Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Стив Возняк: Apple трябва да произвежда и смартфони с Android


Asen_77

Recommended Posts

Anthony, по-скоро бих казал че има само една компания, която е толкова лъжлива и корумпирана, и тя е Самсунг. :smile:

Възможно е, но за мен това са празни приказки и фенбойщина. Честно казано, дреме ми за печалбите на Самсунг или Епъл. Нито отиват в моя джоб, нито по някакъв начин подпомагат икономиката на моята родина. Просто се дразня от недоказани твърдения. В големия бизнес няма чест, всички трябва да са безскрупулни ако искат да са на върха, включително и Епъл.

Виж, ти пак обръщаш нещата. Ние говорим за Самсунг. Може и Епъл нещо да лъжат, знам ли ги. Само че Епъл постват реални данни за продажбите си и после може да се направи сравнение с финасовите резултати. При Самсунг не е така. Като цяло изопачаваш дискусията, за да избягаш от това, че хората ти обориха фактите с контра факти и от източници, които засега са с неопетнена репутация, за разлика от тази на Самсунг.

Кои са контра фактите и какви са източниците? Откъде черпят информацията си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 288
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • JVV

    54

  • Anthony

    29

  • kal1ch

    27

  • iPhoneman

    27

Аз се дразня като чета разни препоръки от типа "Apple трябва да пуснат телефон с по-голям екран и андроид, иначе ще фалират". Хората са си разработили стратегията за години напред, и тя очевидно работи, и все се намират разни експерти дето и понятие си нямат от бизнес, но на всяка цена искат Apple да ги "спечели" като клиенти. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, с това твое мнение съм напълно съгласен, но оставам в недоумение защо изхаби толкова енергия да защитиш фенбой-овете на Самсунг и Андроид, след като в крайна сметка нищо не печелиш от това. Което пък от друга страна е точно това, в което gorgior ни обвинява, когато не сме съгласни с венцехваленето на споменатите производител и продукт. Въобще цялата Андроид фен сцена е пълна с хаос и противоречия като самата ОС.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Reuters, NYTimes, официален отчет от сайта на Samsung .. Ли Кун Хи ли да чакаме да каже още?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво доказват тези неща освен моята теза? Печалбата за 2013 им се очертава да е 30 милиарда, а не 20. Това е близо 20% спрямо миналата година. Точка. Нито защитавам продукт, нито Андроид. Просто е глупаво да се хвърлят някакви числа без да са верни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, нека са 30 милиарда. Това не променя факта, че са изхарчили почти 50% от тази сума за маркетинг.

Разбирам Самсунг, искат да се докажат като сериозен играч, но още не са открили (от кого да копират) правилния подход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано не си икономист, честно. Това е нетната печалба на компанията, след разходи и данъци. Тези 14 милиарда са изхарчени от приходите, които са 230 милиарда. Това половината ли ти звучи? А и аз не съм я видял тази сума от 14 милиарда. Виждам, че толкова има изхарчени за R&D

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony, мисля, че той имаше предвид, че бюджета за реклама се равнява на 50% от нетната печалба, а не че реално те са изхарчили 14 млрд от нея.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Q4 им е бил по-слаб и 2013, явно имат проблем с това, но годината като цяло им е с 20% ръст на печалбата. А къде го видя този 14 милиарда бюджет за реклама? Не, че не вярвам, но не го намирам. На мен дори ми изглежда занижен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От ройтерс и nytimes го видях.

Както и да е. Печалбата и за двете компании за Q4 е около 7.5 млрд. Независимо от маркетшера на андроида. От това се интересуват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, той маркетшера на андроид не идва само от Самсунг. Имаш HTC, LG, Sony и няколко десетки китайски компании. Иначе част от печалбите на Самсунг идват и от Епъл, защото са им доставчик за редица компоненти. Нормално е Андроид да е много по-разпространена, при положение, че е безплатна и всеки, който пожелае може да я инсталира на продукта си без да дължи нито една стотинка. Това е и причината да има проблеми с редица устройства, предимно в ниския клас. Ако трябва да се сравнява Android с iOS като качества и функционалност, то това трябва да става само на базата на флагманите на големите компании, както и на Nexus. И пак няма да има победител, защото хората са различни и харесват различни неща. При всички положения е милион пъти по-добре да има Android, iOS и Windows Phone, отколкото да има само iOS.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акцентът на темата беше че Apple трябва да пуснат телефони с андроид, 6 инчов дисплей и инфраред дистанционно ако не искат да им падне маркетшера още.

Мисълта ми беше, че не се интересуват от маркетшера, а от числата по-горе, които всъщност са приемливи явно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това не съм съгласен, маркетшера вълнува всяка една компания и то в значителна степен, но маркетшера на Епъл не може да се сравнява с този на Андроид, защото Андроид не е самостоятелна компания. Сравнения трябва да се правят само между производителите на устройства, тъй като Андроид не е конкурент на Епъл, а Самсунг, LG, Sony, HTC, Nokia. Но не трябва да се забравя, че те са и конкуренти и по между си. Виждам, че и Nokia ще правят модели с Андроид, въпреки, че са част от Майкрософт. В този ред на мисли изказването на Уоз има логика. Дали ще се случи е много съмнително, но той има много повече право от нас да се изказва по тези въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изказването на Тим Кук за маркетшера ми се вижда недвусмислено:

Regarding Android's commanding share of the mobile phone market, Cook cited research showing 55% of all mobile web activity comes from iOS devices. He asked, “Does a unit of market share matter if it’s not being used?

"There’s always a large junk part of the market," he said. "We’re not in the junk business ...

http://mashable.com/2013/09/19/tim-cook-android-low-usage/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои колеги забравят, че Apple прави понякога и Операционни Системи и там им е силата - всички ги копират и във всичко. Какво общо имат Нокиа? Продължавате да ни разсмивате с логика. Значи Samsung или Nokia, като пуснат продукти с WP и Apple трябва да бягат след тях xD.

За пуканки е темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силата на Apple е в това,че прави и хардуера и софтуера и добрата работа между двете.

Това е нещото,което не могат да преборят от Google.

Не знам защо спорите вЪобще-темата отдавна замина в поредният спор Android vs iOS , Samsung vs Apple и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от модераторите спомена,че това е единствената активна тема във форума от 3-4 дни?!Това само по себе си значи,че Apple и IOS са донякъде изчерпани;)Май ще теябва промяна или от Apple, или от форума;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По- скоро означава (да не викаме дявола), че няма много проблеми за обсъждане и всичко работи без много- много обяснения от типа "как да направя това или онова".

Да не давам примери какво се случва в други форуми...

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито :anime3:

Според сайта 9to5mac.com Apple само след седмица ще има пълна готовност да стартира производството на сапфирено стъкло за дисплеите на следващия iPhone. Това е следствие от сделката между компанията от Купертино и GT Advanced за съвместното изграждане и опериране на фабрика за сапфирено стъкло в Аризона. От 9to5mac.com са получили достъп до документи за поръчаното производствено оборудване, които потвърждават тази теза и оборват предишните спекулации, че новият завод ще произвежда сензори за камери и скенери за пръстови отпечатъци.

Трябва да се има предвид, че самата фабрика остава собственост на GT Advanced, но според договора между двете компании цялата продукция ще бъде ексклузивна за нуждите на Apple. Според данните на 9to5mac.com поръчаното оборудване ще е достатъчно за производството на 100-200 милиона защитни стъкла за 5-инчови дисплеи годишно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Ако така вдигат и броя на ядрата, до 3-4 години Apple ще привлекат и най-важния за съществуването им потребител - теб!

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност репорта от 9to5mac е че е купено достатъчно сапфирено стъкло за 100-200 милиона 5 инчови дисплея. :smile:

Или пък за 150-250 милиона 4 инчови.

http://9to5mac.com/2...ays-in-arizona/

Редактирано от JVV
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се как някой е изчислил по количеството на стъклото че дисплеите ще са 5 инчови :)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...