тиган :smile:

Елипсовидната му форма ми е много удобна за приготвяне на основната ми храна, която е риба :smile:

img0136rt.jpg

post-8-0-83051000-1424130583_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трамонтина имат скъпа серия ,която може да ти излезе 300 лева наистина ,но аз имах предвид най-евтината им серия трамонтина премиум ,а и по принцип не ти трябват седем ножа :) , а не повече от 3 :универсален,за белене и един утилити да кажем с 12см острие.По добре малко повече пари за 3 качествени неръждаеми ножа,които са износоустойчиви и ще ти служат вярно дълги години с малко ножарска култура отколкото...... За съдовете съм съгласен с Джони точно затова търся и чета кое е най-подходящо за моите изисквания т.е. да не залепва, да се мие в миялна и да е безвреден:) ама май не може душата в рая и к.............. абе сещате се:)) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

51b7f9ba2217a9b72ea7bb9652887e78.jpg1902e21213976d8056b9dca853ae5eb5.jpg3a2b6ba29333f6345e8f689f8b85c987.jpg

Тоя оребрения чугун го взех за 16 долара сега като бях там а този големият кютук дето тежи 8 кила от ситимола на хемус за 100 лева ! В тях готвя почти без мазнина с последния 5-6 години вече!

e2e6a4a65fd42d6a3f966387dd2435c4.jpg

Трамонтина карбонова 20 см острие реже като змей продавам за 25 лева!

fef9ece539eb23401ccd3efb79e88847.jpg6a25222a1192a06bb9fcf2f0636fa7d2.jpg38bbe1480b8adecef792a207aeb3142a.jpg

Ако някой иска такава машинка да се обажда!

Редактирано от goce kostadinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=B6YhaOXGsTk

Малко офф - защо никога клиповете не излизат вградени като им сложа таг-а?

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото не става през порт 443, само през 80;)

На прост език: махаш "s" от протокола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важна тема трябва да се направи само с тоя ред! Много съм се чудил защо не ставаха нещата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено - мариновах ги за няколко часа с чесън, соев сос и тук има един ойстер сос - сладко-кисел е и придава много апетитен аромат. Малко джинджифил сложих също и запържих в кокосово масло, просто защото имам, всяко друго би свършило работа. Вземи от големите, варени скариди, че малките ще се свият и изгубят на шиша. Пръжваш малко и готово. :) Жената си изяде ушите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акo не си изпoлзвал джинджифил, внимавай с негo, да не прецакаш нещата:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свински джоланчета. Сварявам. Слагам подправки, в моя случай пипер (черен и червен), много гарам масала (ако взимате готова внимавайте да не е много люта, на мен ми слагат и чили), сол, малко масло и мушкам във фурната на 220 градуса за около 20 мин да се запече :)

post-63-1425491565,1099_thumb.jpgpost-63-1425491580,4793_thumb.jpg

Комсумирам като го сваля от кокала и заливам с чесън и оцет, като за шкембе чорба :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Индийска подправка. Тук основно импровизират с нея, но в общи линии:

пръчици канела, кардамом, семена на кимион, зърна черен пипер, карамфил, семена от кориандър,индийско орехче.

Изпичат се на тиган и се мелят.

post-63-1425493054,938_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Терин от гъши дроб.

Взима се около 1кг. гъши дроб и се натрошава на малки парчета, за да може да се отделят жилите.

В захарен сироп се слага настъргана на ситно кора от портокал и се вари до карамелизиране.

Парчетата дроб се прекарват през месомелачка, добавят се сол, черен пипер, три яйца, карамелизираните портокалови корички и коняк. Бърка се да стане на каша и се слага във форма за печене. Пече се за около 15 минути на водна баня на 130-140 градуса.

Охлажда се и се нареждат парчета плод, след което се залива с желиран сироп. Пак в хладилника и те така... ;)

E32D1FCC-E19A-4F0E-976D-5967E6785CDC_zpsurmehvj1.jpg

E48069B7-1901-4722-B7E9-B75DB422972D_zpsd6wnoy3w.jpg

8E3FCC6D-7DD1-49C7-B0B1-A433ACF86D03_zpsg1v3s5ku.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми и дъщерята ми скалъпиха торта за рождения ден и все не намирах време да я постна :biggrin:

Не е с идеална визия :biggrin: , но беше вкусна :biggrin:

post-9637-0-31145200-1425762642_thumb.jp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази вечер съм приготвил един Групър, който един приятел хвана от каяка в Албания.

ImageUploadedByTapatalk1426337309.932501_zps59qf4toa.jpg

ImageUploadedByTapatalk1426337318.785791_zpsk2q7kfim.jpg

Ето и снимка от улова :smile:

ImageUploadedByTapatalk1426337345.922852_zpsnsxjetgw.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Продължението :smile:

5_zpshyqyssi5.jpg

4_zpsdwryjo0b.jpg

6_zpsbk2cmz3s.jpg

7_zpsq4wu2nkn.jpg

8_zpsxygrxn3k.jpg

9_zpsp4zzbfne.jpg

Ял съм всякакви риби, но тази за момента обира точките. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...