Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Допълнителна информация за Touch ID сензора на iPhone 5S:

http://www.macrumors...erprint-images/

  • В телефона няма да се съхраняват снимки на пръстовите отпечатъци - само информация за тях, която е криптирана в A7 процесора.
  • За ползването на Touch ID е задължително да създадете и парола, която се ползва като резервен вариант.
  • Когато телефона се рестартира трябва да се въведе паролата вместо да се използва пръстовия отпечатък
  • Ако телефона не е отключван повече от 48 часа пак трябва да се въведе съответната парола - казват че са го направили така като превантивна мярка срещу крадци/хакери
  • Сензора може да не разпознае пръста ви, ако е изпотен, или ако има рани и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Много ми е интересно колегите които мрънкат че в 5S няма иновации спрямо 5, дали могат да кажат какви бяха иновациите в 3GS спрямо 3G и дали тогава твърдяха че Apple са се изчерпали?

Аз си запазих един 64GB Space Gray в Германия за 20-ти.

Редактирано от Jakkal
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези който ще си го купят, щяха да си го купят каквото и да беше ( дори и половината неща да ги нямаше ). Тези който няма да си го купят а мрънкат, дори и Космическа совалка да управляваше пак нямаше да си го купят и да обясняват че няма иновации. Така че кучетата си лаят, кервана си върви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай!

Ясно, че не ме нападаш. Не сме на бойното поле ;)

Аз не казвам, че ще сменям бранда. Отбелязвам, че конкуренцията не е малка. Не знам къде съм казал, че ядрата са важни, напротив. Не знам как не си чул за Z и Z1, явно не се интересуваш толкова от другите производители. И аз мога да питам каква иновация видя в 5 и 5S? Все неща, които повечето смартфони ги притежават, но са под различен код (Андройд). Аз ще си взема 5S, това го реших още след презентацията, но отбелязвам, че малко са нагли и изоставащи. Изоставащи не в ядрата ;) Мое мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все неща, които повечето смартфони ги притежават, но са под различен код (Андройд).....малко са нагли и изоставащи. Изоставащи не в ядрата

Да те всички ги притежават но нито едно не работи стабилно като при Apple.

Изоставащите са хемороидите ,ако ще и 20 ядра да сложат пак ще лагва ( преди месец си взех htc one реших да опитам какво са направили този път ,но се оказа същото лайно лагва и пушек се вдига,още на следващия ден си купих пак iPhone)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква иновация видя в Z и Z1? След като даже не знам как изглеждат едва ли е нещо съществено.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Твърдиш, че няма иновации в Z и Z1, а в същото време дори не си правиш труда да разбереш какво има в тези модели. Смешно е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 3G -> iPhone 3GS

iPhone 4 -> iPhone 4S

iPhone 5 -> iPhone 5S

...

Години наред Apple произвежда телефоните си в този ред, не виждам защо има изненадани и какво точно са очаквали да видят?!? Аз съм доволен от 5s понеже съм с 4s и смятам да се ъпгрейдна след като пристигне в България. Всеки който до момента е ползвал алуминиев или стъклен iPhone едва ли някога ще си купи 5c освен ако не му трябва втори телефон на същата марка.

П.С.

Единственото нещо което не им беше наред тая година на Епъл беше презентацията!

1. Сцената беше изключително голяма, по едно време помислих че Кук ще падне от нея и всичко ще приключи, малко ми приличаше на мазето ми, то е почти толкова голямо.

2. Нямаше го живеца, цвета в самото презентиране на новите им продукти, някак си много така всичко прозвуча обикновено все едно представят дъвка Турбо! Няма го Стиви да им покаже как се прави.. лека му пръст.

3 Кук по едно време така се припоти и прежълтя, че чак се замислих дали да не звънна на тяхното 911. Цялата презентация мина на един тон все едно опяваха мъртвец! С изключение на онзи тип който представи Инфинити Блейд 3 който имаше страхотни тикове, денсеше си в реално време на супер огромната сцена. Той поне ми хареса имаше живец в него.

4. При представянето на двата модела 5s и 5c никаква реакция! Все едно си хапваме шкембе чорба в местната бакалия.

5 Презентацията започна с Лейди Гарга и завърши с китарата на някакъв пич, не, че имам нещо против китарите.. ама нали уж гледахме презентация а не концерт?!?

6. И като за последно.. искам да подчертая, че всички ми се сториха супер притеснени все едно са откраднали нещо от Чък Норис! Всички говориха на нисък тон, равен тон.. и без никакви признаци за усмивка!

Сърдете ми се, аз такава трагедия не бях виждал.. :nosepick:

Редактирано от negozanimavai
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля , че ми обещаха да 25-28 да ми дойде 5s -бял 64 гб. Досега откакто си взех 2 -ката съм пропуснала единствено 4s

Ако се задържи политиката на ейпъл за пускане на телефоните , вече ще чакам S-ките и тогава ще взимам. Бях го споделяла това и в темата за 5 и ще се придържам към него. Нямам голями познания , но според мен досега S -ките са успешните телефони.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След още един подобен цитат, ще имаш наказание. Прочети правилата.

И как да са радостни и с настроение ( Фил Шилер като обявяваше цените чак му беше неудобно) като знаят че нищо чак толкова не показват .....а цените едни и същи .Нагоре някой беше казал че с цената на 5С "избили рибата" - ми някака си не го виждам при големите приказки за "евтин" модел - 550 долара free. Хич не е евтин този 5С.

А за презентацията - най-много се смях когато оня пич който представяше IOS7 пускаше новите мелодийки за звънен и др. и се кефеше ........ без коментар.

Единственното което леко и много нищожно ме обнадежди беше многократно казваното словосъчетание "edge to edge" при представянето на IOS7 и си мисля че догодина - Iphone 6, най-после ще бъде телефона които чакам от 2011 г . насам. Закъснял, но все пак дочакан - или може би не .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърдиш, че няма иновации в Z и Z1, а в същото време дори не си правиш труда да разбереш какво има в тези модели. Смешно е!

Не ми цитирай извадка, а прочети какво съм написал в следващите изречения.

Точно това, което каза Sovar след мен съм го казал в поста си, от който цитираш. Всички правят всичко. Работата е там, че при едните се прави като хората, а другите за толкова години един път не излезнаха от бета версия на софтуера си.

П.С. За мен пък си е баш иновативнa тази TоuchID фукнция. Светкавицата също не е за подценяване. От друга страна телефона идва с напълно преобразена OS.

Няма как да няма разочаровани, при положение, че всичко, което представиха, беше ясно месеци преди това. За догодина може и презентацията да си спестят, то пак всичко ще е ясно.

"1. Сцената беше изключително голяма, по едно време помислих че Кук ще падне от нея и всичко ще приключи, малко ми приличаше на мазето ми, то е почти толкова голямо."

Редактирано от kike09
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да напомня, че в тази тема се коментират новите епълски устройства?! Някой да не получи андроиди, пардон, хемороиди от напъни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как сте очаквали УАУ ефекта като при положение от Апъл направиха така да не се очаква нещо голямо. На този Евент нямаше Live Feed от тях към сайта им не бяха наели някоя "пампозна" или известна зала а даже и поканите и прес съобщенията изпратиха късно. По всичко личеше че не търсят голяма шумност за тоз Евент щото много добре знаят какъв Т*Ш*К са направили.

За 5s следва едно нормално развитие със няколко интересни новости(ID Touch, 64 bit CPU). За този бутон не съм много убеден колко ще е сполучлив или надежден то времето ще покаже(те миналата година и на 5много хвалеха сапфирено стъкло на камерата ама излезе пак т.....). Другите "Новости" не ги споменавам защото са маркетинг нищо повече.

И Да разочарова ме факта не че "пенсионираха" петицата а я превърнаха в едно недурозомение и то шарено на всичко отгоре.

Като искаха толкова много да влязът във "бюджетния" сегмент можеха да направят 4s да изглежда както сега е това 5c да е пластмасов и с много все още добър хардуер или просто със дизайна на 5s но със хардуера на 4s. Разликата в цената е толкова малка че всеки ще вземе 5s и след година ниската продаваемост ще ги принудят да го "пенсионират" като петицата.

Лично за сега не смятам да минавам на 5s този ме задоволява за сега но ако догодина мислят да вадят някоя сапунерка със голям дисплей -не. Като трябва един 5s си вземам но не и сапунерки.

Айде останете със здраве.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да напомня, че в тази тема се коментират новите епълски устройства?! Някой да не получи андроиди, пардон, хемороиди от напъни...

Тези които коментират положително епълските продукти могат да коментират и обиждат други продукти. Дори и с медицински термини и болести.

С надменно поведение до никъде не се стига! Не съм обиждал никой!Само при комунизЪмът всички са на едно мнение...официално.

П.С. Беше ми интересно да науча какво ново представя Епъл и ако е по моя вкус да си го купя! Нали за това е този форум? Да се информираш. Това, че съм изразил различно мнение, не значи че можеш да ми говориш така!

Редактирано от gothicmanbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не говоря към някого конкретно, а второ - ще говоря както си искам. Никой не те кара да хвалиш Епъл, но противопоставяне с други платформи - НЕ В ТАЗИ ТЕМА!!! За андроид отдавна съм казал, че е меко казано недоразумение и изобщо не искам и да го споменавам.

Предлагаш да раздавам директно наказания по правилник ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една интересна мисъл ми мина през ума. Сега показаха 5S и 5C, а следващата година като изкарат iPhone 6 (наследника на 5S) как ще кръстят наследника на 5C? Ако го кръстят 6C, то след още година като покажат 6S как ще се казва следващия 6C, итн.... Дали не мислят да изкарват по един "бюджетен" модел на 2 години, вместо на една?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам да се чудя какви толкова иновации очакват някои. Иновация според мен е да представят тъч телефон със стъкло, по което не остават отпечатъци. Или с корпус, който не се драска грозно като на всички сегашни и не се чупи като го изпуснеш от 1 метър. Да сложат батерия, която да има същите размери, но да държи в пъти повече. Или пък да запазят тези или дори размерите на 4 и 4S и да предложат по-голям екран, така че хем да имаме големи екрани, хем да не са лопати, както някои тука се изразяват. Всичко останало, което виждаме са бош-лаф работи - четци на отпечатъци, камери за нощни снимки, задействане без докосване на екрана (това май беше при андроидите) и т.н. и т.н.

Лошото на тези смартфони е, че един път като се ориентираш и налееш пари за програми, не ти се ще да смениш платформата и да налееш пак. Ето защо тези като Епъл могат да си позволят да претупват нещата, да ни се смеят в очите и да очакват пак да купиме техните продукти. Затова другия път презентацията могат да я направят и в офиса на Кук и да я дават в някой сайт, все тая.

Аз не съм разочарован, защото очакванията ми бяха много ниски. Както казваха във "Властелинът на пръстените": знам какво могат и то е твърде малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

negozanimavai , сравненията ти са убийствени :)

Напълно подкрепям мнението ти, не само заради начина ти на изразяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да открим тема в която да започнат залагания - "Кога Тим Кук ще се раздели с поста който заема". Има едни хора наричани обикновенно "АКИЦИОНЕРИ" , а те имат ПРЕДЕЛЕН праг на търпимост, за разлика от потребителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Дали не мислят да изкарват по един "бюджетен" модел на 2 години, вместо на една?

Това е напълно възможно, като догодина 5с може да заеме мястото на 4s. Тоест наистина да стане бюджетен :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Догодина пластмасовия ще заеме мястото на 4S.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За жалост реалността показва, че незаменими хора наистина има. Лека му пръст на Стив. Тука чета че за цветните iPhone-и се правели маркетингови проучвания и тинтири минтири. "Клиентите незнаят какво искат, докато не им го покажем" - Стив Джобс! Тука си играем да пускаме един и същ телефон всяка година. 128 битов процесор да му сложат все тая, няма голяма полза от него. Нищо ново и полезно, един сензор за пръстови отпечатъци, който ще видим колко ще работи и на кому изобщо е нужен. Да не споменавам, че за iLost вече няма надежда. Лошото е че и да махнат Тим Кук няма как да върнат Стив, няма втори като него. Лично мое мнение е че за голямо съжаление Apple са обречени. Винаги са били пример за другите, ако го нямаше Стив Джобс още щяхме да кълвем като идиоти по изтърканите копчета и да псуваме тъпия симбиан, а за iPod, iPad да не говорим!

Aз лично ще си купя 5S, защото моята 4-ка съвсем се е очукала, а и не очаквам нищо революционно и уникално от 6-тицата.

П.П. Е за жалост една от големите му мечти, да изгради компания която ще отстоява принципите си години напред, явно няма да се сбърдне. Дано бъда лош пророк, но надежда почти няма.

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...