Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Аз не твърдя, че са много умни.. а, че живеем в 21-ви век! Щеш не щеш.. ще чуеш за iPhone, погледни ги, изглеждат ли ти на хора живеещи на село? Другото което е, още след представянето на 5s и 5c по ББС даваха откъс от презентацията и пускаха клипове на новите устройства. Сега.. толкова чак пък тъпи не са. Всичко е скалъпено колкото да си направят шоуто, тва е добре смазана машина.

То кьорав да си ще го видиш.. или поне ще разбереш, че съществува. :)

http://www.bbc.co.uk/news/technology-24032661

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Трябва малко да се осъзнаят българите, че не са най-най винаги. Ако бяха толкова тъпи американците, нямаше страната им да е с една от топ икономиките в света. Да има и глупави, но къде няма? Българите са в дъното на класацията по акъл, и там ще си останат винаги. Мозъците отдавна са се махнали от БГ и това, че ние във форума следим и знаем какво излиза, не значи, че голяма част от българите знаят, кой е новият айфон и как изглежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...dedil кажи ни моля те с кое точно те впечатли изцяло "новия" и ункален дизай на 5S, спрямо далеч "по-грозния' дизайн на 5-цата?

ППП. Относно "кантовете, които се лющеха" какво те кара да мисиш, че сега няма да е същото при положение, че технологията на оксидация е една и съща, упс забравих те дизайните нали са различни, та разбира се, че и кантовете ще са други.

К'во каза? Нещо не мога да проследя мисълта ти.

Новия цвят е новия дизайн.

Lyudmil, infamous, приятели, ако не сте решили просто да минете в графата пиша, защото нямам друга работа ви моля да прочетете внимателно преди да репликирате. Никъде не съм казал, че има ..."нов и уникален дизайн", красотата, както и хубаво/ лошо за субективни понятия и не се нуждаят от разяснение и понеже смятам, че визията е част от дизайна мога да кажа, че новата ми допада повече, определено. И да, asen4o0, цветовете имат за мен значение, харесва ми цвета на лайсните в черния модел и се надявам производителите да са си взели поука от проблема при предишния модел, предполагам, че това е и една от причините за промяна в цвета, както на задния панел, така и на дискутираната лайсна. Само аз ли виждам разликата в цвета? :huh:

Нещо се обърка. Или не е виждал 5 или 5S.

Видях и разгледах дивайса още щом ми го дадоха. Това беше някъде около 10-на минути преди представянето. Да, бях там, някой от пишещите тук знаят... :blush::p

За съжаление не можах да го ползвам дълго, поради липсата на съответния SIM по това време. Получи се перфектен бизнес подарък, много му се зарадваха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клиентите в Япония ще получават безплатно новия флагмански смартфон на Apple iPhone 5S, ако сключат двугодишен договор с най-големия мобилен оператор в страната NTT Docomo.

Безплатни ще бъдат само моделите с 16 гигабайта памет, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА.

При сключването на двугодишен договор за по-евтиния смартфон iPhone 5C желаещите безвъзмездно ще получават и модела с памет 32 гигабайта.

Dir.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде да съм казал, че няма да работи с по-малко памет? Просто се чудя колко добре ще работи.

И да първия ми MacBook Pro бе с 4Gb RAM и Snow Leopard и само след една седмица вече беше с 8 Gb RAM. Разликата е оромна.

Редактирано от Steve
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази лайсна по снимки и на мен ми се вижда по-светла и полирана. И аз щях да повдигна този въпрос, дали не е решен проблемът с олющването и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Steve, сигурен ли си, че по скоростта на десктоп ОС с десктоп приложения можеш да съдиш за производителността на мобилна ОС върху определена архитектура процесори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остави, трудно е да те разбере ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато софтуера се пренапише за 64 битова платформа, програмите стават по-голями и съответно заемат повече RAM. ОС няма значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редактирано от ortortor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft се забавиха с яките си клипове, този път 7 поредни и безсмислени, както всичките им продукти.

http://www.youtube.com/watch?v=PFsj3ilxIfU

edit: Microsoft разкарали всичките 7 клипа :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=avO5FXj7K-c

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета не се крие,че така се стига до раздяла ;) Истината е в основата на добрата и здрава връзка!

Днес чета ревютата на cnet,а те не са кой да е.....Потни пръсти,студени пръсти,мръсни пръсти,намазани пръсти....ПРОБЛЕМИ.....

Нека да направят един уникален стъклен телефон или нещо,което никой не е виждал..пък цената му да е над 2000 евро....

Пак ще го купуват с лизинг,кредит и т.н Аз лично ще го купя,защото съм сигурен,че скъпото излиза винаги по-добро и на сметка! Хората,които ползват ябълката от дълго време,като мен самия,искат уникални продукти в малки количества....

Последното представяне на Apple беше като претупана работа!

Това "мръсният евреин" никога не би допуснал!!! Или правиш нещата или не ги правиш!

Стив се гавреше с конкуренцията и не му пукаше от това,а тези неговите наследници са пълни бастуни и олигофрени! Стив вадеше ключовете на една "лада" и казваше....."това ли искате да карате!? Аз лично предпочитам.....това изящно червено Порше...! Лада са настоящите "хемороиди", а Порше....всички знаем кой трябва да е! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся съвет при покупката на iPhone 5s от Америка дали си заслужава да се доплати за допълнителна гаранция още 1 година. Доколкото четох това струва 79$ в Щатите и пише, че покрива два ремонта на телефона + удължена гаранция със още 12 месеца. Какво е вашето мнение по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това не разбрах какво толкова се радвате на тези 64 бита.....Живеем в енергоспестяваща ера! Всяко "голямо и мощно" лапа от батерията на едно устройство и го прави зависимо от зарядното! Колкото по разтоварен и "олекотен" е един апарат,толкова по-добре движи! Замислете се защо все още не пускат по-голяма ретина на телефоните??? Ами защото не могат да постигнат хармоничност между работата на устройството и живота на батерията! Хемороидите на жълтурите като имат големи екрани какви цветове вадят.....препикани и бледи боклуци....

А...тези "маркетингови" 200 и кусур часа да си ги врътнат.....С нетърпение чакам още ревюта,които да лъснат повечко истината за този "маркетингов" iPhone 5 !

Наистина Apple се правят на шутове с тези S-ки,а сега и "цедки"... Пускаш един брутално готин,скъп и магнетичен телеф...държиш го две,три години и да идва следващата генерация! Това е то изчистена,проста линия...без кичове и маймунджелъци.....Ще ми спират от продажба модел на няма и година.....,предлагайки ми нещо "извънземно".... Това е пълен ташак със всички фенове на бранда! Да бяха предложили само шарени калъфи вместо тези грозни "задници",които действително приличат на задника на някоя НукиЪ....

Търся съвет при покупката на iPhone 5s от Америка дали си заслужава да се доплати за допълнителна гаранция още 1 година. Доколкото четох това струва 79$ в Щатите и пише, че покрива два ремонта на телефона + удължена гаранция със още 12 месеца. Какво е вашето мнение по въпроса?

Абсолютно! Със всяка изминала година устройствата стават все по-слаби и чупливи! Не се стискай за 80$,защото най-вероятно ще дадеш много повече за ремонти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия въпрос като Asen_77. Гаранцията от една година важи ли за България и кой я поддържа? Apple care+ дали важи и тя в Бг?

Или да направя застраховка , както много застрахователи предлагат за лаптопи.

Редактирано от miro1972
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че apple care струва 99$ без данъците в щатите. А доколкото разбрах, apple care+ е допълнителна застраховка срещу изпускане и подобни. Ако телефонът трябва да се замени поради вина на клиента, то той доплаща 79$ без данъците за нов апарат. И май има право на 2 такива смени.

Миро, да - важи в България и се поема от оторизирания сервиз на Епъл за страната Криейтив Център.

Sent from my iBrain using iFingers.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А всъшност цената от 649$ за iPhone 5s 16Gb, която е официална на сайта на Ейпъл подлежи ли на данъци и колко %?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся съвет при покупката на iPhone 5s от Америка дали си заслужава да се доплати за допълнителна гаранция още 1 година.

Ако след това ще го използваш телефона в България не, Не си заслужава, но въпреки това прочети много внимателно условията, купи AppleCare отделно от хардуера и не го активирай, за да можеш да го продадеш след време, ако ти се наложи. Ако не греша може да се активира в течение на първата година. AppleCare+ не важи за България и няма покритие, доколкото ми е известно.

Apple има 2 години гаранция в Европа за дефекти, ако телефона е купен от AppleStore, гаранцията ти е от Apple. Ако е купен от оператор, първата година е И от Apple, а втората година е само от оператора.

В случай, че потрошиш телефона и си без AppleCare, влизаш в един AppleStore и срещу скромна сума пари си излизаш с нов телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за изчерпателния отговор. Ясна е разликата с Европа и Америка, но и разликата в цената никак не е малка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за off topic-a, но не мога да се въздържа.

Трябва малко да се осъзнаят българите, че не са най-най винаги. Ако бяха толкова тъпи американците, нямаше страната им да е с една от топ икономиките в света. Да има и глупави, но къде няма? Българите са в дъното на класацията по акъл, и там ще си останат винаги. Мозъците отдавна са се махнали от БГ и това, че ние във форума следим и знаем какво излиза, не значи, че голяма част от българите знаят, кой е новият айфон и как изглежда.

В Щатите масата са затъпели, овце, които по-далече от квартала, в който живеят не са мръднали. Според теб защо не си наемат американци по висшите постове, а вземат специалисти от цял свят? Съвсем не съм на мнение, че българите сме най-най, но докато един българин ще си смени изгорялата крушка сам и ще вземе отвертката да си затегне шкафа, американеца ще си извика човек. Не просто, защото може да си го позволи, а защото ръцете му са в.... Както в България, в Щатите (дори от по-дълго време) също се провежда политика на затъпяване на народа. Само, че там промивката е в пъти по-силна и резултатите са по-"добри".

И да си дойдем на думата.... САЩ (въпреки, че и те са в криза) са "с една от топ икономиките в света" заради *wait for it* федералния си резерв. Не заради "високия" средностатистически коифициент на интелигентност. Стига с тая бай ганьовщина и псевдо анти байганьовщина. И двете са еднакво деградивни за обществото ни. FYI българите никога не са били и няма да бъдат на дъното по акъл.. ако имаш опасния относно умствените си способности, не прехвърляй проблема си на нацонално ниво.

Да се върна малко on topic.. Споменаха ли нещо на презентацията за по-голяма батерия? Защото по сайтовете всички говорят за камери, процесори, сензори.............. Аз очаквам по-хубава батерия, все пак новия сензор си е още един консуматор на ток, колкото и power efficient да са го направили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема ще се пълни масово до нова година , след като напускат новите телефони в БГ нещата ще поутихнат , защото маса народ ще си купи дали единия или другия и ще се окаже , че е доволен.

Досега от години наред е едно и също , пускат модел , другата година S-ка с фейслифт и малко ъп на хардуер така , че трябва да сме им свикнали. Догодина очаквайте нещо различно ако не ви харесват сегашните предложения.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А всъшност цената от 649$ за iPhone 5s 16Gb, която е официална на сайта на Ейпъл подлежи ли на данъци и колко %?

Цената е без ДДС, който се определя от щата, но почти навсякъде е под 10%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас има ли спомен по кое време пуснаха петиците в глобул миналата година?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

България е във "втората вълна", т.е. около коледа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...