Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Следя новостите около iPhone както и около Android смартфоните, имам си мое мнение по въпроса както и мой вкус.

Понеже мисля да се ъпгрейдвам тъй като се застоях с GN-а а технологиите се развиват бих казал следното:

Иновация за мен е сензора за пръстови отпечатъци, 64-bit процесор и ОС друго не виждам като нововъведения в таз годишното представяне.

Мисля, че губят ценно време с което минават години а могат доста по-бързо да отвърнат на конкуренцията.

Ето какво имам предвид: пуснаха втори модел 5С защото с един модел на година губят пазарен дял на много пазари по цял свят.

Логично беше да пуснат "бюджетен" телефон макар този да не е от най-бюджетните.

Логично е също каквото се търси това да се предложи, миналата година като предложиха по-голям екран какво... нямаше успех ли...

Четем, че догодина щели да пуснат два телефона с големи екрани над 5", това трябваше да се случи тази година.

Ето ви 5S с по-мощен хардуер, сензор за отпечатъци и 64-бита, ето ви 5С шарен и наистина бюджетен, ето ви два големи телефона - единия с характеристиките на 5-цата а другия като на 5S и щяха да са в джаза.

Ама те нещо много бавно стъпват, опипват почвата като, че ли ще са първите... не виждат ли японците какво правят, не виждат ли корейците... какво има толкова да му се мисли.

Знам, че е най-добре софтуера и хардуера да го прави една фирма, знам как работи iOS, ако бяха пуснали нещо над 5" нямаше много да му мисля, но до другата нова година няма да чакам.

Иновация за мен също е Wi-Fi 802.11 ac, иновация за мен е 4K UHD@30fp когато е наличен и 5.7" Full HD дисплей 1080р изборът е ясен.

Колко време ще се наложи хората да чакат за да видят поне 720р резолюция в телефон на Apple ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Точно за резолюцията на дисплея не виждам какво повече може да се иска. Ретината си е повече от перфектна. Няма отличаване на пикселите. Тия телефони не ги гледаме с микроскопи все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък иновация е 9" дисплей на телефона, че ми е празна раницата. Хайде какво се мотат. Няма да ходя 2 години с празна раница докато се натуткат. Аматьори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега пък искате 5 инчови ! Всички плюят самсунг , че били като лопати а сега ви малее екрана на 5-цата. Като големина айфон 5 е идеалния размер.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не говори за втория процесор М7. Това не е ли иновация? Всички който са очаквали нов размер екран или нов дизайн на s-ka просто не познават Ейпъл. Това е трети модел s и наистина този телефон е с най-много иновации спрямо предишните 2 модела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен. В 5S според мен има повече иновации отколкото в 3GS и 4S. Аз споменах вече и за М7 по-напред и според мен също е интересна иновация. Ето и една интересна статия за А7 - http://appleinsider.com/articles/13/09/14/after-its-disastrous-exynos-5-octa-samsung-may-have-lost-apples-a7-contract-to-tsmc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас има ли спомен по кое време пуснаха петиците в глобул миналата година?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Моят го взех точно на 1ви декември! Практически от първите.

Редактирано от julian72
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има единствен модел iPhone и дисплеят е 5" ще карам с петицата докато издъхне и ще мина на 4" WP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро бъдещето е edge to edge. Хем да е пет инча, хем да не е лопата :)

Редактирано от drjivago
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не твърде.

И с IP5 се затруднявам да работя с една ръка. Не искам по-голям дисплей. Едж ту едж тинтириминтири.

Виж ако махнат хоум бутона става.

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен и сега ще ми е кофти при новия дизайн на бутона без вдлъбнатината, какво остава ако на цяло го махнат. Ще заприлича на ония недоразумения Nexus..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е този бутон? Защо не нещо като Zephir или Activator вместо бутон и цял инч дисплей на негово място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като говорите за иновации, нали не включвате iOS7?

Нов чип, хоум бутон с пръстови отпечатаци, двойна лед светкавица и какво друго е новото?

И при 3GS и при 4S имаше ъпгрейд на камерата. Не ми е първа необходимост, но можеха да зашият 13 цола.

Въпреки това му скачам. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за повече инчове и същата големина ми харесва, въпроса е, че аз съм свикнал с бутон и ще ми е кофти ако липсва. Сигурно ще свикна и без такъв, но за момента не ми пречи и големината ми е екстра. Друг е въпроса, че повечето телефони със сензорни бутони не са удачен вариант поради ред причини. Ако съм на 3 ракии как по дяволите да оцеля сензорния бутон? Другото което е не си мисли, че под сензора няма хардуер за които също е нужно място, което значи, че.. няма как да се увеличи дисплея като инчове, просто ще увеличат размера на стъклото но не и работната площ на дисплея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид сензорен бутон. Има по-умни начини. Виж Zephir. Home бутона го ползвам само за да правя скрийншоти и за DFU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Софт бутоните върху дисплей не са много удачни, не ми харесват, а и хардуера "командва" много по-бързо и точно от софтуер.

Този вид бутони би било интересно да се видят във един бъдещ iPhone.

m1o.jpg

Като говорите за иновации, нали не включвате iOS7?

За сега не :yikes:

rpv8.jpg

едит: Apple променили малко и опаковките на аксесоарите. Сега се има една яка червена лентичка върху бялата кутия в стил iOS7.

Само не видях шарени балони в AppleStore, но и там може да "боядисат" за продажбите на новите iPhone.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой пита за батерията. 10% по-голяма е, за да поддържа времената за разговори като на 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скот Форстол трябваше да е управляващият в Епъл, не да слагат някакъв човек, който си е чиновник по душа и действия. Много минуси лъснаха след смъртта на Стив - например факта, че Джони Айв добре прекрояваше дизайна на Braun от шейсетте, но когато се "развихри" без Стив наоколо, направи детска играчка, а iOS заприлича на своето бледо копие.

Олицетворението на прееб@вката:

forstall-vs.-ive.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ма кой ви кара да минавате на iOs 7 бре? Стойте си на iOS6! Само гледам как ви е шарена и всички сте се накачулили на бета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ма кой ви кара да минавате на iOs 7 бре? Стойте си на iOS6! Само гледам как ви е шарена и всички сте се накачулили на бета.

Абсолютно :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление, че преди да минат на iOS 7 повечето хора плюят дизайна, но след като я ползват известно време свикват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че каквото ни предоставят Ейпъл, това ще ползваме. До сега беше лесно - имаше само един модел всяка година. Сега с двата нови модела се появява малко размисъл. Същото е и с iOS. Тези който имат джейл ще стоят на 6.1.2 или предишен, а тези който не желаят или не могат да имат джейл ще качат на iOS7. До момента в който не се появи джейл за iOS7, тогава всички ще минат на него и ще обясняват, че е най-добрия iOS. Няма какво да се реве, това което ни предоставят с него ще свикнем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...