Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

На митницата или пощенските служители? Установи ли се? Митничат ли е уличен? Ако е така, пиши на лични, че съм заинтригуван.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

За жалост, няма как да уличи когото и да е, тъй като пратката е описана като "резервни части", подобно на "гифт" :) Е, частите си е получил - кабели и зарядни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече спрях да поръчвам от САЩ, тия на митницата не признават гифтове и си правят каквото искат, щом видят че е скъпа техника (понякога отварят пратките) си му слагат ДДС и тва е по някакви техни ценови листи. Преди години гифтовете минаваха без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствения плюс на гифта е, че няма да ти сложат и доставката в цената

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм получавал SSD на доста висока цена като гифт и платих само 4лв "пощенска такса за обработка на пратката".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя впечатленията си от дизайна и наличностите в магазините на Apple Франция. По случайност съм по работа тук и имах удоволствието да видя и закупя една 16GB 5S. Наличните бройки телефони на 20.09 бяха само черни 16 и 32 GB. Разпродадоха се за 90 минути.Опашката в Лион бе от около няколко стотин човека,но който се бе наредил и получил картонче , че ще вземе телефон , бе обслужен бързо в следващия 1 час. Нова доставка чакат след 2,3 дни. В момента с налични 5S и 5С не разполага нито един Apple store или мобилен оператор. Така че доставките са доста под търсенето. Бях се замислил за бял "златист" модел,но никак не ми хареса ( не че и имаше,де... ). Стои ми евтин и определено сребристия ми се стори по елегантен на живо. Снимките сякаш правят новия цвят по-хубав от колкото е в действителност. Черният модел е изненадващо хубав даже и сравнен с чисто черната ми 5. Хареса ми колкото нея. Новите 5С са по-красиви от това което си представях. Определено са стилни и сравненията с други "пластмасови" марки са неуместни. Ако трябва да подредя моделите по външен вид , то моята класация е : черен >= бял сребрист > бял златист = различните 5С . Класацията ми е лична и не претендира за нищо освен виждане на единичен клиент. С "плоския" Home бутон се свиква и не е грозен както си мислех. За съжаление не разполагам с втора нано сим карта за да споделя впечатления от телефона. Това иде да покаже че сякаш отсъства УАУ ефекта при прехода 5-5S. Не би могло и да е друго след като разликите са вътре.

Новите калъфи на Apple не са лоши.Цените им също..Бих определил покупката им като справедлива сделка.

Дано не съм бил отегчителен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как отегчителен! Един от малкото смислени постове, написа.

Моя 5S 64 гиги вече е купен, но ще пристигне от щатите след месец :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих с един приятел до един от Епъл магазините в Торонто, за да си закупи новия 5s. Имаше намерението да вземе златния модел, 16гб, но нямаше такива. Явно Епъл изнемогват със златния модел, защото служителката ни обясни, че е имало по-малко от 15 модела налични за целия магазин и всички са разпродадени. Каза ни, че и в другите магазини били продадени вече. Имаше само space grey модела, който скоро се очаквал да свърши, бял-сив 5s, и 5c всички цветове. И във чуждестранните форуми чета, че нямало достатъчно от златния модел по магазините.

Разгледахме мострите докато бяхме в магазина. Лично мнение - черния iPhone 5 ми допада повече от "space grey" 5s. От 5с единствения цвят, който ми хареса беше синия и белия. Забелязох също, че вече продават официално и докове(докинг станция) за 5s/5/5с (при появата на iPhone 5 нямаше докинг станции). Бяха по 35 канадски долара. Калъфите ми се видяха хубави, но според мен не си заслужават цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кейсовете ги има при китайските ни братя за под 3$ вече ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alleluia!!! :)

Моят 5S е поръчан от Франция също тъй като там работи чичо ми.Поради една или друга причина ще се сдобия с него чак декември месец.Спрях се на Space Gray цвета,защото най-много ми допада от другите и мисля че стой най-стилно.Това което ми сподели чичо ми бе,че в Франция се купували 5/5S като топъл хляб,като 5C хората само го разглеждали.. явно не само на мен не ми харесва 5C :) Супер радостен съм в момента и се надявам да дойде ден по бързо!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5c не е толкова лош, но ако ще се купува нов телефон няма смисъл след като има 5s, а и ценовата разлика не е токова голяма.

Ако парите са определящи по-добре да се насочиш към друга марка.

5c е за тинейдъри който не си го купуват с собствени пари, а мама и тати плащат. Примерно с договор от оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз съм детенце. С разликата, че аз го взимам от оператор с договор :) Страхотно мислене!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм целял да обидя никой.

Просто за мен е безмислено да си взема 5c при наличието на 5s.

Също така не бих си взел телефон с договор от българси оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм купувал 4 iPhone от БГ оператор (м-тел) и не съм имал никакви проблеми през годините. Теб какво те притеснява?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

най-вече ме притесняв, че го продават на цената на ФО

на глобул не бих им бил абонат повече

а мтел искат договор за 2 години и дори като свърши пак не ти го отключват безплатно

за това за мен съм си решил винаги да си купувам ФО и да си го ползвам с който искам оператор, на какъвто искам договор или безсрочен

това си е мое мнение съобразено с моите нужди и не очаквам всички да са съгласни с него

както и да е - отклонихме се от темата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня в последния пост, при подписване на какъвто и да е договор с Мтел след изтичане на 2-годишния ти договор за телефон iPhone, получаваш безплатно отключване на телефона. Другия месец ми влиза в сила новия договор след 2-годишния с iPhone 4 и съответно ще получа код за отключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М да, така е. Даже има и друга "тайна", която Мтел пазят е тъмна дупка, но имам приятел, който пуска заявките за отключване към Епъл, дори той се занимава с тези "кодове" в Мтел. Ако ти е на лизинг телефона, след изплащането му (предсрочно), ти отключват телефона без пари ;) Имайте ми доверие.

По "темата". Да, цената на iPhone от оператор е скъпо. Моят 4S излезна 939лв. на лизинг, но проблемът е, че нямам възможността да бройкам 1000лв. кеш от UK или USA, че да ми го донесат. Интересувам се от телефони и Apple много ми харесват, и затова съм си намерил друг вариант, че да се изкефя и аз като хората :D Това е, не всички фенове могат да бройкат 1000лв. кеш за телефон.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Редактирано от Sovar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво забелязах в ревюто на GSMArena - Location based suggestions показва български апликации. Веднага да си признае кой беше. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Амии, аз този сайт го следях преди от времето на симбиан с60 и още от тогава се виждаше, че има българи, които пускат ревюта в него. Доста тестове на камери на телефони (видео) са правени в София.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GSM Arena е български сайт. :)

http://whois.domaintools.com/gsmarena.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път ще ми е да ви взимам Iphone веднага след премиерата му в България и ми е интересно имате ли някаква информация кога ще се пусне в Мтел/Глобул,говорим за предполагаеми дати,защото нямам търпение :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много :) Откакто чета и се занимавам с информация,свързана с iPhone-и знам,че ги изкупуват яко и после се чака още доста време.Ще видим как ще се уредя с една 5s-ка.Дано станат работите и да си оправят доставките.Искам също да попитам : Имате ли някаква информация по открити бъгове (изключвам софтуерните) ? Защото на 5-ците миналата година им трябваше точно 1 седмица,за да писнат,че имат проблем с камерата,оксидацията и т.н. :) Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети в нета, инфо - бол. Ако кълвеш на договор с оператор, ще се уредиш, не бой се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...