Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

За автомобили се дава по 1 точка на 25лв. А за камиони по 1 точка на 100лв.

П.П. За повече инфо на лични. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Веге дюнер(например):)

Запържва се нарязан лук. Към него се прибавят гъби, сол, джоджен и булгур с две чаши вода. Вари се докато булгура поеме водата.

Соса е от кисело мляко, четири сварени картофа, чесън и лимон. Всичко се пасира.

Сглобява се в препечени тортили с айсберг и нарязана краставица, овкусена с лимон.

post-63-1433613859,4121_thumb.jpgpost-63-1433613865,0628_thumb.jpgpost-63-1433613870,0664_thumb.jpgpost-63-1433613875,3053_thumb.jpg

Етo и дъската. Дoбра е.

post-63-1433669689,4661_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделете как се казва соса, който го слагат върху салата капрезе или белени домати с моцарела, в доста ресторанти го сервират, един зеленикав с много специфичен вкус. Дали се продава готов такъв или си го правиш сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прoдава се гoтoв а мoже да ди гo спретнеш и сам. В негo(дженoвезе) преoбладава бoсилека. Има oще ядки(най-честo кедрoви), пармеджанo и зехтин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние вече сме с "камина" в кухнята :)

45fdbe033430a24e8828244a989201ba.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този е хубав, пробвал съм го. Но, домашният е безценен, особенно като си го тунинговаш със сол по твой вкус. Маслинова паста(от ситна каламата) и дженовезе ми е любима смес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx много сложно ми се стори като прочетох рецептата, а добавките, които си написал направо ме отказаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм екстремист със шантав вкус :tooth: Иначе меракът за различна и интересна храна прави чудеса ;) Между другото Барила-та е доста добра. Оня, който си снимал беше лидълски ако не бъркам и е меко казано компромис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е, взех го от Лекси и ни допадна, но утре задължително ще взема и този, който е снимал Пепо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оня, който си снимал беше лидълски ако не бъркам и е меко казано компромис.

Не е лидълски,техните ги пробвах-не стават.Cirio(което е снимал turganaj) също ми харесва,но Barilla ми е любимата марка за всичко свързано с паста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смея да твърдя, че лидълския е мнoгo качествен, кoгатo гo има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една доста тежичка майонезена салата, която много обичам:

Основните съставки са печени червени чушки (аз ползвам кисели от буркан), макарони, кисели краставички, пушено филе и майонеза. Могат да се добавят и други съставки, примерно правила съм я с варени пъдпъдъчи яйца и става уникално, аз лично я обичам и с царевица. Понеже не ям чесън, не слагам, но спокойно може да се добави за тези, което го обичат.

Всичко се нарязва на дребно и се смесва, макароните се сваряват, охлаждат със студена вода и добавят към сместта, майонезата се обърква добре, а за да не е толкова тежка салатката, може да се сложи и кисело мляко. Резултатът е много вкусен!

За една нормална купа са достатъчни един буркан чушки, 200грама пушено филе, един пакет макарони, една две кисели краставички и две майонези, останалото е въпрос на вкус и въображение.

1297917c8950190fc58c394f0f23b12b.jpg

31acaf0ca291e646fad2ecf1e1317a0c.jpg

Крайния резултат след малко - в момента правя двойна доза, затова пакетите макарони са два, иначе изчезва за броени минути :-)

d4e000164119c97a3601a8014f8a0663.jpg

След като се обърка добре е желателно да се остави поне за половин час в хладилника за попие. Да ви е сладко!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане и аз съм много доволен от дъската и ножа, струват си парите. Един съвет кой от другите ножове си заслужава ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Биволско сърце?

Да:)

Шамане и аз съм много доволен от дъската и ножа, струват си парите. Един съвет кой от другите ножове си заслужава ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Честнo казанo, нoжoвете мнoгo ми "дънчат", нo ще купя малкия и тoзи за хляба, че нямам такъв:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво се ползва "камината"?

Това е като Хоспер (josper oven), но е на друга испанска фирма - PIRA 50 LUX. Храната става невероятно бързо и супер вкусна. Готвачът ни я поддържа на около 200 градуса. Преди два дена сложихме един лаврак 1.5 кг. Беше предварително обезкостен и стана за 15 мин. като през това време си беше хванал чудесна коричка. Предимството на тези фурни пред барбекюто е, че готвят храната и отгоре, димят много по-малко и са доста по-безопасни заради хайтек комина, който улавя всякакви искри и сажди.

Ето го и въпросният лаврак:

11168870_450028378507770_3124652212976291631_n_zps7iiett7c.jpg

11329861_450028308507777_3828363974880808571_n_zpskwzo0lkm.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...