Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Добре де, препоръчай ми японски нож за обща употреба с дълго острие в тоя ценови диапазон?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Тоджиро, Сабуро... :smile:

Аз имам два Сабуро, ръчна изработка. Единият е ловен и е купуван преди 20 години от някогашната фирма "Белведере" за 200$. Другият е готварски за обща употреба и цената му е около 75$. Точа ги ръчно с парче пясъчник, което дойде с ловния нож в канията. Другите в кухнята са разни боклуци за малко пари, плюс един казанлъшки на 30 години, който почти не е мръднал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако изчакаш като се върна ще ти решим проблема! Не бързай! Знам че е краста!

За тези солинген от бургас са пълен фалш! Не купувайте нищо от там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане ,например този : http://www.ebay.com/itm/Tojiro-DP-Cobalt-Alloy-3-Layers-Chef-Knife-Gyuto-210mm-from-JAPAN-/121142927106?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c34ae5f02

Gyito са универсалните кухненски ножове .Имам от същата серия Сантоку(за кълцане) и Пети(за жената :) и съм много доволен.Направени са от масово използвана неръждаема стомана VG10 закален на 60 единици по Рокуел и идва от кутията заточен като бръснач.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това цена качество е добро!

Matsan откаде си че отдавна си търся човек като мене запален по ножове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох има още един от пловдив само че в ножарски форум! Ще се идва до пловдив! Че лудите от тази болест сме малко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де, ще те чакаме. Аз не съм много навътре, но обичам ножовете. Имам и няколко, които не са кухненски :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще дойда! За около 2000 лв имам ножове и крастата още ме чеши!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха :)

Sent from my iPhone using TapatalkТя не спира никога тая краста. Хубаво , че не си падам по сгавайките, че там е страшно :) Сега искам да си купя 21см gyito от aogami super 2 или така наречената blue steel. Най-евтиния който намирам е 116 долара на Kanetsune

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-после храна, изглежда супер! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще използвам насоката на темата и ще помоля някой да ми препоръча точило за ножове за в къщи, че ми писна да купувам боклуци, които нищо не точат и се занимавам с глупости по един час и накрая ефект никакъв.

Не ми трябва нищо професионално и скъпо или поне не излишно скъпо, да се точат ножовете бързо и лесно и да не губя по сума ти време за точене и накрая да хвърлям ножове, понеже не само не са наточени, а са с назъбени остриета и режещи части.

Благодаря на отзовалите се!

пп. Ножовете ми не са скъпи и не са купувани от специализирани магазини, ако има значение.

Правиш си комплект от Фискарс(ножове+точило) и поне 2-3 години,за домашна употреба си готов.

П.п.Кажете някаква "хитринка" при приготвянето на домашна пуйка(около 3-3,5),че нали е доста по-сухо месото в сравнение с купешките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дип от консервиран тон, авокадо и наситнени домати + черен пипер, сол и капка зехтин. Крем супа от спанак, украсена със стилтън. Бързо, лесно и хранително.

774a6d2164019ff2cac1fe483615df98.jpgb15d4b81112cf0bfe3275d92fae9b19e.jpg

Редактирано от inutero
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.п.Кажете някаква "хитринка" при приготвянето на домашна пуйка(около 3-3,5),че нали е доста по-сухо месото в сравнение с купешките?

Сериозно количество бекон или сланина на тънки филийки за "обличане". Свинска мас също става :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За домашна пуйка, обличането става най-добре със зелеви листа ;)

Искам спешна помощ. Меню за четирима, не особено ящни. Изискано, но и не много пипкаво за приготвяне. Имам около 3, 4 часа. Искам да ги впечатля. Ще се пие вино. Задачата е най-вече към Джони, но ще се радвам на помоща на всички :) Говорим за утре вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай нещо, което смятам да направя тези дни :smile:

Телешки Джолан. (това е от менюто ресторанта ни.)

MG_6770-548x365.jpg

Интересно е както на вид, така и на вкус.

Взимаш телешки джолани без кост и ги слагаш в тенджера под налягане за около два часа и половина. В тенджерата слагаш още целина, лук, мащерка, чесън, зехтин, малко вода и морков. На този етап без сол.

След като се развари, изваждаш месото в един тиган, където слагаш малко масло. Тунинговаш част от прецедения бульон със сос братен джус (в метро има готов на прах :smile:) Тунингованият сос го слагаш за спойка в тигана и пробваш как е на вкус, ако трябва добавяш сол и черен пипер. След като си задушил сместа, изваждаш на терасата да стегне малко. През това време върху едно стреч фолио нареждаш прошуто, върху което нанасяш охладената смес, която е леко желирана. Завиваш на "бонбон" (поне 8-7 завъртания) и засилваш към хладилника. Вечерта вадиш, нарязваш на дебели шайби, заливаш с малко от тунингованият сос и запичаш във фурната на 180°C. като НЕ махаш фолиото, за да не ти цъфне пънчето :smile:

След около 7-8 минути вадиш и сервираш върху канапе от сладък картоф. Може да си го гарнираш както ти е кеф, но тази комбинация е много добра. На картинката пънчето е в тунингованият сос, който е декориран с малко кълнове, къдрав магданоз, сметана и пасиран зеленяк със зехтин. За кубчетата не си спомням, но май е сладък картоф.

Мой съвет е да им направиш, нещо, което вече си правил, за да си сигурен в резултата. Това джоланче го направи някой път, когато си със свои хора за тест и после за гости. Така, ще можеш да преработиш рецептата по твой вкус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста често съм се възползвал от съветите ти, проблема е, че в момента не мога да се сетя за нищо :D Това с джолана ще го пробвам задължително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно и сигурно можеш да се измъкнеш с някоя печена ципура или лаврак :) За предястие тарама, дроб от треска, пушена сьомга или пъстърва и някоя маринована рибка с препечен хляб. Не е типично за сезона, но е сравнително лека храна, точно за след празничното освинване :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За домашна пуйка, обличането става най-добре със зелеви листа ;)

Майтап или...,сериозно питам,защото хич не харесвам пернатите и само заема място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бухай парченца масло под кожата преди да я натикаш във фурната :tooth: Не се шегувам, става много добре ;) И първите 3/4 от времето във фурната я дръж завита в алуминиево фолио, накрая го махни да хване "тен".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно сериозен съм. Рецепта не мога да кажа защото са ми я правили и не съм участвал, но гледам из нета има доста.

Джони, това с рибното меню е идея :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...