Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Аз на 7-ми отново имах гости и отново взех един лаврак 3кг, който за мой късмет имаше хайвер.

IMG_1123_zpswzwo3aqh.jpg

IMG_1124_zps4h7ygzvn.jpg

IMG_1150_zpsbmw5o03n.jpg

Хайвера го сложих в каната на пасатора, като преди отва отделих ципата. Към него добавих сол, настърган лук и предварително накиснат и изцеден хляб. Разбих всичко с пасатора, след което започнах да добавям олио на тънка струя. Когато хайвера се стегна, добавих сокът от един лайм и понеже остана доста стегнат, добавих малко вода.

IMG_1128_zps8qwd0m2d.jpg

IMG_1130_zpscywmvlth.jpg

IMG_1158_zpsedgytjt9.jpg

Този път реших да поднеса скаридите по малко по-различен начин, като ги направих на шишчета с ананас, зелена чушка и червен лук.

Първо почиствам скаридите и ги минавам през Sous Vide 54ºC за 20 минути. После нарязвам зелената чушка, червеният лук и ананаса, слагам в един загрят тиган малко зехтин, чушките и лука, след малко добавям малко чесън нарязан на ситно, след което добавям и ананаса. На финала добавям малко балсамова редукция с малинов аромат.

IMG_1133_zpspz3w8wrg.jpg

IMG_1135_zpsldwikkkp.jpg

IMG_1136_zps1y1bx9qi.jpg

IMG_1140_zps4dyuwxkh.jpg

Нанизвам всичко на шишчета и ги запичам само за коричка в сух тиган.

IMG_1144_zpssv5tsekv.jpg

Преди да ги сервирам ги намазвам с малко сладък чили сос и поръсвам със сусам.

IMG_1147_zpsc79eabmd.jpg

IMG_1148_zpselceu73r.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Супер Джони. А от новия миксер кога ще видим някой твой шедьовър

Редактирано от koksibg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направихме една проба ;)

На снимката се вижда парче от питка.

Сега сме набелязали една рецепта за козунак. С тези планетарните миксери се вкарва доста въздух в тестото и то става супер гладко и удобно за работа.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко спомени от едно време, препечена филийка с мармалад от шипка :suspect:

12511850_933061566782299_1603950671_n.jpg?oh=5b2bd1ee32a5d3f534bd8a2529d878f1&oe=5694894B

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен сега ме обзе музата и реших да врътна козунака, който се каня от доста време да пробвам.

~750 гр. Брашно

2/3 Кубче прясна мая

180 гр. Захар

3 Яйца ( + един жълтък)

1 с.л. Ванилов екстракт

Щипка сол

Кората на половин портокал

60 гр. Масло

40 гр. Олио

200 г Заквасена сметана

150 мл. Топло прясно мляко

150 гр. Стафиди

IMG_1184_zpskjngvtnx.jpg

Първо накиснах стафидите в ликьор Коантро.

IMG_1185_zpsutq7yesv.jpg

Разбовам три яйца със 180гр. захар, една с.л. ванилов екстракт и щипка сол.

IMG_1189_zpsx0qp2slz.jpg

докато се разбиват яйцата, накисвам маята в една купа с 150 мл. затоплено прясно мляко, 1 с.л. брашно и с.л. захар.

IMG_1186_zps4gatcr8x.jpg

IMG_1187_zpscchqexru.jpg

IMG_1188_zps6xmqv2zv.jpg

След като са се разбили добре, добавям заквасената сметана, кората от половин портокал и вече шупналата мая.

IMG_1191_zps2rnudhwd.jpg

Сменям телената бъркалка с по-хард бъркалка и започвам да миксирам, добавяйки брашното.

IMG_1215_zpsh8khngtt.jpg

На финалът слагам най-хард бъркалката, която е за тесто :smile:

IMG_1216_zpspcze6ryp.jpg

След това си загрявам фурната на 50ºC и слагам басана (съдът на миксера) с тестото да втаса за 30 минути, след което пак връщам басана на миксера и продължавам да разбивам с хард бъркалката, но извършвайки най-важната част, вкарването на масло в тестото. От това зависи дали тестото ви ще стане на конци или ще си е обикновен сладък хляб :smile:

Първо разтапям в една купа маслото и към него добавям олиото. Вкарването става на няколко пъти, малки дози на тъкна струя.

IMG_1193_zps48ypvf8g.jpg

Тестото става на топка и се залепва за бъркалката.

IMG_1197_zpsbexgoqjh.jpg

но след около минута се поема от тестото и то отново става лепкаво. Тази операция се повтаря докато се поеме цялата мазнина.

IMG_1199_zpsn3amqx0n.jpg

След като вкарам цялото масло в тестото, взимам една намазнена тава и изсипвам тестото в нея и отново вкарвам в загрятата на 50ºC фурна да втаса за 30 минути.

IMG_1201_zpspr5jlhx8.jpg

След 30 минути престой на топло, тестото е удвоило обема си.

IMG_1202_zpssfudjokc.jpg

Слагам го на плота и го разделям на 6 равни парчета.

IMG_1203_zpsgsquy0kt.jpg

Парчетата се разточват на дълги ленти и върху тях се нареждат стафидите.

IMG_1204_zpsnt6z85rb.jpg

След това се завиват на руло.

IMG_1205_zpsstejkelb.jpg

С получените 6 рула се заплита козунака.

IMG_1206_zps6fulyear.jpg

IMG_1207_zpsdpnlzfhz.jpg

Стърчащите краища ги мушкам под централната част и така се получава кръгъл козунак, който отново забождам във фурната на 50ºC за 30 минути.

IMG_1210_zpsdj1wppl5.jpg

Мажа с разбит жълтък и 2 с.л. прясно мляко, поръсвам със захар и филиран бадем.

IMG_1212_zpsjzsznbsg.jpg

Вдигам градусите на 150-160 ºC и наблюдавам какво се случва :smile:

При мен след двайстата минута се наложи да покрия с алуминиево фолио, защото вече имаше вид на готов, но естествено беше още суров отвътре :smile:

Последваха още 40 минути под фолио и всичко заспа, козунакът стана трепач!!!

IMG_1218_zpsdho4utk9.jpg

Последните снимки съм ги правил с челника от каяка, защото едното бебе заспа в хола и трябваше да съм невидим :smile:

IMG_1223_zpsfucz0rfy.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Висш пилотаж виждам тука. :)

Редактирано от koksibg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и конците, без нито едно замесване на ръка, удряне, тръшкане и всякакви други сектантски ритуали :)

FullSizeRender_zpspcqq54r8.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картофи с пълнеж от нахут, горчица и картоф. Трюфели от пилешки дробчета и ябълка.

Пастет от смесени дроб от треска, яйце и лук:

c748c646de57f30585b827f33573f75f.jpg1b427ae1d97335cc7b085a9abeeec145.jpg0de9b2ac6a013effb5b9f935893626a8.jpg

Дива сьомга под спаначено песто и сирене:

047e49f76999940602dc0900d69e1f43.jpg

Веге луканка от червено цвекло, сушени домати и слънчогледови семки.

6528181d60319f107e828b6186e35f10.jpg

За десерт, домашни "трюфели" на основата на сладък салам :)

c232a4efaf7ab2988e02c5ea95434d56.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shaman-e дай на лично някоя рецепта за сьомга ,ако е удобно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Йоли е :)

Продукти за 4 порции

4 котлета сьомга

сол и черен пипер на вкус

2 с.л.зехтин

500 г ситно нарязан спанак

2 стръка нарязан зелен лук

2 с.л.нарязан магданоз

2 с.л.нарязан копър

2 скилидки счукан чесън

4 с.л.заквасена сметана

4 резена кашкавал

Приготвяне

* Посолете рибата и я овкусете с черен пипер. Подредете я в тава, покрита с хартия за печене.

* Задушете в зехтина лука, чесъна, спанака, магданоза и копъра. Гответе кратко за да запазите свежия зелен цвят. Отцедете плънката от излишната вода и охладете. Прибавете сметаната, посолете и разбъркайте.

* Разпределете спанака върху парчетата риба. Върху всяко сложете по едно парче кашкавал.

* Загрейте фурната на 200* и изпечете рибата за около 15 минути. Ако обичате рибата по-изпечена гответе още 5 минути. Сервирайте топла. Да ви е сладко!

Ето за трюфелите...

Продукти за 12- 14 трюфела

250 г пилешки дробчета

1 обелена и почистена кисела ябълка

1/2 главичка кромид лук

2 с.л. масло

1 с.л. бренди

1/2 ч.л. суха мащерка, сол и черен пипер на вкус

2-3 с.л. заквасена сметана и 3 с.л. прясно мляко

Счукан суров шам фъстък за овалване

Лют пипер за овалване

Приготвяне

* Нарежете лука и ябълката на кубчета и ги задушете в маслото. Прибавете дробчетата и мащерката и гответе 5-6 минути. Сипете брендито и фламбирайте.

* Прехвърлете всичко в тесен и висок съд и пасирайте като постепенно добавяте по малко сметана и мляко. Овкусете със сол и пипер.Трябва да получите крем с гъстотата на кексово тесто.

* Оставете сместа да се охлади добре. Оформете малки топчета и ги оваляйте в шам фъстъка, примесен с малко лют пипер. Сервирайте с препечени филйки и зелена салата.

Може да оваляте трюфелите и в леко запечени филирани бадеми, както и в други ядки по ваш избор. Да ви е сладко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един десерт, който е комбинация от два други десерта, които са ми от любимите.

Брауни с крем карамел...

Продукти:

За карамела:

100-120 лр. захар.

За Крема:

3 яйца.

100 гр. захар.

1 с.л. екстракт от ванилия.

500 мл. прясно мляко.

40 гр. подсладено кондензирано мляко.

За Тестото:

2 яйца.

100 гр. захар.

1 с.л. екстракт от ванилия.

125 мл. прясно мляко.

160 гр. брашно.

40 гр. какао

едно пакетче бакпулвер.

Първо правя карамела в един тефлонов тиган. Удобно е, защото всичко се стича и е много лесно за миене :smile:

1_zpsvdutvygf.jpg

Изливам карамела във форма за печене.

2_zps1hfjionj.jpg

В една голяма купа се смесват 3 яйца, 100 гр. захар, 1 с.л. екстракт от ванилия, разбиват се с тел и се добавят 500 мл. прясно мляко и 40 гр. подсладено кондензирано мляко.

3_zpsw0cykrpt.jpg

4_zpsreyzrwmm.jpg

5_zpsxatau2qi.jpg

Тестото се приготвя, като се смесят 2 яйца, 100 гр. захар, 1 с.л. екстракт от ванилия, разбиват се и се добавят 125 мл. прясно мляко, 160 гр. брашно, 100 мл. олио, 40 гр. какао и едно пакетче бакпулвер.

6_zpsjkoqvlmb.jpg

7_zpsniblknd7.jpg

9_zpswrjy788t.jpg

10_zpsdvony2oe.jpg

11_zpsdzvfvuyz.jpg

Сместа за крем карамел се изсипва във формата за печене.

12_zpskvvptokf.jpg

Тестото се разнася равномерно върху крем карамела.

13_zpsrkjppzdp.jpg

Пече се на водна баня при температура 150-160 ºC. за около 50 минути. Пиша около, защото е доста относително и зависи от фурната. Аз имах един фалстарт и сега се презастраховах, затова крема ми стана малко на кехурчета, но за следващият път ще знам колко да го държа във фурната :smile:

14_zpstgionsvb.jpg

Охлаждам го за 2 часа на терасата, както е с водата.

15_zpsq6kw06sm.jpg

Обръщам в голяма чиния или плато.

16_zpsnanodpld.jpg

Сервирам на неблагодарната ми жена :smile:

17_zpsenk1nui8.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еххх че добре изглежда. Ще го пробвам задължително. Каквото съм пробвал по твоите рецепти става уникално. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е вкусен :smile: Арабите му казват просто, кодрит кадир.

Те да му викат както си искат, по нашите земи крем карамела си е крем карамел, брауни си е брауни. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за три неща съм сигурен от житейския си опит - Тупак е най-великия рапър, от курва не става домакиня и крем карамела е най-вкусния десерт на света!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По тази рецепта, която пуснах може да се поработи още малко, но наистина десерта е много вкусен. Днес видях същият десерт на една девойка и мисля да нанеса някои корекции в пропорциите и печенето. В повечето рецепти го дават да се пече 50 минути на 180ºC. Явно е без вентилатор, защото при мен с вентилатор подложката ще стане на курабийка. :)

И в кухнята се случват греди, важното е при лош резултат човек да не се отчайва и да пробва пак до победа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да продължа темата с десертите. :)

Един десерт от детството който много ми харесваше а и сега също. :)

Бисквитено руло(Бисквитен салам)

Рецептата

1 пакет бисквити

Сладко по избор(по течно е по добре не желирано)

Масло

Пудра захар

Орехи

Какао(по избор)

Взема се бисквитка и се слага от сладкото (сладко от малини в моя случай) по малко от чаена лъжичка, лепиш един ред бисквитка после сладко, после пак бисквитка и отгоре сладко, докато свърши пакета. Добре е да разделиш пакета бисквитки на две равни части и да си направиш две "кулички" който после ще намажем с смес от масло и пудра захар. След това вземаш маслото което трябва да си оставил на стайна температура предната вечер и почваш да добавяш пудра захар по малко и бъркаш докато стане еднородна гъста смес, може да добавяш и какао ако желаеш. Така след това намазваш двете "кулички" с тази смес и оваляш добре в натрошени в блендер орехи. Оставяш в хладилник за минимум 12 часа преди консумация. Сервира се като се реже под ъгъл. :)

82e38dd5cbf1c484f03ec5b48c5b83e3.jpg

fa9e28e8e5badb78f2e4caf209cab624.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една бърза вечеря от лаврак и спанак.

IMG_1343_zpsaoo5mxnm.jpg

Една чудесна комбинация, която е вкусна и полезна :)

Спанака се измива добре и се подсушава.

IMG_1327_zpsx69zsjmz.jpg

В тиган задушавам малко чесън със зехтин

IMG_1333_zpsghznbxfy.jpg

след което добавям спанакът.

IMG_1334_zpscfoudbom.jpg

Когато омекне, добавям моркови, които са настъргани на ситно ренде.

IMG_1335_zpss6iscimr.jpg

Малко по-късно добавям чери домати, малко доматен сос, сол и пипер на вкус.

IMG_1336_zpsacgqehbq.jpg

IMG_1338_zpsecqctf0w.jpg

IMG_1339_zps87q9vwyf.jpg

Предварително съм филетирал няколко лаврака по този метод:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.518506284993312.1073741887.100005018340833&type=1&l=7c935a6069

Поръсвам филетата с малко сол и черен пипер, след което им добавям и малко зехтин. Филетата ги приготвям в сух тиган, след което ги поставям върху канапето от спанак.

IMG_1340_zpszjzs4e3o.jpg

Резултатът:

IMG_1343_zpsaoo5mxnm.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаврака ми е любимата в къщи напоследък го ядем печен с чесън и копър.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз всякак го обичам, но последните, които ги отварям и изпичам цели са ми фаворит. Снимки

11_zpsb7pgyzqd.jpg

Опитвал съм с няколко размера, но с тези между 2 кг. и 3 кг. става най-добре. Понеже се пече сравнително кратко, месото остава изключително сочно. Предполагам, че с по-големи също ще става добре, но не съм пробвал :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за тва отваряне ще те помоля да направиш едно кратко видео другия път като го правиш че нещо не мога да го схвана(четох ти стария пост) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че следващите набези към нас ще са най-късно на 29.01.2016г. Ще искам пак да направя един голям рибок и някакви морски буболечки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...