Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

От 1 декември ще го има със сигурност -поне така ме увериха колеги от Глобул ;)

Ти си на М-тел за тях ще питам утре - и ще те информирам на лично ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Глобул може и да не го пуснат. Доколкото разбрах нямат подновен договор.

Все пак информацията ми не е достоверна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 26.09.2013 , бях в Париж ,като междинна спирка и реших да посетя един от магазините на Apple , по - удобен от гледна точка на транспорт ми се оказа този , който е до Лувъра . Не се надявах да има свободна продажба на iPhone 5s , но реших поне да го разгледам и тествам от близо . iPhone 5c имаше в изобилие и хорат купуваха , имаше изложени и няколко iPhone 5s за тест. Много голямо беше учудването ми , когато попитах един от служителите на магазина дали имат налични iPhone 5s , той отговори че имат , но само черни и само 16GB .Естествено реших да си купя един и ето че вече и аз съм модерен с нов iPhone 5s . :)

П.П. Двама руснаци пред мен искаха да си купят 5 телефона , но им казаха , че има ограничение по един телефон на човек .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За злобул не знам , но един друг оператор иска да влиза в играта с предлагането на продукти на apple :smiley-face: , което ще е добре за българския пазар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за информацията, момчета. Ще се надявам, ако не " будителски" ,то поне " коледен" подарък да си направя ;) Трябва и без това април да си преподпиша договора, затова ще го преподпиша сега (Loop Extreme by Mtel ) и ще се оборудвам . Дано няма някакви сериозни проблеми с телефоните от първите партиди...

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глобул може и да не го пуснат. Доколкото разбрах нямат подновен договор.

Все пак информацията ми не е достоверна.

Едва ли Глобул няма да го предлагат. Операторите печелят от iPhone.

Някой спомена, че Виваком ше предлагат iPhone. Силно се съмнявам това да се случи.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глобул вече е под друг ботуш, а някой беше казал, че те не го предлагат. Ще изчакаме и видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грабул никога не са имали договор, а продаваха от квотата на дойче телеком, чиято собственост бяха. Същото важеше и за космоте в Гърция. Теленор притежават оператор в Сърбия и досега не са продавали iPhone там. Ще видим как ще е тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голяма загуба ще бъде за абонатите на Глобул, ако не предлагат iPhone. Ще има насищане на нови абонати в Мтел :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А представяте ли си какво ще стане, ако Виваком продължат политиката си със своите мобилни телефони (т.е да ги дават ФО) и да пуснат такива Iphone-и със сносен абонаментен план (25-30 лв/месец) и лизинг примерно (55-60 лв) ... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година глобул пуснаха 5 в началото на ноември. Ако тази година въобще пуснат, е достатъчно познат в структурата, който да запази бройка, за да не свършат и да се чака ново зареждане... Коледа ми се вижда страшно далече.. :smile:

Аз също имам неофициална информация, че е възможно да не предлагат повече iPhone, но силно се надявам да не е така. Sovar е прав, колкото и да не харесвам мтел, ще се принудя да стана червен. Само че няма да съм само аз а и всички от семейството ми. И ако всички абонати на глобул с айфон постъпят така, това няма да им се отрази много добре.

Много ме съмнява някой да даде на виваком да продава айфони.

Редактирано от kike09
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега - всичко е в сферата на вероятностите.100 процента ще се стигне до отлив на клиенти. Горе-долу може ли някой, който е по-навътре да каже какви са търгуваните бройки iPhone-и в Глобул за периода от премиерата на единия телефон,до другия,защото аз не смятам,че сме много хората,които си ги вземат директно от операторите,ами се използват "циганииките" със x-sim,gevey и прочие ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и Вива винаги са си продавали iPhone, макар и неофициално ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те пък все едно телефоните от оператора са страшна далавера. Като ти вземат 800-1000 лв за телефон и 2 годишен договор за 55 лв на месец, къде му излиза далаверата на тоя телефон. Аз вече направих веднъж тази грешка и не мисля да я повтарям. По-добре да дадете дори и привидно малко повече за отключен телефон от магазин и да си ползвате подходящия план за вас, вместо да се заробвате с план за 55 лв. на месец, от който ползвате една трета или половината. Да бяхме нормална държава в която да ти дадат телефона за 100-200 лв с план 50-60 лв на месец звучи нормално, но да платиш 800-1000 лв за телефон и да се обвържеш за две години е прекалено. Наслушал съм се на тъпите им оправдания, че имали само 5 мил абоната ( само в техните глави са толкова ) и поради тази причина не можели да получат по-добри условия за продажба на телефони от Ейпъл. Повече на дивотиите на българските мобилни оператори не се връзвам ... Сега след като ми изтича обвързващия договор, си намалявам месечната такса с 60%, защото реално това е потреблението ми на личния телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, последния телефон, който взех ми струваше близо 900 лева като тарифния план е 36 лева и напълно удовлетворява човека, който ползва въпросния iPhone. Не виждам защо да купувам телофона за 1200-1300 лева и след това да отида при оператора, за да подпиша договор за 36 лева. Кое ми е по-изгодното според теб? Мисля, че тези 300-400 лева разлика се изплащат перфектно от месечни такси с включени интернет, разговори, смс-и итн. за какво да ги плащам допълнително? Верно, че тук телефона не ти го дават за 200$, ама в Щатите за тези пари върви договор с месечна такса от над 100$ (60$ за разговори + 30$ за 3gb нет + 20$ за смс-и), което за 2 години си е 2640$ + 200$ за самия телефон, да не говорим, че ти дават само минути за разговори само в мрежата на оператора, без такива към останалите оператори, за които има отделен пакет.

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в Щатите за тези пари върви договор с месечна такса от над 100$ (60$ за разговори + 30$ за 3gb нет + 20$ за смс-и), което за 2 години си е 2640$ + 200$ за самия телефон, да не говорим, че ти дават само минути за разговори само в мрежата на оператора, без такива към останалите оператори, за които има отделен пакет.

Без да се заяждам, ама т' ва тука малко малко на изуст го изкара че и щипка фантазия имаше накрая :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ти вземат 800-1000 лв за телефон и 2 годишен договор за 55 лв на месец, къде му излиза далаверата на тоя телефон.

Стига сте писали небивалици (да не употребявам друга дума).

Откакто се продава iPhone в България си го взимам от Глобул през корпоративния акаунт за 1299 лева 16 гиги и нямам удължаване на договор, две години по 60 лева и т.н.

И да спомена, че съм купил над 40-50 апарата до сега и все така е било.

От няколко години половината ми семейство живее в Англия и съм свидетел на доста от пиковите моменти с пускането на нови иновативни модели на Apple.

Смело мога да кажа, че новаторството и идеализма изчезнаха заедно с Джобс.

Преди 3 години 4-ките се взимаха с договор към оператор на цена 20-37 паунда според зависи от интернета, безплатните минути, СМС-ите и т.н.

Интернета беше в порядъка на 200мб до 1 гига макс.

Отворете сега сайтовете за да видите новия модел как върви - тарифни планове между 35 и 60 паунда, начална такса за апарата от 100 паунда нагоре, че има изплащания за 24 месеца или плащане на апарата веднага, но вижте и пакетите интернет, че са вече в порядъка на 6-8-10 гигабайта, барабар с ТВ и т.н.

Тоест всичко е коренно различно - много се търси, много се продава, но и най-много от него се печели.

Затова и колкото страници на оператори там да отворите, все 5-иците са на първа страница и с него започва всичко.

Това е част от променения маркетинг на Apple - ерата на романтизма отстъпи на ерата на комерсиализма.

Няма изгода в една такава сделка - ако искаш да си на върха, ще си плащаш.

И не се заблуждавайте, че сте напред с материала и не си мислете, че можете да излъжете системата.

Ние сме от другата страна - тоест консуматори сме и ще си плащаме цял живот, за да ни е все вътре.

Мое па да ни е вътре, но важното е, че ни е кеф.

Като живееш с вълци, ще виеш по вълчи. :smile:

Ако не - марш в кошарата и да си бле-е-е-е-е-м в хор със стадото - въпрос на личен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При тези планове, който споменавате в Европа телефона е или 1 евро или до 100 евро.

Второ стандарта им на живот и съвсем различен от нашия.

Трето не всички имаме корпоративни връзки при операторите за да взимаме телефони на преференциални цени.

Аз лично говоря от личен опит и споменавам нормалния клиент с дългогодишна лоялност към оператора и нищо не печеля от това. След като цитираме цифри, ще спомена мой познат, който срещу 50 евро план на месец получава iPhone 5s за 1 евро.

В Европа ( и Румъния дори ) на корпоративните клиенти им подаряват 5-ци в момента.

И отново става въпрос за покупка на телефон без обвързващ договор. Ако имаше Apple Store в България цената 1299 лв щеше да бъде много близка до продажната в споменатия магазин и нямаше да ти се налага да пускаш връзки и за ползваш оператора като продавач на ФО телефони.

И в допълнение: Това нормално ли е за телефон на 1 година?

3ce88cc59d1805cf.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бедни и богати държави - дрън, дрън. Дойче телеком(бившият собственик на глобул), продаваше айфон 4 в Македония(когато беше актуален модел) срещу двегодишен договор на стойност 44лв на месец и цена на апарата един денар(16 стотинки!!!). Без коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно, че тук телефона не ти го дават за 200$, ама в Щатите за тези пари върви договор с месечна такса от над 100$ (60$ за разговори + 30$ за 3gb нет + 20$ за смс-и), което за 2 години си е 2640$ + 200$ за самия телефон, да не говорим, че ти дават само минути за разговори само в мрежата на оператора, без такива към останалите оператори, за които има отделен пакет.

Абсолютно невярно!

T-Mobile US

iPhone 5S 16GB - 99$

месечен план 50$ - включени безлимитни разговори към всички, безлимитни смс-и и 500МБ интернет

месечен план 60$ - включени безлимитни разговори към всички, безлимитни смс-и и 2500МБ интернет

месечен план 70$ - включени безлимитни разговори към всички, безлимитни смс-и и безлимитен интернет

Редактирано от Jakkal
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Македония е абсолютно вярно. Проблема е, че в България ни е.... и още по-лошо е че го позволяваме.

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато говорим за цената на каквото и да е, разговорът приключва с думата България. От години е ясно на по-информирания потребител, че ни цакат с топла бира навсякъде. Понеже законите ни са такива, защото законотворците са ни такива, и български и чуждестранни фирми си позволяват да ни лашкат както им е кеф на тях. Специално в сектора телекомуникации се надявам ЕС да продължи да натиска за по-ниски цени. Това е единствения плюс на влизането ни в ЕС - налага се все някога да се подчиним на техните директиви. Просто в нашата мила родина всички са мега алчни и няма закони, които да им вкарат алчността в рамки, от които да не могат да изнасилват потребителя всеки ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги законите а в по-голяма степен са импотентните органи към парламента. Ние си говорим за някакви си екстри а вижте какво се случва с тока. Плащаме сигурно един от най-скъпия ток в европа а цената от нек е една от най-ниските. Просто никой не иска да работи за нас или ако го прави то ще е с цел по-големи облаги в по-късен етап.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че бюджетния iPhone се предлага на цени от 1200+ лева нагоре, наистина си е оферта и всеки може да си го позволи. Браво! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...