Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Стив Возняк: Apple трябва да произвежда и смартфони с Android


Asen_77

Recommended Posts

Кой тоз Тони? Да не би да е колегата, който е виждал Nexus през крив макарон и няма особени качества да характеризира Samsung продукти!? Нямам време за безсмислени дебати, нека колегата си пусне YTube и понаучи нещо, след това може и да го обсъдим.

А за пийването си прав, на лице съм и чета бисери.

ype9u2a7.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 288
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • JVV

    54

  • Anthony

    29

  • kal1ch

    27

  • iPhoneman

    27

Аз съм си сипал и се хиля, четейки темата. Как не ви втръсна бре? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сляпото робуване на която и да било марка или технология е пагубна за потребителите и върховна мечта за бизнеса. Епъл са късметлии да имат мнозина подобни клиенти, на които могат с лекота да продадат и лайно в лъскава опаковка. Същото започва да се наблюдава и при други производители, а войната се подклажда с пълна сила точно от тях, със силата на сериозен маркетингов ресурс. Тъжното е, че това вече далеч не е война между технологии, от която бихме спечелили всички, а е по-скоро война между потребителите, умело насъсквани един срещу друг с някакви смешни патентни спорове, субективни критерии за оценка на ползите и т.н. Ако трябва да стигнем още по-далеч, то вижте, че дори швейцарските марки часовници се изтарикатиха. Продават ти един и същ механизъм, произведен от една единствена компания, но в различна опаковка и брандиран с различно лого, което определя и цената, а тя може да варира от няколко стотин до няколко десетки хиляди евро, само заради името. Срещу това със сигурност не получаваш същия по обем разлика в качеството. Та, в този ред на мисли съм съгласен със Стив Возняк и си мисля, че всички биха имали полза от подобна стъпка на Епъл. Аз смея да твърдя, че познавам доста детайлно и задълбочено и двете операционни системи, ползвам и iOS, и Android в момента, като определено имам изявени предпочитания към Android заради отворената среда, но не бих си позволил да отричам всичко останало и да казвам, че е боклук, включително и Windows Phone. Има и нещо друго - собствениците на Епъл продукти се мислят за нещо повече от другите хора и много ги боли, че въпросните продукти стават все по-достъпни за голяма част от населението. Така губят чувството си за уникалност и превъзходство и стават същите обикновени дришльовци като всички останали. А това важи в най-голяма степен за нас българите. Казвам го с голямо съжаление.

  • Харесвам 16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой точно е собствения хардуер на Епъл? Дисплеите ли си правят сами, процесорите на Интел ли, паметта ли, дънните платки?

Производство и разработка са два различни етапа - това, че не си произвеждат сами частите, не значи, че не влагат в разработка на качествен хардуер в комбинация с качествен софтуер. Контрол на качеството. Двуядрен телефон работи по-добре от 8 ядрен. За какво да говорим повече??

А с горното ти мнение съм напълно съгласен.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за оптимизация на софтуера. А броя на ядрата специално при телефоните е нещо като мегапикселите при камерите. Освен това мога да ти кажа с 189789797987998% сигурност, че в разработките на Интел процесорите, паметта, дънните платки, твърдите дискове, SSD и дисплеите при лаптопите, Епъл не правят абсолютно нищо, а само ги поръчват. Единственото, което разработват те е дизайна на корпуса и лейаута на дънната платка, като за последното не съм много убеден. Каква е причината да струва 2-3-4 пъти от същия хардуер на друг производител?

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен главната причина е софтуера. С извинение, боли ме г*за колко е отворен Андроида. Ползвал съм го, и продължавам да следя развитието му, но просто не ме блазни така както iOS.

При повечето спорове iOS vs. Android забелязвам, че Google ентусиастите винаги коментират мощността на хардуера и съответно цената му, но за мен това не е всичко. Софтуера е царя, който движи хардуера. Там е и силата на Apple. Поне според мен. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно струва 2-3-4 пъти повече?

http://www.extremetech.com/computing/173695-apples-new-overpriced-10000-mac-pro-is-2000-cheaper-than-the-equivalent-windows-pc

И телефоните ли ги поръчват на самсунг?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цените не си прав. Виж топ сериите на който и да е производител, ти поне знаеш. Епъл понякога идва чак евтино. Знаеш на vaio и dell цените.

Едит: прост пример ще дам. 2006-2007-ма, 13" макбуук про е струвал около 3800 за топ модела с 2,3 процесор(по памет). Моето вайо е октомври 2006-та с Т5600 1,83 и е струвало 4419лв. В ЮК цените са с по 100-200лв надолу, но в същото съотношение. Кое викаш е скъпо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен главната причина е софтуера. С извинение, боли ме г*за колко е отворен Андроида. Ползвал съм го, и продължавам да следя развитието му, но просто не ме блазни така както iOS.

При повечето спорове iOS vs. Android забелязвам, че Google ентусиастите винаги коментират мощността на хардуера и съответно цената му, но за мен това не е всичко. Софтуера е царя, който движи хардуера. Там е и силата на Apple. Поне според мен. :smile:

Ок, но това отново е субективно мнение и по никакъв начин не може да е доказателство, че Андроид е бъгав, недъгав, за нищо не става и неговите потребители са тъпи и смотани. Има хора, които харесват Бареков и Волен Сидеров, виж те вече са идиоти :tooth:

Кое точно струва 2-3-4 пъти повече?

http://www.extremete...lent-windows-pc

И телефоните ли ги поръчват на самсунг?

Ти виждал ли си или чувал ли си за завод на Епъл, който произвежда интегрални схеми, памет, дисплеи и т.н. Не знам на кой ги поръчват и никога не ме вълнувало, но не си ги правят сами, най-малкото заради икономическа изгода. Самсунг са може би единствената компания, която има затворен цикъл на производство. Това не ги прави по-хубави, просто им позволява по-големи печалби, а и продават продукцията си на трети лица.

  • Харесвам 7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спорите за различни неща, иначе ти харесвам първия ред в поста. Лично аз, няма против андроид юзърите или каквито и да е юзъри. Тяхна си работа, въпрос на вкус. Само не обичам да ми викат зомби или нещо подобно и да ми обясняват к'ъв съм балък.

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но това отново е субективно мнение и по никакъв начин не може да е доказателство, че Андроид е бъгав, недъгав, за нищо не става и неговите потребители са тъпи и смотани. Има хора, които харесват Бареков и Волен Сидеров, виж те вече са идиоти :tooth:

Никъде не съм казал, че Андроид е бъгав, недъгав и за нищо не става. Виж обаче, на някои хора им прави голям кеф да ми обясняват колко ограничен бил iOS и как не си заслужавал парите.

Въпрос на мнение, казало кучето и си изяло... ;)

Извинявам се, че се отклоних, но тоя път и аз не се сдържах. :tooth:

По темата: Ще ми е интересно, ако Apple в някоя паралелна реалност решат да направят телефон с Андроид, но да последват стъпките на Amazon и да го пуснат с техния App Store и техните услуги. Как ли биха се развили нещата тогава? :smile: На Лари Пейдж и Ерик Шмидт дали няма да им стане лошо? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цените не си прав. Виж топ сериите на който и да е производител, ти поне знаеш. Епъл понякога идва чак евтино. Знаеш на vaio и dell цените.

Едит: прост пример ще дам. 2006-2007-ма, 13" макбуук про е струвал около 3800 за топ модела с 2,3 процесор(по памет). Моето вайо е октомври 2006-та с Т5600 1,83 и е струвало 4419лв. В ЮК цените са с по 100-200лв надолу, но в същото съотношение. Кое викаш е скъпо?

Ами утре мога да ти извадя цени да видиш. Продавам всичко, включително и Мак, ясно, че цените вече не са петорни, но разликата е много голяма. Признавам, че съпорта на Епъл е прекрасен (не и у нас), а това си струва пари, но за някои неща е прекалено.

П.П.

И не съм наричал никой зомби, всеки има право да харесва каквото си иска, стига да не е в разрез със законите или обществените норми. Исках да ви обърна внимание, че от войната между платформите ние не печелим нищо. Вместо да изискваме от производителите да спрат да ни правят на балъци, ние си мерим пишките по между си.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти виждал ли си или чувал ли си за завод на Епъл, който произвежда интегрални схеми, памет, дисплеи и т.н.

Да, разбрах вече че Apple хардуер не съществува. Няма Мак про, няма лаптопи, телефони и таблети.

Всичко е поръчано на Интел и самсунг и после сглобено с лого на Apple.

Дай сега да видим аналогичен на Macbook pro ретина или Air лаптоп на много по-ниска цена и да се приключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си разбрал, Значи си интелигентно момче, въпреки че първоначално не се забелязва. И след като установихме този факт, значи лесно може да си набавиш останалата информация.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тонка, нямах предвид тебе за зомбитата, а останалите дружки. Иначе, ето тук е истината:

Исках да ви обърна внимание, че от войната между платформите ние не печелим нищо. Вместо да изискваме от производителите да спрат да ни правят на балъци, ние си мерим пишките по между си.

В контекста на твоето изказване: купувам само при крайна необходимост за да вървя напред. Иначе много им здраве за прогрес чрез консумиране. Иначе, на Епъл трябва да им призная едно: удобни са. Купих аймака преди две и половина години и ще го ползвам поне още толкова. Удобен ми е на макс и изобщо не ми се върти в главата колко мощни и "модерни" са новите модели. Затова ги харесвам - не съм зомбиран да ползвам винаги "най - фйешън" моделите и същевременно съм доволен от това което съм получил от наличното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен първоначално ми се стори че си достатъчно интелигентно момче за да схванеш разликата между разработка и производство на хардуер, ама нейсе.

Ето малко евтини лаптопи:

http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_X1_Carbon-lenovo_thinkpad_x1_carbon_N3NCMBM

http://laptop.bg/laptops-dell-Latitude_E7440-dell_latitude_e7440_CA016LE74406EM

http://laptop.bg/laptops-asus-Zenbook_UX302-asus_zenbook_ux302lg_c4014p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тонка, нямах предвид тебе за зомбитата, а останалите дружки. Иначе, ето тук е истината:

В контекста на твоето изказване: купувам само при крайна необходимост за да вървя напред. Иначе много им здраве за прогрес чрез консумиране. Иначе, на Епъл трябва да им призная едно: удобни са. Купих аймака преди две и половина години и ще го ползвам поне още толкова. Удобен ми е на макс и изобщо не ми се върти в главата колко мощни и "модерни" са новите модели. Затова ги харесвам - не съм зомбиран да ползвам винаги "най - фйешън" моделите и същевременно съм доволен от това което съм получил от наличното.

Е, това също е грешен подход, защото икономиката (и в частност аз :tooth: ) зависи от производството и продажбите на високи технологии. Идеята беше, че ако потребителя не наказва производителя за грешките му, които той в повечето случаи дори отказва да си признае, то губещия винаги ще е потребителя.

И на мен първоначално ми се стори че си достатъчно интелигентно момче за да схванеш разликата между разработка и производство на хардуер, ама нейсе.

Ето малко евтини лаптопи:

Явно съм сгрешил за теб, за което се извинявам. Прав си, че Епъл са разработили Intel Core i процесорите, както nVidia видеокартите, Самсунг SSD, Hynix паметите и така нататък и просто са ги поръчали на въпросните компании.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно ;) Аз ги "наказвам" с рядко консумиране, защото не виждам нищо ново в предлагащото се на пазара. Иначе, и Епъл и останалите, предлагат едни и същи л@йна в различна опаковка, на сходна цена. Обаче първите са адски удобни за ползване. Нека съм зомби. По - евтино ми излиза.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм сгрешил за теб, за което се извинявам.

А BMW не произвеждат автомобили защото ползват свещи BOSCH. Разбрах. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бог. Покланям се пред твоя гений и приключвам дискусията с една руска поговорка, която може да прочетеш в подписа на Gorgior.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко отиват нещата-"дай си ми куклите-вземи си парцалките",ама вие си знаете :get-crazy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е истина това... гледам и не вярвам на очите си...

Някой ако каже нещо против айфон 100 човека скачат срещу него а сега Anthony си направи труда персонално да отговори на всеки за да защити мнението си и какво виждам... и айфона бил л@йно, з@еби.

Sent from my SM-N9005

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бог. Покланям се пред твоя гений и приключвам дискусията с една руска поговорка, която може да прочетеш в подписа на Gorgior.

Поговорки да искаш, ама пусти модераторски имунитет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, давай. Аз не се засягам лесно, а точно от теб е и невъзможно. Но е добре покрай поговорките да вкараш и някой аргумент, различен от тези по-горе, с които стана достатъчно комичен. Поне разбрахме, че процесор, памет, диск, видео карта и дисплей в един компютър са като свещите в колата - маловажен детайл, който може да бъде произведен от всеки. Останалия хардуер е наистина важния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти покажи 2-3-4 пъти по-евтините лаптопи, а аз после ще ти кажа за хардуера.

Всъщност, нали не твърдиш че HP и DELL не произвеждат сървъри защото не произвеждат "процесор, памет, диск, видео карта"?

И това ли не е хардуер?

http://www.ifixit.co... Teardown/20778

http://www.ifixit.co... Teardown/15042

http://www.ifixit.com/Teardown/iMac+Intel+21.5-Inch+EMC+2544+Teardown/11936

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...