Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кулинарна тема (за чревоугодници)


goce kostadinov

Recommended Posts

Довечера ще правя Уелингтън и основно ме интересува, как да налучкам точния момент когато е готово? С телешко бон филе е. Може да дадете идея и за рецепта де. Аз ползвам класическата. Също на колко градуса фурна и т.н. като се има предвид, че ще запечатам филето на тиган.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    349

  • johnnybravo

    346

  • Alxx®

    89

  • pepo1919

    50

Преди два дни Гордън Рамзи направи такова по 24Kitchen, но не го намирам на сайта им. Рецептата се разминаваше малко с класическата, но на мен ми се видя много добра.

Запечата телешкото в тиган, след което го намаза с горчица. В кухненски робот наряза на много ситно гъби и чесън, към които добави сол и черен пипер. На по-късен етап към добавя и кестени. Цялата смес я сложи в сух тиган за да изпари малко от влагата от гъбите, като по някое време добави малко мащерка. Другата разлика с класическата рецепта беше прошутото, което слага преди тестото, като в рецептата за заешкото руло, която дадох скоро. Нарежда прошутото, намазва го със сместа от гъби и кестени, слага телешкото и завива. След като стегне маха фолиото и завива в тестото.

edit:

Сега намерих видеото, но не е преведено, което едва ли ще е проблем за някой :smile:

Пече го 35 минути на 200°C.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша, че го го правя именно по негова рецепта. Притеснява ме само времето за печене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На бон филето не му трябва много, но зависи как го обичаш. Аз предпочитам да ми е реар, което за някои хора е направо сурово. Ти имаш и малко дете, на което със сигурност няма да му допадне ако има кървища в чинията :)

Ако искаш пробвай за 50-60 минути на 180-190. Ако тръгне да потъмнява, сложи лист алуминиево фолио. Ако прекалиш с печенето, месото ще стане тегаво. Лошото е, че за всяка фурна си има различна тактика и трябва да се правят опити. Ако това не се получи, следващият път със сигурност ще е по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно тестото ме притеснява. Бутера става за няколко минути... Идва часа на истината :)

Малко разядки с крема сирене, сушен домат, копър и орехи в различни "панировки" ;)

23.jpg

45.jpg

60.jpg

Резултата. Малко попрекалихме, но умишлено :)

83.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свинска ни работа :D

3f66bf7fdc30970e6a24c1e8ee755a5d.jpg

На филийки :D

f00f7764de0cde0aa25e67d5553b8300.jpg

Редактирано от BulgarianSS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една дърпана баница, която е много вкусна, но и много пипкава за правене :)

Брашно ~ 1кг.

Яйца - 4бр.

Оцет - 1сл.

Зехтин - 1сл.

Сол - 1чл.

Хладка Вода - 1чч.

Сирене 500гр.

Масло 200гр.

Забърква се тесто от брашно, яйца, оцет, зехтин, сол и вода.

SFEHyW.jpg

Тестото се разделя на 13 парчета:

FPJ4Oe.jpgEdo2qo.jpg

Топките тесто се слагат в купа с разтопено масло. Ако маслото започне да изстива, можете да сложите купата в по-голям съд, пълен с топла вода.

GpAmWp.jpg

Следва тегавата част :)

Взимат се две големи чинии, които намазвате с малко от разтопеното масло и разтегляте едно от парчетата тесто в нея, след което поръсвате със НАРЯЗАНО на кубчета сирене и част от разтопеното масло.

P8c9xx.jpg

Завивате от 4-те края и оставяте в чинията.

YWhzEM.jpg

В другата чиния повтаряте упражнението, до момента със сиренето и маслото.

oeJrWA.jpg

Преди да сгънете кората, сложете вътре предната кора със сгънатата част надолу и завийте пак от 4-те края.

6ybqs9.jpg

Пак и пак и пак...

Ow2xXX.jpg

mvVuyn.jpg

GdszIH.jpg

Mwtmym.jpg

Поставяте баницата в намазнена тава отново със сгънатата част надолу.

BcxDxi.jpg

Поставяте във фурна, предварително загрята на 160°C

UNgbpz.jpg

След около 40 минути:

oHD7EV.jpg

DGPKtx.jpg

Задължително сервирате с кисело мляко!

Аз пропуснах киселото мляко с първото парче и ми се наложи да повторя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страшни са :)

Този с колко дълго острие е?

В Алекс Фиш имат няколко модела.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ножът на Тоджиро ли е и дали става за лява ръка? Иначе аз от няколко дена зарязах камъните и съм с work tool sharpener ken onion edition и съм много доволен. За има няма 10 минути си точа всички ножове:) . По темата вчерашния обяд 82ae0ecd8b91bc8199f495dce5bba81c.jpg236672927b342cbf6797c22a46aa2b12.jpg

Сланинка с праз и Сектир чорба - задушава се суджук и праз,добавя се зелев сок ,вода,кисело зеле ,червен пипер ,вари се до омекване на зелето и после малко ориз -супер е за изтрезняване .

П.П това е точилото 6ac9c6268b423570c1b43177aefcf672.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от matsan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се насочил към него. Има и по-големи а имаме доста обезкостители и искам да пробвам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Японските бонинг ножове са много добри за хората,които често работят с месо,, но масово са за десняци . Иначе това са моите : %7Boption%7Dhttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/02/113d9e061f5f7152360a62d1a1eded72.jpg[/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точилото го купих от тук! Ножа е за дясна ръка в алексфиш ги знам техните!

Този е за обескостяване на пилешко и обработка на меса!

706cba45ddb5b5e441fa1cbecc67abb6.jpg60f3a203650b1d24d42cd393a69b97ef.jpgef5c59c1ce3cdf4bde2d46716d1c8567.jpg96cdd068e6adade521bf42a9b32ff9e1.jpgfece250da0e914199eb6280dde9902e6.jpg1233a56c0006db20cc384d337057019f.jpgf0bdc1f5edb07817a37d44e0daf8ba6c.jpga88e7f4044de0890853f49eae9858301.jpg%7Boption%7Dhttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/02/d532cd646f0564814f7c9e0be

Първият е широгамо тожиро , наборами от точила, нож пети 33 слоя дамаска И най важният Деба за риба ръчна изработка! Другият за суши, набора ми от други ножове, диамантено точило което продавам и чантата ми за ножове и иструменти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дебата ти е много добра, а Тоджиротата като съотношение цена-качество са много добри...... Е и аз искам gyito на hatori ама не ми се дават 220 долара :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще използвам насоката на темата и ще помоля някой да ми препоръча точило за ножове за в къщи, че ми писна да купувам боклуци, които нищо не точат и се занимавам с глупости по един час и накрая ефект никакъв.

Не ми трябва нищо професионално и скъпо или поне не излишно скъпо, да се точат ножовете бързо и лесно и да не губя по сума ти време за точене и накрая да хвърлям ножове, понеже не само не са наточени, а са с назъбени остриета и режещи части.

Благодаря на отзовалите се!

пп. Ножовете ми не са скъпи и не са купувани от специализирани магазини, ако има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време взех ей този комплект WMF и съм много доволен:

33jjsb4.jpg

Гледам, че сега пак са на прИмоция 161 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си и утре ще си поръчам един KAI Seki Magoroku MGR-0210D Deba с 21 см острие :smile:

Луд съм по ножовете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@algor

Това е непрофесионално, но много лесно за употреба. И точи добре, на Global е.

030c3bd20684d049.JPG813ad718e912f5dd.JPG

Половинката го ползва често и както самата твърди, не изисква някакви умения ;)

Редактирано от nikitobet
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще използвам насоката на темата и ще помоля някой да ми препоръча точило за ножове за в къщи, че ми писна да купувам боклуци, които нищо не точат и се занимавам с глупости по един час и накрая ефект никакъв.

Не ми трябва нищо професионално и скъпо или поне не излишно скъпо, да се точат ножовете бързо и лесно и да не губя по сума ти време за точене и накрая да хвърлям ножове, понеже не само не са наточени, а са с назъбени остриета и режещи части.

Благодаря на отзовалите се!

пп. Ножовете ми не са скъпи и не са купувани от специализирани магазини, ако има значение.

Преди време взех ей този комплект WMF и съм много доволен:

33jjsb4.jpg

Гледам, че сега пак са на прИмоция 161 лв.

Харесах си и утре ще си поръчам един KAI Seki Magoroku MGR-0210D Deba с 21 см острие :smile:

Луд съм по ножовете :)

От чунче ли го взимаш не е лош разгледах във неговата страница!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От чунче ли го взимаш не е лош разгледах във неговата страница!

85 лева намалил е цените!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гоце, само ме притеснява, че там го пишат за рибен нож а на сайта на Солинген-БуРГАС, за обща употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деба се ползва единствено за филетиране и рязане на риба. Той и затова е толкова удебелен иначе масово японските ножове са с дебелина макс 2.2мм и твърдост 60-65 единици по Рокуел.А солинген бургас откъм ножове продават основно произведени в Китай,демек мекици.Примерно моите ножове марка Тоджиро са от порядъка на 40-60 долара и са по-добри от повечето скъпарски немски ножове ,които са доста по скъпи. За това най-добре хубав нож и според използването му 1 път в месеца на точилар ,който за 2 лева ще ти го наточи ако нямате подобаващи пособия за точене разбира се .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...